Alien: Isolation – סיקור המשחק

Alien: Isolation

לקראת חג ה-halloween הנוצרי, קיבלנו משחק חדש ומצמרר מאת Creative Assembly ו-SEGA, המבוסס על סדרת סרטי Alien המצמררת, ולכן החלטנו לספק לכם סיקור על המשחק לאחר שעות משחק רבות שבילינו בו. 

שיחקנו במשחק האימה Alien Isolation, המבוסס על סדרת סרטי המדע הבידיוני והאימה, Alien או "הנוסע השמיני". כ-15 שנים לאחר אירועי הסרט הראשון בסדרת Alien או "הנוסע השמיני", אמנדה ריפלי, בתה של אלן ריפלי, מקבלת מידע מאת האנדרואיד הסינטתי סמאולס, אודות הימצאות מכשיר הקלטת הטיסות של ספינת "נוסטרומו" בספינה ושמה "אנסידורה", המוחזקת על סיפונה של תחנת החלל בבעלות חברת "סיגסון", "סווטפול". סמאולס מציע לאמנדה מקום במשלחת אל תחנת החלל, המתכננת למצוא את המכשיר, כדי שתוכל לדעת סופית את מה שעלה בגורלה של אמה הנעדרת. במסע, משהו משתבש וריפלי, סמואלס וחברה נוספת בצוות בשם טיילור, נזרקים למקומות שונים ברחבי התחנה. במשפט אחד: המשחק הזה מפחיד, מדהים ומדמה את אווירת סרטי Alien בצורה מדהימה. כעת, אפרט יותר אודות משפט זה:

המשחק מדהים- הגרפיקה של המשחק מדהימה, אפילו על ה-PS3 או ה-Xbox 360, הפירוט שנלקח לכל פריט ופריט, וההשקעה הרבה, פשוט הדהימו אותי כשהתחלתי לשחק, עד כדי כך שבשלבים הראשונים בהם שיחקתי, לקחתי לעצמי קצת זמן כדי להסתכל על פירוטם הרב של הפריטים. לעומת זאת, ישנן כמה בעיות שראויות לציון בקשר לגרפיקה, אך רובן אינן קשורות דווקא למשחק עצמו: כשמתחילים לשחק, אנו נחשפים לסרטון קצר לפני שנעלה על ה"נוסטרומו", בה אנו 'נבלה בנעימים' את זמננו. הסרטון ושאר הסרטונים המתנגנים בין כמה משלבי המשחק הם, איך לאמר… איטיים ובאיכות פחות טובה מהמשחק עצמו, אפילו בגרסאות המחשב וגרסאות הקונסולות מהדור הנוכחי (PS4, Xbox One). למרות שמספרם של סרטונים אלו יחסית נמוך, היה זה דבר שמאוד הציק לי בזמן ששיחקתי במשחק. בנוסף לכך, בעיה נוספת, אך כמעט ובלתי נמנעת בגרסה בה שיחקתי, הייתה באגים גרפיים קלים הכללו העלמות חפצים ו"פיקסול" מסויים של חפצים ודמויות מרוחקים.

תמונת מצב מהמשחק Alien Isolation.
תמונת מצב מהמשחק Alien Isolation.

לגבי העלילה- העלילה מעניינת, אך אינה כלכך מרתקת. לאורך המשחק הרגשתי קצת מרוחק מהעלילה, מפני שכפי שנאמר קודם, סרטוני העלילה אינם מרובים, ומופיעים לעיתים די רחוקות. לא הייתי ממליץ לשחק במשחק רק בשביל העלילה, מעניינת ככל שתהיה, אלא בשביל אפקט הפחד, וההרגשה שהינך נטוש במקום לא מוכר, עם חייזר רצחני מזן לא ידוע הנקרא רק בשם Alien, ובלי אפשרות להורגו לפני שיזלול אתכם. אך איני יכול לזלזל בעלילה, העלילה מרתקת, ולאורכה אנו זוכים להכיר את אמנדה ריפלי, נערה שאיבדה את אמה ומחפשת אחר עקבותיה, ובנוסף לכך, מנסה להציל את חבריה בגבורה. אך עם כל האומץ אנו 'זוכים' להכיר את ה-Alien או "הנוסע השמיני" המבעית והמפחיד, שינסה לחבל בדרככם למצוא את עקבותיה של אמה של אמנדה, וגם את חבריה.

אך בנוסף לגרפיקה המדהימה והמרתקת, והסיפור המעניין, המשחק מפחיד, והאווירה המצמררת של תחנת החלל הנטושה רק תורמת לאפקט הפחד, המורגש כמעט בכל חלקי המשחק. אווירת סרטי Alien מורגשת בבירור לאורך כל המשחק, והמשחק מראה זאת. החל מהפריטים החשובים ביותר, כמו מכשיר מזהה התנועה, העוזר לנו לזהות אויבים ותנועות אחרות בסביבה הקרובה, עד לפריטים קטנים ופחות חשובים, כמו בגדיהם של האנשים המסתובבים בתחנה ועיצוב המסכים ה'מיושן'. ראוי גם לציין את המפגש הראשון עם "הנוסע השמיני" במשחק, שהיה מפחיד ומצמרר ביותר. לאחר קטע זה, ולאחר כמה קטעים של מפגש עם "הנוסע השמיני", ישנם קטעי משחקיות הכוללים מפגש עם בני האדם המסתובבים בתחנה, בתקווה לחמוק מהחייזר ולשרוד, כמו מטרתה של אמנדה, ומפגשים עם האנדרואידים הרצחניים המסתובבים בתחנה. אומנם קטעים אלו נותנים קצת מנוחה מהמרדף הבלתי פוסק של "הנוסע השמיני", מצאתי את קטעים אלו ארוכים למדי, אולי אפילו יותר מקטעי המפגש עם "הנוסע השמיני", מה שהיווה מבחינתי בעיה קלה בעיצוב השלבים.

לסיכום, המשחק הדהים אותי, הפחיד אותי, והחזיר אותי לאווירת סרטי "הנוסע השמיני" בלי בעיה. אני ממליץ מאוד לאוהדי ז'אנר האימה, וגם לאוהדי ז'אנר ההישרדות, לשחק במשחק זה מפני שהמשחק משלב את שני הז'אנרים היחודיים וגרם, לי לפחות, להתרגש, לפחד, ולהסתכל מאחוריי כמה פעמים בפארוניה אמיתית.

המשחק זמין בגרסאות PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3 ו-PC. תודה גדולה להד-ארצי שאפשרה לנו לסקר את המשחק.

מעוניינים לקנות את המשחק למחשב במחיר הזול ביותר? רוצו לCDKeyHouse וקבלו מאיתנו גם קוד הנחה: PCGalaxy.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

תגובה אחת

  1. ממש מהנה לקרוא
    כתבה טובה רצח

השאר\י תגובה