Assassin’s Creed Valhalla Expansion Wrath of the Druids

הממלכה הגדולה מתרחבת – סיקור חבילת ההרחבה Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids

רוצים עוד מנת פולקלור שהשפיע על העולם? קצת קסמים וכשפים? קבוצה חדשה של אנשים שרוצה לשנות סדרי עולם? נופים חדשים וקסומים מלאי הרפתקאות, אויבים, מאבקי מלוכה, אוצרות, ממצאים ותחנות מסחר? אז חבילת ההרחבה החדשה Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids, שסוף סוף לא עוסקת בעוד פסטיבל טיפשי הגיעה! בואו נצא לדרך!!!
רגעתחנות מסחר?

הנה הגענו לתקופה הנפלאה הזאת שסוף סוף מגיעה חבילת הרחבה אמיתית של המשחק Assassin's Creed Valhalla שלא קשורה בפעילות צופים ברחבי ההתיישבות בעבור חופן קישוטים, אלא ממש מפה חדשה ו(יחסית) גדולה עם המווווון דברים חדשים, סיפור חדש, פעולות מעניינות, חפירה בפולקלור האירי ותחנות מסחר. למי שלא זוכר, פעם אחרונה שפגשנו באייבור (מטעמי נוחות כתיבה בלבד אפנה אליו בלשון זכר) הוא הוריד ועצר את כל חברי המסדר העתיק, הקים כפר שליו ופסטורלי עם כל חבריו מנורווגיה כולל כמה שפגש במהלך הדרך, הקים זוגיות אמיצה וההההכל פשוט נפלא עד שלחופי הכפר הגיעה שליחה עם הודעה מעט מוזרה – אחד ממלכי אירלנד שיושב בדאבלין רוצה לפגוש את אייבור ועל הדרך להקים ולחזק את קשרי המסחר. אייבור שכנראה מאוד רוצה להרחיב גבולות או למלא חותמות בדרכון – יוצא לדרך אל עבר אירלנד הקסומה ומגלה שזה לא הולך להיות טיול קצר של אתרי תיירות, שופינג, שתייה אל תוך הלילה והוללות אלא יותר בקטע של מאבקי כוחות בין מלכים, כת סודית (כרגיל) שרוצה לשלוט בכולם מאחורי הצללים העונה לשם Children of Danu, דרואידים שמתנהגים לא יפה, צלילה לעומק לפולקלור אירי שדומה מאוד לנורדי עם שינויים קלים והדבר החדש שהיה אמור להוסיף עוד קצת תוכן/דרכים להשיג דברים – תחנות מסחר.

מה הכוונה? בשביל שאירלנד תוכל להפוך למעצמה + שהמלך שאתם עוזרים לו יהיה נחשב יותר (אתם תגלו לבד במשחק מה הכוונה, ספויילרים וזה) + אמצעים שיעזרו לכם להילחם בכת הסודית, החברים בUbisoft הוסיפו קטע חדש של תחנות מסחר הפזורות ברחבי המפה, שאתם צריכים לכבוש, להשיג את שטר המכר של המקום, לפתח ואז ליהנות מכל מיני דברים שאיתם תוכלו לסחור. עכשיו בואו נפרק את חבילת ההרחבה לחלקים מעט יותר קטנים ונבין אם היא משהו ששווה להיכנס אליו או שכבר ״היינו בסיפור הזה״.

גרפיקה – ברוכים הבאים לעולם חדש, ירוק, צבעוני ומהמם שנקרא אירלנד. המרחבים גדולים ופתוחים מלאי פרטים ודברים לעשות שלא מעט פעמים מזכירים לנו מראות שפגשנו במשחק. אם נתעלם מהחזרתיות שפוגשת אותנו מדי פעם בכפרים המזדמנים והערים שנראות כמו כפרים גדולים – פשוט וואו.

ציון – 8

סאונד – השדרוג הגדול והאמיתי של המשחק לדעתי. סדרת המשחקים Assassin's Creed יצרה עבורנו לא מעט קטעי מוזיקה נצחיים ולכל מי שחי בטיקטוק אפשר לזהות בכל מקום את השיר שהפך להימנון החדש של המשחק (שם היה בסדרה ״ויקינגים״) My mother told me. אם אירלנד ידועה במשהו מלבד האלכוהול המשובח זה המוזיקה, משהו שהשפיע רבות בכל כך הרבה מקומות ולשמחתי דאגו לתת לה ביטוי במשחק עצמו, בין אם כמוזיקת רקע או שירים שהכוהנת הדוראידית Ciara שרה בטקסים או סתם כדי להעביר את הזמן. החוויה המוזיקלית שבוקעת מהרמקולים היא סיבה מצוינת לתקן את מערכת הסאונד ולהפציץ צלילים איריים ב-3 לפנות בוקר, לפרטים תשאלו את השכנים שלי.

ציון – 10

משחקיות – יותר מדי חדשאין. החליפו את מה שאנחנו מכירים מהמשחק בדברים מעט יותר ״איריים״ אבל הבסיס נשאר אותו הדבר שלצערי הרב לא סוחף יותר מדי. אם בכל סדרת המשחקים כשרדפנו אחרי הטמפלרים/אגודות סודיות/העתיקים וכו׳ היה לנו משהו שהניע אותנו אל המטרה הבאה, אלמנטים שדחפו אותנו לצוד את שאר הרשעים, הפעם זה הרבה פחות מסעיר ומרגיש יותר כביצוע משימות לריצוי מלכים.
ואם כבר דיברנו על ריצוי מלכים, המפתחים החזירו משהו שהרבה זמן לא ראינו. זוכרים ב-assassin’s creed 2 שהיינו רצים לשובך יונים בשביל אקסטרה משימות שהרווחנו מהן כסף וחומרים וחיזקו את המתנקשים שלנו? אז פחות או יותר אותו המקרה רק שכאן זה מרוויחים מזומנים, חומרים למסחר ועזרה מצד מלכים אחרים במהלך קרבות גדולים, דבר שבעיניי לא ממש מועיל בגלל שאתם כבר נמצאים בנקודה שאייבור הוא לוחם סופר על שיכול לנקות בסיס שלם מבלי שאף אחד ידע. המשימות עצמן יחסית פשוטות ולא מגה מורכבות כך שאפשר ליהנות מהחוויה האירית בלי יותר מדי עצבים לטוב ולרע.

ציון – 7

אורך חיים – חבילת ההרחבה Wrath of the Druids מעניקה לנו כמה שעות של כיף ויקינגי עם כל מה שאהבנו במשחק המלא (כמו הפשיטות, הקרבות, החידות וכו׳), דברים שפחות אהבנו (כמו הקטע שצריך לבנות מגדל אבנים), המון דברים חדשים לטוב ולרע וסיפור יחסית פרווה שלא ממש מעיף אותנו לוולהאלה.
אם אתם מהשחקנים שתופסים שלט ומתאבדים על משחק, תוכלו לסיים את חבילת ההרחבה תוך 12 שעות משחק (פלוס מינוס), אם אתם מאלה שמצד אחד נהנים מחוויית המשחק ומצד חייבים להשלים כל משימה, הישג ולמצוא כל פרט – מחכות לכם כ-20 שעות משחק.

ציון – 8

שורה תחתונה – חבילת ההרחבה Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids, שלקח לזה זמן להגיע מספקת לא מעט שעות של כיף מתובל בסגנון אירי שלעיתים מרגישה כאילו היה אפשר טיפה יותר, המשימות מהנות והשימוש בפולקלור והמוזיקה האירית רק עושה טוב גם למשחק וגם לשחקן אך יש דברים שבעיניי זה סתם מריחת זמן משחק בדמות תחנות המסחר. האם לשחק? כן, האם זה טוב? כן, האם אפשר להוציא מזה יותר? כן. אולי בחבילות ההרחבה הבאות.

 

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids

ציון סופי - 8.5

8.5

טוב מאוד

כיף ויקינגי בטעם אירי

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה