Adventure Time Pirates of the Enchiridion – סיקור המשחק

סדרת האנימציה האהובה על כולנו Adventure Time, זוכה סוף כל סוף לקבל את משחק הוידאו שייכלנו לו כל כך. בעולם בו הכל צבעוני ולא ברור קווי הדימיון בין אפשרי לביזארי לחלוטין מטושטשים לחלוטין. אז תכינו את הספינה והצוות שלכם, כי אנחנו יוצאים לשייט שכמותו לא נראה זמן רב!

מי מאיתנו לא חלם להיות פיראט? הרי כל ילד שמע את כל סיפורי המעשיות על הפיראטים הגדולים שכבשו את העולם. הנה מגיע לו הטוויסט, עבור כל אותם ילדים ומעריצים של הסדרה Adventure Time זה המשחק המושלם בשבילכם. משחק שמשלב בו את כל הדמויות האהובות עלינו כמו: Fin, Jack, BMO ועוד מלא דמויות אחרות וצבעוניות מהעולם של Adventure Time, מגיעה לה הרפתקאה שלוקחת אותנו רחוק רחוק אל מי האוקיינוס (בערך) והופכת את כל העולם המשוגע הזה להרפתקאה בלתי נשכחת של פיראטים.

בתור אחת שמידי פעם רואה פרק פה ושם, כששמעתי שעומד לצאת משחק חדש עבור הסדרה הלב שלי קפץ מרוב אושר. הרי מי לא ישמח לראות הרפתקאה חדשה בה מככבים Fin ו-Jack? כשהסתבר לי בסופו של דבר כי מדובר בהרפתקאה המכילה פיראטים, הלב שלי פשוט התמוגג לו. כשחשבתי שראיתי הכל, הסתבר לי שטעיתי בגדול. עיניי קרנו מרוב אושר כשהתחלתי לשחק במשחק, ובמהרה טבעתי בתוך העולם החדש שנגלה לפני. כמובן שהשייט בו לא הייתה חלקה במיוחד, אבל על זה אני ארחיב בהמשך. מדובר כאן בסדרת טלוויזיה שעברה שידרוג עם סיפור מקורי, אנימציה טובה יותר ומשחק RPG מבוסס תורות שמציג לנו את הדמויות שלנו בפאן מעט שונה, אבל לא פחות מהנה. אז קדימה חברים, עטו את כובע הפיראטים שלכם, ולבשו את הפנים הכי מפחידים שלכם כי אנחנו יוצאים להפליג!

עלילה

בגלל שזה משחק של Adventure Time אל תצפו לעלילה מורכבת ומסובכת מידי, אחרי הכל זה קליל וכיפי. אדמת Ooo קבורה כולה תחת מים. התפקיד של Fin ו-Jack הוא לבוא ולגלות את הסיבה לכך. ב-Adventure Time Pirates of the Enchiridion אנחנו מצטרפים אל הגיבורים האהובים עלינו בעודם חוקרים את הים הפתוח, מחפשים אחר רמזים סמויים, חוקרים דמויות חשודות והכי חשוב נלחמים בפיראטים על מנת לגלות את האמת המסתתרת מאחורי כל הבלאגן. בדרך הם פוגשים בחברים ומכרים שונים על מנת שיוכלו לבוא ולסייע להם להציל את העולם שלהם מהמים הגועשים.

המשחק מתחיל בכך ש-Fin ו-Jack מוצאים את עצמם תקועים על גג ביתם, בעוד שכל Ooo מוצפת כולה במים. באורך פלא אנחנו זוכים לקבל סירה, ולמעשה כאן ההרפתקאה מתחילה לה. בעודנו שטים לנו ברחבי המים, מוצגת לנו האפשרות של התבוננות במפה, ולאחר מכן גם מערכת הקרב וכיצד היא פועלת.

משחקיות

  • ובכן עבור משחק שאמור להיות RPG ובעולם פתוח, לא ממש קיבלתי את ההרגשה הזו (וזה אחד הדברים המבאסים כאן). ברגע שאתה מטייל לך בעולם אתה מבין שהעולם שאמור לבוא ולהיות עולם פתוח, הוא לא באמת כפי שהוא נראה. נכון שיש לנו מפה די גדולה לבוא ולחקור, אבל לצורך העניין ישנם איים רבים על גבי המפה שאין לנו גישה אליהם כלל. בשל כך אנחנו מאוד מוגבלים בשיטוט בתוך העולם, שלא לדבר על לבוא ולחקור אותו כראוי.
  • כל הרעיון של משחק RPG הוא שתוכל לבוא להילחם ולהתקדם הלאה. גם כאן מהר מאוד אתה מאבד את העניין אחרי שאנחנו מבינים כי לא צריך להתאמץ יותר מידי בשביל לבוא ולנצח. בהתחלה עוד לדמויות שנלחמות נגדך ישנו סיכוי קל של להביא ולהביס אותנו בגלל הבדל רמות קל. אחרי שאנחנו ממשיכים לשחק עוד קצת ההבדלים בנינו לבין היריבים נעשים כל כך עצומים, שאתה רק מחפש את הכפתור שגורם לרמת הקושי לעלות ומגלה שהוא לא קיים בכלל. בגדול לכל דמות מה-4 ישנו תפקיד מסויים, וכל דמות אכן מתפקדת בתור מה שהיא אמורה לתפקד. אבל אחרי שאתה ממשיך לשחק וצולל לתוך כמה שעות של משחק, זה פשוט נעשה מגוחך ואפילו קצת עצוב בשביל היריב. דפוס התורות קצר ומהיר ברגע שאתה עולה על הטריק (שהוא די פשוט). הקרבות היחידים שעוד איכשהו נמשכים מספר תורות ארוך יותר אלו קרבות הבוס. קשה לי לבוא ולהגיד שנהניתי מה-RPG במשחק כי ברגע שאתה מרוויח יכולות מסויימות עבור הדמויות. או לחלופין משיג את כל ה-4 דמויות שניתן לשחק איתן, זה פשוט הופך קל מידי ואתה לא מספיק לבוא ולהנות מזה. ההתקדמות בסיפור מוסיפה לנו יכולות ומעלה אותנו רמות, אבל נדמה כי האויבים לא שמעו על כך.
  • אחד הדברים שכן שמחתי לבוא ולראות במשחק, זו המערכת של עליית הרמות וחיזוק הסטאטים של הדמויות במשחק. מאוד פשוטה ובאותה המידה יעילה במיוחד. אתה לא צריך לבוא ולשבור את הראש מה אתה צריך לחזק אצל הדמויות שלך, על מנת לבוא ולראות השפעה. מה שגם שאנחנו בסך הכל צריכים מטבעות בשביל שנוכל לבוא ולחזק את הדמויות שלנו. נכון שהדבר גם פוגע קצת באלמנט של ה-RPG, אבל משהו כל כך ברור שאתה מיד לאחר מכן רואה את ההשפעה של זה על הדמות.
  • המשחק  Adventure Time Pirates of the Enchiridion מציע לנו גם חידות פאזל שאנחנו צריכים לבוא ולפתור. הפאזלים ברובם קלילים ולא מסובכים מידי, ככה שאנחנו לא צריכים לבוא ולהפעיל את הראש כמעט כלל. הפוקוס הוא גם לא בקטע הזה של המשחק, ופה אני חושבת שהיה פיספוס קל, כי החלקים המעטים הללו שיש לנו בשביל לבוא ולפתור את החידה נחמדים, ובסופו של דבר אם הייתה פה קצת יותר מחשבה הדבר יכל מאוד להוסיף למשחק.
  • מה שהכי עצבן אותי בכל הסיפור זה החלק של החקירות. נכון זה נחמד ומשעשע בהתחלה, אבל גם כאן אחרי כמה פעמים בודדות של הדבר הזה, מצאתי את עצמי יושבת מול המסך בעודי ממלמלת לעצמי למה אני צריכה לעבור את המסכת עינויים הזו. אחרי כמה כאלה הדבר נעשה צפוי לחלוטין. אבל נורא קשה לבוא ולבחור את ההחלטה הנכונה כשהדבר בה, ומתבצע על ידי רולטה שכמעט ואף פעם לא מוכנה לעצור במקום בו אתה רוצה שהיא תעצור.

גרפיקה ואווירה

ללא ספק המשחק תפס את הנראות והאווירה שמקנה הסדרה. כל נקודה בה אתה מטייל בעולם של Ooo, כל נקודה על המפה שואבת את כל האלמנטים מכל המקומות השונים בעולם של Adventure Time. בין אם אנחנו הולכים בממלכת הקרח או בממלכת הממתקים, הכל אותנטי ומדויק כמו בסדרה עצמה. האנימציה הקצת יותר משודרגת של המשחק מקנה יותר עומק לרקע.

המדובבים עצמם נתנו את כל מה שיש להם עבור המשחק, אבל נדמה כי לא היה להם טקסט יותר מידי משובח לעבוד איתו. אחד הדברים שמייחדים את הסדרה הוא הבדיחות שרצות שם. אני נאלצת לבאס ולהגיד שרוב הבדיחות שהיו אמורות לבוא ולהצחיק, לצערי לא העלו בי אפילו גיחוך קל. החלק היחידי במשחק בו באמת מרגישים את האופי האמיתי של Fin ו-Jack הוא במהלך החקירות שהם מבצעים במהלך המשחק.

לסיכום

לדעתי למשחק היה פוטנציאל רב מידי שלא בא לידי מימוש. הייתי מוכנה לבוא ולהמתין ען היציאה שלו עוד כמה חודשים במידה והיו באים ומשפרים נקודות רבות בו. אני מודעת לעובדה ש-Adventure Time Pirates of the Enchiridion אמור להיות מיועד לקהל יעד צעיר יותר, אבל אין סיבה לבוא ולגרום לו להיות קל מידי. כל כך קל עד שאני מרגישה ממש רע עבור כל האויבים שעומדים נגדי, ואין להם שום סיכוי נגד השילוב שלי שהולך למחוץ אותם ברגע. אילו רק היו באים ומוסיפים לו מערכת נורמלית של אויבים שבאים ועולים גם הם ברמה, הייתי נהנית ממנו הרבה יותר. מי שמעולם לא יצא לו לשחק קודם לכן במשחקי RPG ככל הנראה יהנה ממנו לחלוטין, כי להפסיד אי אפשר פה.

Adventure Time Pirates of the Enchiridion

עלילה - 7
משחקיות - 5.5
גרפיקה - 8
הומור - 6

6.6

חביב

הרפתקאה חדשה בעולם הצבעוני של Adventure Time

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה