להסחף בלב הים – ביקורת לסרט נסחפים

האם הסיפור האמיתי והמרגש של תמי וריצ’רד בלב ים מצליח לרגש על המסך בסרט “נסחפים”?

תמיד נמשכתי לסרטים המבוססים על סיפור אמיתי, בעיקר סיפורי הישרדות אמיתיים. יש דרמה ומתח בסיפורים אמיתיים שאף סרט בידיוני לא יכול לשחזר, בגלל שמדובר באנשים אמיתיים, במשהו שקרה, ולכן מאוד ציפיתי לראות את סיפור ההשרדות האמיתי של תמי אולדהם וריצ’רד שארפ אחרי שנקלעו אל תוך הוריקן קטלני בסרט המצופה “נסחפים”.

בגלל האירועים שמתחוללים בסרט והציפייה של הקהל לסערה, הסרט מתחיל מיד אחרי אירועי הסערה ובזמן שאנחנו רואים את זוג האוהבים מנסים לשרוד, אנחנו כל פעם קופצים לעבר שלהם- איך הם הכירו, התפתחות מערכת היחסים שלהם ומה הוביל אותם לאותו היום הגורלי של הסערה. מצד אחד אני חושב שזה מאוד חכם וגורם לקהל להתרכז במערכת היחסים של הזוג, אבל מצד שני, עד שאנחנו מגיעים לסערה הגורלית אנחנו די תשושים מסיפור ההישרדות שלהם שאנחנו נותנים לה הרבה פחות יחס ומשקל.

אנחנו מקבלים הכרה קצרה לתמי, שפשוט הולכת עם הזרם ופוגשת את ריצ’רד בזמן שהיא עובדת במרינה בפיג’י, הם מבלים יחדיו ושטים לאזורים אקזוטים מהממים עד שריצ’רד מקבל הצעת עבודה גורלית שמובילה אותו להשיט ספינה מהאי לקליפורניה, תמי בהתחלה מתנגדת אבל מצטרפת לאהוב ליבה אל המסע דרך האוקיינוס השקט. הקפיצות בין העבר להווה יכולות להיות קצת מערערות ומוציאות אותנו מהרגע, אבל לרוב הסיפור מסופר בצורה מעניינת ועקבית שמצליחה לשמור על תשומת ליבנו, בעיקר בגלל שישנם שינויים קלים לסיפור שנועדו להוסיף עוד דרמה ועניין לסיפור עצמו שלא אפרט כדי לא לחשוף את כל אירועי הסרט.

רוב המטען הרגשי של הסיפור תלוי בצמד האוהבים ואני חייב להגיד ששיילין וודלי וסם קלאפלין עושים עבודה נהדרת על המסך בתור זוג אוהבים, לשניהם כימיה נהדרת ואני מאמין לכל דבר שהם אומרים על המסך, ולמרות שהסרט כל הזמן קופץ בין עבר להווה, המערכת יחסים בין השניים עדיין מרגישה מאוד חזקה ואמיתית. בנוסף, שיילין נותנת הופעה נהדרת בתור צעירה חסרת דאגות שמתפתחת ולוקחת פיקוד על חייה כדי לשרוד. היא נותנת את כל כולה בהופעה הזו ואפשר להרגיש את זה על המסך ועל גוף השחקנית שעובר מספר קשיים לאורך המסע.

אחד המרכיבים החזקים של הסרט, חוץ מהקשר הנהדר בין השחקנים, זה הצילום- כל סצנה שמתרחשת על המים או מתחתיו כוללת צילום צבעוני נהדר וחד, זה בעיקר מרשים שכל צילום שמתרחש מתחת למים מצליח לתפוס את האקשן והשחקנים בצורה ממש טובה, משהו שלא הכי קל לעשות בהתחשב בזרמי המים וחוסר הצלילות של המים, אבל בלתאזר קורמקור מצליח לעשות זאת בצורה מצוינת כך שאנחנו לא מפספסים דבר. אפשר להעריך את הצילום אפילו יותר תודות לנופים המהממים של הסרט באיי הקריביים והאוקינוס השקט.

אני חייב לציין שהסאונד של הסרט גם מאוד טוב עם מיקס סאונד ואפקטים קוליים מצוינים במהלך הסערה ובכל סצנה שזוג האוהבים נמצאים מתחת למים או על חוף יפיפה, וסצנת הסערה היא מאוד עוצמתית ומפחידה על המסך הגדול עם הסאונד העוצמתי של הקולנוע. אני כן חושב שבחירת השירים היא טיפה קלישאית והוליוודית, אבל אני לא חושב שזה פוגע באיזושהי צורה ברגש והדרמה שמתחוללים על המסך.

סיכום

“נסחפים” מצליח להביא למסך הגדול את הסיפור המרגש של תמי וריצ’רד בצורה מאוד מעניינת ומרגשת תודות לשיטת סיפור לא לינארית, צילום מדהים ומשחק מצוין משיילין וסם. “נסחפים” הוא סערת רגשות בלב ים שלא כדאי לכם לפספס.

נסחפים

ציון סופי - 8

8

מעולה

"נסחפים" מצליח להביא את הסיפור המרגש של תמי וריצ'רד אל המסך הגדול בצורה יפה, מעניינת ומסעירה.

User Rating: 4.4 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה