iPhone – חדשות והדלפות על ליין המכשירים החדש של Apple

במהלך התקופה האחרונה צפו ברשת מספר רחב של שמועות, הדלפות ואף אישורים שהגיעו מחברות צד שלישי בנוגע לליין מכשירי ה-iPhone לשנת 2018 של Apple

הדלפות ושמועות אינן דבר חדש במיוחד עבור עולם ה-iPhone של הענקית הפופולרית והמדוברת Apple, אך כאשר כל השמועות הללו מתחילות ליצור פאזל אחד שלם ומובן אפשר כבר פחות להתייחס אליהן בתור הדלפות ושמועות אלה בתור נתונים בעלי סבירות גבוהה במיוחד להתקיים.בתקופה האחרונה הרשת צפה עם מספר רב של הדלפות ושמועות בנוגע למכשירים החדשים לשנת 2018 ואפילו אישור רשמי בנוגע לחלק מהרכיבים הפנימיים שלהם, לנוחותכם סידרנו לכם את כל הידיעות בכתבה אחת גדולה ומסודרת, מוכנים? בואו ונתחיל.

להתראות Qualcomm שלום Intel

לאחר שבחודש שעבר צצו שמועות שבהן חברת Apple מתכננת לזנוח את חברת Qualcomm בחטיבת המודמים במכשירי ה-iPhone וה-iPad לשנת 2018 מנכ"ל Qualcomm, שהינו George Davis אישר בראיון עבור רשת CNBC את השמועה שצצה ברשת.

"Apple מכננת להשתמש באופן בלעדי בדגמי המודמים של המתחרים מאשר בשלנו עבור ליין שחרור מוצרי ה-iPhone וה-iPad הבא."

Apple הייתה ידועה בכך ש"חגגה בשתי חתונות" על ידי כך שהשתמשה במודמים הן של Qualcomm והן של הענקית הכחולה Intel במהלך השנתיים האחרונות, Qualcomm עבור מכשירי CDMA ו-Intel עבור מכשירי GSM.אולם, השבב החדש מבית Intel, ה-XMM7560 מציע תמיכה בשני הפרוטוקולים דבר שייאפשר ל-Apple לזנוח את Qualcomm לחלוטין ולהשתמש בשירותיה של Intel באופן מוחלט.אם זה לא יכול היה להפוך את המצב לגרוע יותר עבור Qualcomm הודעה חדשה מהשירות המשפטי של Apple חשפה ששתי החברות נמצאות במאבק משפטי מזה זמן מה על זכויות פטנטים.
Davis כן אישר ש-Qualcomm תמשיך את תמיכתה עבור דגמים קודמים של ה-iPhone שעדיין המשכים להימכר.

הגיע הזמן להרחיב את הקולקציה חברה

לפי מידע חדש המגיע מהמדליף המפורסם Macotakara מספר צבעים חדשים שצפו בשמועות בנוגעל מכשירי ה-iPhone החדשים מאושרים גם על ידיו ואף מספר צבעים חדשים מתווספים לרשימת הצבעים שנוצרה בעקבות המידע שהגיע בזכות שני מקורות נוספים, @OnLeaks ו-Ming-Chi Kuo. הצבעים החדשים לפי ההדלפות יהיו זמינים עבור הדגם הזול (נדבר על כך בהמשך) מבין שלישיית מכשירי ה-iPhone לשנת 2018 בגודל 6.1" בעל תצוגת ה-LCD אך אלו שונים ממה שאפל טענה שיגיעו עם השקת המכשירים.

לפי Macotakara הצבעים החדשים שאמורים להגיע עבור דגם ה-6.1"  הינם לבן,שחור,צהוב פלאש (Run Berry, Run), כתום בהיר, כחול חשמלי ואפור כהה (טאופ) או זהב.רשימת הצבעים הללו שונה מהרשימות אותן סיפקו @OnLeaks ו-Ming-Chi Kuo. לפי אנליסט מידע ב-Rosenblatt, מר Jun Zhang הסיבה עבור הצבעים המרובים הינה אסטרטגיה כדי להבדיל את דגם ה-6.1" בעל תצוגת ה-LCD משני דגמי הפרימיום האחרים של שנת 2018 בעלי תצוגת OLED. בנוסף, תוכלו למצוא את הצבעים שכל אחד מהמקורות מציין בטבלה למטה:

Macotakara @OnLeaks Ming-Chi Kuo
לבן לבן לבן
כתום בהיר כתום כתום
כחול חשמלי כחול כחול
שחור שחור אפור
טאופ(אפור כהה) או זהב אדום אדום
צהוב פלאש צהוב
ורוד
אפור

אלוהים כולם פה בפאניקה מוחלטת!

למרות שאין ספק שהדגם בגודל 6.1" של ה-iPhone מבית Apple לוקח את רוב תשומת הלב של הקהל הרחב אך קיימות שמועות ברחבי תעשיית הטלפונים (כמדי שנה) בנוגע לבעיות תפוקה במפעלי Apple.לפי אנליסטית המידע Katy Huberty בחברת Morgan Stanly דגם ה-6.1" בעל מסך ה-LCD כנראה יעלה למכירה רק במהלך חודש אוקטובר בעוד ששני דגמי הפרימיום האחרים שמציגעה החברה, בעלי מסכי ה-OLED יהיו זמינים כבר בחודש אוקטובר. Huberty טוענת שבעיות התפוקה מגיעות עקב מערכת התאורה האחרוית שמציע הטלפון וזאת כדי להשיג את עיצוב ה-"bezzel-less", דבר שכנראה ייגרום לאיחור במכירת המכשיר בכחודש אחד.

"אנחנו כרגע רואים שום דיליי בתהליך התפוקה של מכשירי ה-5.8" או ה-6.5" ה-iPhone בעלי תצוגת ה-OLED מבית החברה. אולם, בעיות שנחשדות שנגרמות מתאורת ה-LED האחורית ובפרט זליגת תאורה מהמכשיר גרמו לדיליי של כחודש אחד בייצור המוני עבור דגמי ה-6.1" בעלי תצוגת ה-LCD.

דיליי במכירת דגמי ה-6.1" כנראה יישפיע על המכירות של מכשירי ה-iPhone במהלך Q3 של שנת 2018 כפי שהוא משוער להיות המודל הפופולרי ביותר של החברה עקב עיצובו המעניין ותג המחיר הסביר לחלוטין.

גם זמנם של מכשירי ה-iPad הגיע

לפי מידע חדש שמגיע שוב מאתר החדשות היפני, Macotakara דו"ח חדש המפרסם את פרטיהם של דגמי ה-iPad המצופים לשנת 2018 מראה שקיימת סבירות גבוהה שאולי לא נראה שקע אוזניות 3.5 מ"מ במכשירים הבאים.לפי Macotakara, השקע האהוב יוסר על הטאבלטים החדשים ובעוד ש-Apple מצרפת מתאמים של חיבור Lightning לחיבור 3.5 מ"מ עבור מכשירי ה-iPhone המצב לא יהיה זהה עבור מכשירי ה-iPad והלקוחות שיהיו מעוניינים להקשיב למוזיקה ייצטרכו לקנות את המתאם בנפרד דרך חנויות המשווקים של Apple (אני אפילו רוצה לשאול למה?).

בעוד שדגמי ה-iPad החדשים לשנת 2018 לא תוארו כתומכים עבור טכנולוגיית Face ID הפופולרית, שמועות מתוך Apple טוענות שהחברה מזיזה את החיבור החכם ל"צד האחורי התחתון" של הטאבלט, כלומר הרבה יותר קרוב לחיבור ההטענה של המכשיר.שמועות אלה למעשה מאששות את התאוריות שטוענות שערב שרוב השימוש של המכשיר הינו לרוב במצב נוף (Landscape) עם אביזרים נוספים כגון המקלדת החכמה זה יכול להצביע שהמקלדת הבאה של מכשירי ה-iPad תהיה דווקא בצורה אנכית למכשירים החדשים.

Macotakara עוד חושפים בדו"ח החדש את הגדלים הפיזיים של הדגמים המצופים של ה-iPad. הדגמים החדשים כנראה הולכםי לתפוס טביעת רגע קטנה יותר בהשוואה לדגמים הנוכחים, לנוחותכם טבלה שנועדה להראות את ההשוואה של הדגמים:

10.5" iPad Pro 12.9" iPad Pro
גדלים שעלו בשמועות 24.75×17.87×0.6 ס"מ 28×21.5×0.64 ס"מ
גדלים של הדגמים הנוכחים 25.06×17.41×0.61 ס"מ 30.57×22.06×0.69 ס"מ

 

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה