Assassin's Creed: Rogue- סיקור גרסת המחשב

ACRO_hero

בשנה שעברה, ענקית משחקי המחשב Ubisoft הכריזה על כמה וכמה משחקים, וכמובן שגם משחקי Assassin's Creed. אחד מהם, אשר יצא בעיקר לקונסולות הדור הבא (PS4, Xbox One, PC), היה מעניין אך כנראה שלא מספיק, מפני שמיד לאחר מכן החליטה החברה להכריז על משחק נוסף, מאותה הסדרה, אשר ריגש מיליונים של מעריצים.

אתם כנראה שואלים את עצמכם מדוע הייתה התרגשות כה גדולה, ובכן, ההתרגשות המדהימה של מעריצי המשחק (ושלי בפרט) לגבי המשחק הזה, הייתה ההרגשה שסוף סוף נוכל לשחק כטמפלר. בסיפור הזה אין גיבור טוב, אלא אדם שבגד באמונתו בחופש ובחירות ועבר לצד השני.

המשחק הזה היה Assassin's Creed: Rogue, ועם כל ההתרגשות הזאת, הגיעה גם האכזבה, כי המשחק יגיע רק לקונסולות הדור הקודם (PS3, Xbox 360) ואף לא למחשב. מעריצים רבים כתבו מכתבים זועמים, הרסו מקלדות, הגיבו, ובחודש שעבר קיבלנו את המשחק גם למחשב. בסיקור זה, נעבור על ההבדלים שבין גרסת הקונסולות המקורית של המשחק, לבין גרסת המחשב החדשה מבחינת הגרפיקה, בנוסף לסקירה כללית של עלילת המשחק.

הגרפיקה

הגרפיקה במשחק, בניגוד למשחקים אחרים, לא הפתיעה במיוחד. Assassin's Creed: Rogue משתמש במנוע גרפי הדומה מאוד למנוע הגרפי של Assassin's Creed IV: Black Flag, ואפילו נראה זהה למדי. בין גרסת הקונסולות לגרסת המחשב ההבדל לא גדול במיוחד, אך הוא עדיין נראה ומורגש: על המחשב, בשונה מגרסת הקונסולות, המשחק רץ ב-60 פריימים בשניה ויותר בגרסת המחשב מול 30 פריימים ואפילו פחות בגרסת הקונסולות, וגם ברזולוציית 1080p מול 720p. איכות הטקסטורות לא שונה במיוחד, אבל איכות הצללים בהחלט מראה שיפור משמעותי מול גרסת הקונסולות, כמו גם המים שהשתנו מאוד מול גרסת הקונסולות. בנוסף, האור מול גרסת הקונסולות נראה מעט יותר מציאותי וחם, גם בהגברת הבהירות של המשחק.

ACRO_Launch_01
לחצו להגדלת התמונה כדי להציגה באיכות 4K

 

על הגרפיקה אין עוד הרבה מה לדבר, כי כמו שנאמר קודם, היא כמעט זהה למנוע הגרפי של Assassin's Creed IV: Black Flag, אבל כמובן שזוהי אינה הפתעה, מפני שהמשחק לא תוכנן להרשים אותנו מהבחינה הגרפית, אלא בסיפורו ובמשחקיות שלו. כמו-כן, שני המשחקים מתרחשים בשנים לא רחוקות אחד מהשני, מכאן שגם מבחינה עלילתית ההבדל הזה לא נראה בלתי צפוי.

הנה סרטון מיוחד מערוץ ה-Youtube הנקרא "DigitalFoundry" אשר מבצע השוואות נוספות:

הסיפור

כשהמשחק מתחיל אנו מוצגים אל מתנקש צעיר, בשם שיי פאריק קורמק. איש אירי מתחכם שנולד בניו יורק ובעל גישה חזקה ללעשות מה שהוא רוצה, ולא אכפת לו לעצבן כמה וכמה אנשים בדרך. שיי יעשה הכל רק כדי להוכיח פואנטה, אך בכל זאת יעשה כמו ילד טוב ירושלים את מה שהמפקד עליו יגיד לו, עד למשימה אחת ששינתה הכל.

בדרך אנחנו פוגשים כמה דמויות מוכרות ממשחקים קודמים, כמו אכילס הצעיר, שאימן את קונור ב-Assassin's Creed 3, ואדוואלה, גיבור ההרחבה ל-Assassin's Creed IV: Black Flag, אשר קיבל משחק קטן משלו. אמנם ביחד הם מסתדרים טוב מאוד, אבל שיי העצבני שלנו מבין לאחר המשימה שהוזכרה קודם לכן, שכולם הולכים בדרך הרעה.

לחצו להגדלת התמונה כדי להציגה באיכות 4K
לחצו להגדלת התמונה כדי להציגה באיכות 4K

שיי מגיע לעולם הטמפלרים לבסוף, אשר אומרים לו את הדברים הטובים ביותר שיכל לשמוע לאחר שחבריו בגדו בו, ועובר לצד השני, אשר עד עכשיו היה הרשע המסוכן, הלא הוא הצד של הטמפלרים.

בין היתר תוכלו לשוט בספינות, להרוג מתנקשים שרוצים במותכם, להפיל ספינות אויב, לחפש אוצרות ולשדרג את ספינתכם ואת ארסנל הנשקים שלכם במהלך הסיפור.

כדי לא "לחפור" לכם יותר מידי אם העלילה לא מעניינת אתכם כלכך, אפסיק כאן, אך אם תרצו לראות סקירה ארוכה ומורכבת יותר של הסיפור, כמו גם שאר מאפייניו של הסיפור, אני ממליץ לכם לקרוא את סיקור המשחק המלא אצלנו באתר, וכמו גם את הסיקור למשחק השני מסדרת Assassin's Creed שיצא לאחרונה, Assassin's Creed Unity, גם כאן אצלנו.

כמו-כן, תודה גדולה מצידנו להד-ארצי על סיפוק העותק לגרסת המחשב של Assassin's Creed: Rogue ועל סיפוק התמונות שתוכלו לראות בכתבה זו.

אז מה אתם חושבים על גרסת המחשב של Assassin's Creed: Rogue? האם אתם חושבים שהיא טובה יותר מגרסת הקונסולות, או פחות? ספרו לנו בתגובות.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה