מושקע יותר מהצפוי – ביקורת המשחק Grid Legends

משחק מירוצים עם ערכי הפקה גבוהים, שליטה מהנה ברכבים, מגוון רכבים, מצב קמפיין מושקע עם סיפור ושחקנים חיים, ומגוון מצבי מירוץ אחרים? אני מופתע לטובה.

Grid Legends מגיע אלינו מבית Codemasters, סטודיו וותיק עם מעל 30 שנה של ניסיון רחב במשחקי מרוצים. Grid Legend הוא המשחק הרביעי בסדרת Grid, ולמרות שהמשחק השני והשלישי לא היו הצלחה כמו הראשון משנת 2008, הם הצליחו מספיק כדי להמשיך ליצור אותם. אבל מספיק היסטוריה, בואו נדבר קצת על המשחק עצמו. מה שיש לנו פה הוא אחד ממשחקי המרוצים הכי טובים שיחקתי בהם כבר המון המון זמן, והפתיע אותי בהמון היבטים שונים. יש לו ערכי הפקה גבוהים, השקעה באלמנטים לא צפויים, ומגוון רכב של מכוניות שמרגישות שונה אחת מהשניה.

המצב הראשון שהמשחק יציג לנו כשנתחיל אותו הוא הסיפור. מייד מההתחלה ראיתי פה משהו שונה. הסיפור מועבר על ידי שחקנים אמיתיים ועם צילומים אמיתיים, כמו לדוגמא ראיונות על ועם אנשי מפתח בתוך עולם השחק, דיבור על ההיסטוריה של החברות השונות בתוך עולם המשחק, וניסיון לבנות פה סוג של עולם נושם עם הפוליטיקה שלו, הניסיונות לתהילה, מבחני שטח, בדיקת דגמים חדשים, וכמובן המון מרוצים. מצאתי שהסיפור שלו תפס אותי בצורה מפתיעה עם ההתקדמות שלו. הדמויות אמנם לא כאלה עמוקות, אבל כיוון שהכל מופק ברמה כל כך גבוהה זה הצליח לשאוב אותי אל תוך העולם הזה די בקלות.

אז זאת הייתה הפתעה מספר אחת עבורי. הפתעה מספר 2 הייתה המשחקיות. למרות שאין לי הכי הרבה ניסיון במשחקי מרוצים (לא הז'אנר שאני הכי מתמקד בו) נהניתי מאוד מסוגי המרוצים השונים והרכבים השונים. לאורך הקמפיין המשחק נותן לנו מגוון רחב של רכבים, מסלולים, ונסיבות שונות של מרוץ, ומעבר לעובדה שיש פה ריענון קבוע של עניין, כל הרכבים באמת מרגישים שונים מאוד לשליטה אחד מהשני. חלקם מכוניות ספורט אשר הן מהירות, חלקות, והנהיגה היא במסלול מסודר, חלקם הם מבחני שדה כאשר זה רק אנחנו מול הכביש ועלינו למלא תנאים שונים עבור המבחן, חלקם זה מכוניות פשוטות יותר בתנאים פשוטים יותר ועוד.

מה שמוסיף אף יותר זה הדיבוב, הוא לא רק די איכותי אלא גם מעניק עומק נוסף למרוצים. כאשר באחד מהמרוצים הממש ראשונים אנחנו מנסים להתקבל לאחת הקבוצות, הצוות שלנו מדבר איתנו בזמן אמת במרוץ על פי המיקום שלנ., אם אנחנו ראשונים הוא שמח, אם אנחנו יותר אחרונים הוא מנסה לעודד אותנו לסיים במקום גבוה יותר את המירוץ. פידבק דינאמי מהסוג הזה עוזר המון להרגשה שאנחנו חלק ממשהו גדול יותר, ובהתאמה גורם לנו להיות יותר מעורבים ויותר מעוניינים לתת את כל כולנו.

מעבר למצב הסיפור המשחק מכיל מגוון רחב של מצבים נוספים כמו טורנירים ומרוצים חופשיים, סטנדרט למשחקי מרוצים היום. תפריט המשחק עצמו אפילו מורגש מושקע מאוד, הכל ברור לעין ומובן, והשליטה בו היא נוחה. זה ממש מרגיש שישנם היבטים מסויימים של המשחק ש-Codemasters החליטו במודע להשקיע בהם רבות בניסיון ליצור את המשחק הטוב יותר שהם יכולים, ואני מאוד מעריך זאת.

לגבי הגרפיקה. המודלים של הרכבים נראים טוב והסביבות עצמם מושקעות למדי, כל מסלול מרגיש אחרת עם האלמנטים הייחודיים לו, ולמרות שהם לא אלמנטיים אינטרקטיביים אני כן אהבתי לראות את ההבדלים. אין יותר מידי מודל נזק פה למקרה של התנגשויות או התרסקויות, וזה מעט חבל כי זה יכול לקרות פה מידי פעם ויותר ממה שציפיתי. זה מעביר אותי לנושא אחר שהוא ההתנהגות של ה-AI במהלך המרוצים. לצערי זוהי נקודה חלשה למדי, עם המחשב שלא מנצל את היכולות של הרכבים למקסימום, לא נוהג הכי חכם, ובעיקר מסתמך על דחיפות שלנו במהלך המירוץ. התוצאה היא שאפילו עבור מישהו שאין לו הכי הרבה ניסיון כמוני המרוצים לא מהווים אתגר יותר מידי, ולא נתקלתי במצב בו הניצחון היה על הקשקש אחרי שנתתי את כולי ולמדתי את המסלול היטב.

בהרבה מאוד סוגי משחקים, השליטה שלנו כשחקן חשובה מאוד, ובמשחקי מרוצים זה מתבטא באמצעות כמה הרכב מגיב. האם הוא מגיב מיידית? האם יש לו הרגשה של משקל? כמה הוא מחליק על הכביש? כמה קשה לפנות? לשמחתי Grid Legends נותן לנו שליטה טובה מאוד בכל הרכבים שלו. אף אחד מהם לא הרגיש כבד מידי או קל מידי, חלקלק מידי או פונה מהר מידי. השליטה מזכירה במשחקיות שלה משהו בין ארקייד לסימולטור, ואני אהבתי זאת מאוד. השליטה המדוייקת הפכה את המרוצים למהנים יותר כאשר ידעתי שאני יכול להפסיד רק על ידי טעויות שלי בלבד ולא בגלל עניין של שליטה מעצבנת על הרכב עצמו, והמגוון הרכב של הרכבים הוביל לכך שתמיד תהיתי איזה סוג של רכב אקבל לשחק איתו בהמשך.

Grid Legends הפתיע אותי לטובה הרבה יותר ממה שציפיתי. משחקי מרוצים מודרניים נעים על סקאלה די ברורה בין ארקייד (כמו Need for Speed) או יותר סימולציה (כמו Forza). שני הסוגים נהנים מהמשחקים שלהם, ו-Grid Legends מצא לו מקום טוב באמצע ביניהם עם ערכי הפקה וסיפור מעניינים, מסלולים מהנים, רכבים שכיף לנהוג בהם, ותחושה די אמיתית של עולם מרוצים אמיתי עם הבעיות, הפוליטיקה, הבחירות, וההקרבות השונות שהוא דורש.

*עותק סקירה סופק על ידי EA*
*המשחק סוקר על גבי ה-PlayStation 4*

Grid Legends

ציון סופי - 8

8

טוב מאוד

לא ידעתי לאן נכנסתי והופתעתי מאוד לטובה. עם סיפור מעניין, מרוצים מהנים, ומגוון מצבים, Grid Legends מספק שעות רבות של הנאה לכל חובב מרוצים באשר הוא.

User Rating: Be the first one !

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה