Ace Combat 7: Skies Unknown

קרבות אויר-אויר ברמה אחרת – סיקור המשחק Ace Combat 7: Skies Unknown

המשחק החדש בסדרת Ace Combat המפורסמת העונה לשם Skies Unknown, מספק חווית לוחמה אווירית מרהיבה, אינטנסיבית ומאתגרת למרות שבחלקה איננה מציאותית.

סיפור ומשחקיות

יותר מעשור עבר מאז הכותר הקודם בסדרת הלוחמת אויר-אויר המפורסמת Ace Combat שוחרר, והמשחק החדש והשביעי במספר, Ace Combat 7: Skies Unknown, מחזיר אותנו מיד לשנה הנוכחית, 2019, ומתרחש סביב מלחמה כוללת בין 2 מדינות: Osea ו-Erusea, ומדגיש נקודות דמיון רבות למלחמה כוללת בין ארה"ב ורוסיה. הסיפור עצמו מתאר את התרחשות האירועים על ידי שילוב מספר דמויות ראשיות סביבן העלילה מתרחשת, אך בסופו של דבר השחקן משחק בתור דמות אחת בלבד לכל אורך המשחק. הסצנות בין כל משימה למשימה מספקות ויזואליזציה מרהיבה של תווי-פנים והתרחשות כללית. עבור השחקן המשחק מספק הטמעה מעולה לתוך עולמו המורכב של הסיפור ומצליח לחבר את הדמויות השונות עם הקשיים והתמורות העוברות עליהן לשחקן עצמו.

לפני כל משימה יש תדרוך משימה, סצנות המיועדות להסביר בצורה חדה ומעניינת את האסטרטגיה למשימה הקרובה, את המטרות וההתנגדות הצפויה. לאחר התדרוך השחקן מועבר למסך תדריך משימה שמאפשר לקבל את כל הפרטים הדרושים למשימה. מזג אוויר, ראות, רוחות, מספר מטרות ידוע וסוג מטרות. מסך התדריך מועבר על פני הדמיה תלת מימדית של שטח המשימה ומאפשר הבנה תלת מימדית שלו, כמו למשל שטח הררי סבוך. לאחר אישרור שהתדריך מובן, השחקן מועבר למסך בו יוכל לבחור מטוס, נשקים מיוחדים ושדרוגים נוספים.

המשחק מכיל בתוכו מספר רב של מטוסים מפורסמים לאורך ההיסטוריה. מה-Phantom II העתיק, ה-Gripen E המגניב, ה-F16 הידוע, ה-Su-47 האגדי (עם הכנפיים ההפוכות קדימה), ועד לחדישים ביותר כגון ה-F35, וה-Su-57. כל מטוס במשחק מצויד בתותח עם מס' קליעים מוגבל. מספר מוגבל של נורים, 2 סוגים של חימוש, חימוש כללי, ומספר גבוה של טילים מסוג MSL, המוגדרים כטילים בינוניים לטווח קצר שמסוגלים לפגוע במטרות קרקע, אויר וים כאחד. במקביל כל מטוס נושא נשק מיוחד משלו, כמו טילי אויר-אויר משוכללים, פצצות חכמות, לייזר רב עוצמה, תותח אלקטרו-מגנטי ואפילו טיל שיוט כנגד משחתות. לכל מטוס יש 3 נשקים מיוחדים אשר מהם ניתן לבחור אחד עבור כל משימה. קיימות משימות מרובות שלבים אשר כוללות בתוכן אפשרות לתדלוק וחימוש מחדש במידת הצורך. במשימות מן הסוג הזה ניתן להחליף בין חימושים מיוחדים בזמן משימה.

גרפיקה

הגרפיקה ב-Skies Unknown מרהיבה ומדויקת. המטוסים עצמם ממודלים באופן מדויק לחלוטין, וכל המודלים של המטוסים במשחק נלקחו מהיצרנים עצמם ברחבי העולם ונאמנים למקור. מכל אחד מעשרות דגמי המטוסים האפשריים במשחק ניתן לקבל חווית טיסה מדויקת אשר כוללת שקלול מלא של תכונות המטוסים במציאות, כגון: משקל, מהירות מירבית, יציבות, יכולת תמרון ועוד. מבחינה פיזיקלית המשחק מציג באופן מרהיב את זרימת האוויר המשתנה על גבי הכנפיים ואף את שכבות הגבול מתנתקות בעת פניות חדות מידי וכתוצאה מכך המטוס מאבד עילוי. עננים, ברקים וקרח מוצגים כולם ברמה יוצאת דופן ומרהיבה כאשר טיסה בתוך ענן סופה עשויה לגרום להצטברות קרח על פני המטוס ולגרום לאיבוד שליטה בו. תא הטייס מדויק גם הוא לכל דגם של מטוס וכולל כמעט את כל המכשור שבו עובד. לדוגמה, מד גובה, אוריינטציה, מצפן ומצב חימוש נוכחי. הסביבה עצמה מרהיבה גם היא ומציגה נופים מרהיבים רבים. חשוב לציין תוספות מיוחדות לגרפיקה הכוללות הצטברות קרח וגשם על גבי חופת תא הטייס אשר מוסיפים לחוויה המציאותית של הטיסה במשחק.

סאונד

הסאונד במשחק מעולה ומספק הטמעה מציאותית של השחקן בכל קרב וקרב. הקולות השונים של הדמויות ואפילו האויבים במשחק מותאמים בצורה מדהימה לדמויות המתוארות ולמצבים השונים בהם השחקן מוצא את עצמו. מבחינת סאונד הדבר היחידי שמרגיש תמוהה הינה העובדה כי הדמות הראשית בה השחקן משחק לאורך כל המשחק איננה מדברת כלל באף מצב.

שליטה

השליטה במשחק במחשב אפשרית על ידי מקלדת ועכבר, שלט XBOX 360/ONE ומספר מצומצם ביותר של ג'ויסטיקים ובקרי טיסה (HOTAS). השליטה בעכבר ומקלדת לא רעה כלל ואף נוחה לאחר מספר טיסות. למרות זאת, השאיפה הינה לשחק בעזרת בקר טיסה מציאותי המאפשר חווית שליטה ומשחק טובים יותר. שחקנים רבים זעמו על החלטת Bandai Namco לתמוך אך ורק במספר נמוך של בקרי טיסה באופן בלעדי של המותג הידוע ThrustMaster. עקב כך רק בעליהם של 4 דגמים ספציפיים ואחרונים של ThrustMaster יוכלו להנות מהם במשחק. כל בקר טיסה או ג'ויסטיק אחרים אינם מזוהים כלל. הדבר עורר זעם רב וגל של ביקורות רעות בעת השקת המשחק ובאופן שלדעתי מוצדק.

שורה תחתונה

Ace Combat 7: Skies Unknown מציב רף חדש וגבוה מאוד למשחקי קרבות אויר-אויר באמצעות גרפיקה מרהיבה, סיפור מרתק והרבה מאוד אדרנלין טהור. מומלץ ביותר!

Ace Combat 7: Skies Unknown

גרפיקה - 9.3
סאונד - 9.5
משחקיות - 8.2
אפשרויות שליטה - 5

8

טוב מאוד

תמיכה אוניברסלית ב-HOTAS זה כל מה שחסר

User Rating: 1.92 ( 3 votes)

אודות גיא גורדון ביברשטיין

בקיצור, במקום מוצץ לעסתי מעבד פנטיום 2. לא בקצרה, סטארטאפיסט בתחום חומרה, עתודאי לאווירונאוטיקה וחלל בטכניון, גיק מטורף, מעצב UX וכותב עלילה למשחקי מחשב בזמן הפנוי.

השאר\י תגובה