Altered Carbon – פחמן משודרג? סיקור סדרה

Altered Carbon, שם מוזר שאולי נשמע לכם כמו עוד תוסף תזונה למפתחי שרירים, אבל במקרה שלנו זה השם של העיבוד החדש מבית Netflix לנובלה של ריצ’ארד מורגן (Richard Morgan) העונה לאותו השם. הסדרה מציגה תקציב אדיר שיכול להשתוות לסדרות כמו משחקי הכס, ואולי אפילו להתעלות מעליה.

העלילה מתרחשת אי שם במאה ה-25, בה אנשים מאחסנים את התודעה שלהם על גבי כונן מידע (שנקרא Stack) הנמצא בתוך העורף שלהם, אותו ניתן להכניס אל גוף חדש, שנקרא כעת “שרוול” לאחר שההחלפה בין גופים הפכה לשגרה כמעט יום-יומית, כאשר הגוף הקודם שלכם מת.

במרכז הסיפור יש לנו את טקאשי קובץ’ (שאותו מגלם השחקן Joel Kinnaman), שכיר מאומן היטב, אשר מתעורר כעבור 300 שנה מאז מות השרוול האחרון שלו, ומוצא עולם שונה מאוד ממה שזכר, כשהוא נמצא בשרוול אחר לגמרי. האולטימטום שמוצב בפניו בעודו מנסה להסתגל ברגע אחד לעולם החדש שמסביבו הוא כזה – הוא יכול לבלות את שארית חייו מאחורי סורגים, או לעזור לגלות מי רצח את המעסיק החדש שלו, ישות חזקה ובעלת השפעה רבה בעולם החדש אשר נגלה לפניו.

זו ללא ספק אחת הסדרות המרתקות ביותר שיצא לי להיתקל בהן. העלילה המאוד מפותחת ומפותלת שמסופרת במהלך הפרקים של הסדרה גורמת לכם לחשוב על ההשלכות של אותם מעשים של הדמויות, והסוגיות בהם הסדרה נוגעת מאוד רלוונטיות לתקופה שלנו, למרות שמסופרות בעתיד מאוד רחוק.

מבחינת דמויות, יש דמויות יותר דומיננטיות ויש פחות, אך ניתן לראות כי כל אחת מהן תורמת להתפתחות של העלילה וכמובן משפיעה על המשך הסיפור. צוות השחקנים העומד לרשות הסדרה בהחלט מעולה וטוב. שחקנים כמו Joel Kinnaman, James Purfoy, Martha Higareda ו-Chris Conner מוכיחים לנו כי הדמויות בעלות אופי ומשמעות, ולא מרגיש שאף אחת מהן היא דו-מימדית.

את הסדרה הזו אתם לא רוצים לבוא ולראות על המסך הקטן של הפלאפון שלכם לפני השינה. הוויזואליות המועברת בסטים הראוותניים וזוויות הצילום השונות מקנות תחושה בה אנחנו חלק ממה שמתרחש בסדרה. בהיכרותי עם Netflix, החברה לא חוסכת באפקטים וויזואליים וכך גם בסדרה החדשה, שגרמה לי באמת להאמין שאני במאה ה-25.

Image result for altered carbon

מה שמוסיף להנאה של הסדרה אלו השירים והמנגינות שנבחרו כחלק מהפסקול, הגורמים לכם לפרץ אדרנלין בסצנות האקשן העתירות בכריאוגרפיה טובה ועשירות במכות, ירי והרבה דם. לא מומלץ כל כך לאלו הרגישים לדם ואלימות ויזואלית ברמה הקשה שלה.

אחרי שסיימתי את הצפייה (בהתלהבות רבה), נשארתי עם תחושה של “אני צריכה עוד מזה”. ונחשו מה? אני עדיין בחיפושים אחר משהו טוב כמו Altered Carbon. כמובן שלא חסרות סדרות טובות, אבל עדיין לא מצאתי את זו שמתעלה עליה. הסדרה כאמור מגיעה אלינו מ-Netflix, וזה היופי שבדבר – תוכלו מיד לאחר קריאת הכתבה לצפות בכל הסדרה בישיבה אחת, וזה גם מה שנותן לסדרה את החופש והיכולת להראות דברים גרפיים יותר, שבכל פורמט היה נתקל בצנזורות שונות, דבר שנחשב, לפחות לדעתי, כפלוס חשוב מאוד.

Altered Carbon

עלילה - 9
משחק - 8
ויזואליות - 10
פס-קול - 8.5

8.9

מצויין

אחרי התלהבות רבה, בסיום הצפיה נשארתי עם חשק לעוד, ואני עדיין בחיפושים אחר משהו טוב כמו Altered Carbon.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה