מתנקש מתחיל – סיקור לחידוש של Assassin’s Creed Rogue

אני חווה בפעם הראשונה את כותר המתנקשים של Ubisoft עם החידוש האחרון ל-Assassin’s Creed Rogue על ה-PlayStation 4

אני, תאמינו או לא, אף פעם לא שיחקתי באחד ממשחקי Assassin’s Creed של חברת Ubisoft. זה לא שלא שמעתי שסדרת המשחקים היא נהדרת, אבל אף פעם לא מצאתי הזדמנות לנסות את אחד המשחקים. אז אמרתי לעצמי למה לא להתחיל עם Assassin’s Creed Rogue?

מצד אחד מאוד שמחתי להתחיל עם משחק זה בגלל המשחקיות הנהדרת ומצד שני, בגלל העלילה, קצת הצטערתי שלא פתחתי עם אחד המשחקים האחרים כמו Black Flag וה-Ezio Collection. אסביר למה.

טמפלרים ומתנקשים

המשחק מתחיל איתכם מגלמים את המתנקש שיי כשאתם כובשים ספינה ויוצאים למספר משימות לגלות מזימה של הטמפלרים סביב חפץ סודי ומיוחד ה-Piece of Eden. שיי הוא דמות ראשית מצוינת, קשוח אבל בטוח בעצמו ובצדק, הוא דמות נהדרת לגלם ואנחנו בקלות נמשכים להרפתקה שלו.

בו בזמן, כמו שאר המשחקים, אתם חוזרים מדי פעם לעולם האמיתי ומגלים סודות אפלים בלב התאגיד Abstergo Entertainment,שמאפשר לכם לחזור אחורה לעבר אל תוך זכרונות אבותיכם ולגלות מה בדיוק קרה בין הטמפלרים והמתנקשים.

אני חייב להגיד, בתור שחקן מתחיל של הכותר, זה לא היה קל לעקוב אחרי מה היא כל קבוצה בסיפור וגם מה שקורה בארגון. רק אחרי קצת זמן משחק, הכרות עם הדמויות והקשבה לדיאלוגים ביניהם בזמן שהפלגתי למשימה הבאה שלי, שהצלחתי להבין את הרקע עליו עובד המשחק ועדיין מצאתי את עצמי מספר פעמים בורח לרשת למצוא תשובות לדברים, כמו מה זה Piece of Eden?

בגלל זה הייתי ממליץ לשחק או ב-Ezio Collection, שיצא לאחרונה ומבסס את הרקע של הכותר בצורה מצוינת, או ב-Assassin’s Creed Black Flag, גם משחק מצוין עם ספינות ופיראטים שאפילו מוזכר מספר פעמים במשחק זה. שניהם זמינים לדור הנוכחי, אז כל אחד מהם יוכל לבסס עבורכם את הרקע של משחק זה.

אבל כמו שאמרתי, גם אם לא תשחקו בהם, הסיפור והדמויות נהדרות ומעניינות, בעיקר המתנקשים האחרים של העולם, וגם אם לא תתחברו לסיפור, המשחק פשוט כייפי לשחק.

חיסולים וספינות

הפעם היחידה ששיחקתי במשהו עם משחקיות דומה ל-Assassin’s Creed היה ב-Shadow of Mordor, וכמה שאהבתי את המשחק ההוא, הרגשתי שהתנועתיות שלי לא נוצלה לגמרי. פה זה לא ככה- אתם מתפסים על עצים, סלעים, בניינים ואפילו הספינה שלכם. ישנם מספר פעמים שנתקלתי במחסום שלא הגיוני שהוא יעצור אותי מלהמשיך להתגנב אבל די מהר למדתי על מה אפשר לטפס ועל מה לא.

יחד עם חרב ופגיון שאיתם את מבצעים את ההתנקשויות שלכם ונלחמים במערכת קרבות די דומה למשחקי Arkham, אתם גם מצוידים בחפצים שונים שיאפשרו לכם להשלים את המשימה, בין אם זה פצצות עשן או רובה חצים. כך שגם במשימות ההתנקשות הרגשתי גיוון, גם בגלל המטרה החדשה וגם בגלל הנשקים שהיו לי זמינים.

כשאתם על היבשה יש לכם עוד פעילויות חוץ מהתנקשויות- אתם יכולים לחפש אוצרות, להשתלט על איים ולצוד חיות על מנת להרכיב ציוד חדש שיאפשר לכם להיות מתנקשים טובים יותר.

כמה שזה כיף להיות על היבשה ולחסל שומרים, הכיף האמיתי, בדומה למשחק Assassin’s Creed Black Flag (כך שמעתי), הוא בספינות. זה פשוט כיף לשוט בים הפתוח עם הצוות שלכם ולהשתלט על ספינות בקרבות אינטנסיבים.

השליטה בספינה היא נהדרת וכך גם הירי של התותחים. אני די הרגשתי שלעלות על ספינת האויב יכול להיות טיפה מגושם אבל זה עדיין אירוע מסעיר כל פעם מחדש כשאתם מחליטים להשתלט על הספינה וכמובן זה נהדר לראות את כל האוצר שצברתם אחרי הקרב האיתני שכרגע עברתם.

העולם הישן והחדש

העולם של Assassin’s Creed Rogue הוא מסיבי ומגוון- אתם יכולים להסתובב בו שעות בין ערים מושלגים וחוות ירוקות ועדיין למצוא פיסת אדמה חדש בלב הים.

כמובן שהעולם הוא לא רק ים ויבשה, הוא מאוכלס על ידי חיות, אותם אפשר לצוד כמו שאמרתי, מאיילים ועד לוויתנים כחולים שקופצים ליד ספינתכם. בנוסף, כל עיירה אליה תגיעו תהיה מלאה בחיים עם אנשים שמדברים על כל מה שמתרחש בעידן זה, אז העולם באמת מרגיש מאוד חי.

כמה שהעולם מלא ומגוון, עדיין הייתי רוצה לראות פעילויות נוספות בדומה ל-Sid Meier’s Pirates (משחק נהדר דרך אגב) כמו סחר בערים שונות, גיוס אנשי צוות ופוליטיקה מול ראשי הערים של העולם החדש. למרות זאת, עולם המשחק הוא פשוט מרהיב והגיוון בסביבות אותן אתם חוקרים והיופי הכולל של העולם החדש, הופכים אותו לעולם ששווה לחקור.

גרפיקה מחודשת

אז איך המשחק נראה בהשוואה לשאר המשחקים של הכותר היום? המשחק אולי לא נראה חד ומדהים כמו Assassin’s Creed Origins, אבל Assassin’s Creed Rogue עדיין נראה די טוב בדור הנוכחי.

למרות שהאנימציה של הדמויות עדיין נראת טיפה רובוטית וכך גם הבעות הפנים, הטקסטורה של היבשה, הים וכל הסביבה נראים מצוין. בעיקר הים, שנראה מדהים לאורך כל המסע שלכם וגם על חופי היבשות עליהם תנחתו. בנוסף, התאורה המשופרת של המשחק היא מצוינת וגורמת להכל להרגיש הרבה יותר חי ומציאותי.

הגרפיקה המחודשת של Assassin’s Creed Rogue היא טובה כמצופה, המשחק אולי לא מרשים כמו המשחקים האחרונים של הכותר, אבל הוא עדיין נראה נהדר בדור הנוכחי. כך גם אפשר להגיד לגבי הסאונד של המשחק.

צוות מזמר

אחד הדברים שציפיתי אליהם הכי הרבה הם שירי הצוות שלכם בים הפתוח ולמרות שבמשחק זה אנחנו לא שומעים שירים פיראטים ידועים, אנחנו כן מקבלים שירה ימית מהתקופה שהיא פשוט נהדרת. אולי זה בגלל שאני מעריץ גדול של הסרט “אדון ומפקד: הצד הרחוק של העולם” עם ראסל קרואו, אבל באמת שהשירה של הצוות שלכם במשחק היא פשוט נהדרת.

בכללי הסאונד של המשחק הוא נהדר, מרעש הגלים שפוגעים בספינתכם ועד הציפורים שעפות בין העצים לפני שאתם עומדים להתנקש בשומר. הסאונד של Assassin’s Creed Rogue הוא יוצא מן הכלל ועדיין נשמע נהדר בדור הנוכחי.

סיכום

Assassin’s Creed Rogue הוא משחק מצוין, בין אם אתם שחקנים חדשים לכותר או שחקנים ותיקים, אבל קחו בחשבון ששחקנים ותיקים יהנו ממנו יותר. המשחק עדיין כיף לשחק ומלא בדברים לעשות, העולם היפיפה והמגוון הוא פשוט כיף לחקור, בעיקר עם הספינות הנהדרות של המשחק.

Assassin’s Creed Rogue אולי יצא לפני כמעט 4 שנים, אבל הוא מרגיש חדש ומרענן מתמיד. אני שמח שבחרתי בו כדי להכיר את סדרת המשחקים של Ubisoft וכעת אני חושב שאני מכור.

Assassin's Creed : Rogue Remastered

הסיפור - 7.5
המשחקיות - 9.5
העולם - 8.5
הגרפיקה - 7
הסאונד - 9

8.3

מעולה

החידוש של Assassin's Creed : Rogue הוא חידוש מצוין לדור הנוכחי. למרות שהסיפור יותר ידידותי לשחקנים ותיקים, הוא עדיין כולל עולם מדהים ומשחקיות נהדרת.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *