תמונות ראשונות של ה-Ataribox של Atari

אי אז בשנות השבעים של המאה הקודמת שוק משחקי הוידאו נשלט על ידי חברה אחת – Atari. הם היו שם נרדף לתעשייה, והחזיקו בקונסולה הביתית הנמכרת ביותר. הם היו בטופ, בשיא, ואף אחד לא איים על שלטונם המחולט, חוץ מעצמם. החברה הביאה את סופה על עצמה, גרמה לקריסה הגדולה של שוק המשחקים בשנת 1983 וכמעט מחקה את עולם הגיימינג לחלוטין, עד ש-Nintendo הגיעו להציל את המצב. מאז Atari בעיקר מדשדשים להם ומנסים להיות שוב רלוונטיים, לא תמיד באופן מוצלח.

עכשיו, מסיבה בלתי ברורה, חושבים ב-Atari שלהוציא קונסולה חדשה לשוק זה הדבר הנכון לעשות. כי להתחרות ב-Sony, Microsoft ו-Nintendo נשמע כמו תוכנית כלכלית ריאלית. ה-Ataribox אמורה לצאת… מתישהו… וכנראה גם להראות ככה:

אוקיי. אני יכול להבין את מראה הרטרו שמזכיר קצת את הימים היפים יותר, לפני ארבעים שנה. אבל נו באמת, איך זה אמור לעבוד? כן, זאת לכאורה קונסולה חדשה שתתמוך בכרטיסי SD ותעבוד ב-HD. היא תריץ משחקים נוסטלגיים וחדשים, שזה יופי והכל, אבל השוק כל כך רווי, כל כך עמוס בקונסולות, שפשוט חבל. לא עדיף פשוט לפשוט רגל כי בזבזתם את הכסף על משהו כיפי?

אה, רגע. לא. זה לא הכסף שלהם. כמו שנחשף באתר eurogamer הכסף לא יגיע מהמשקיעים שיודעים שמדובר בהתאבדות כלכלית. לא… הכסף צריך להגיע מאיתנו, הצרכנים. התוכנית הגאונית של מנהלי Atari היא לעשות קמפיין מימון המוני לקונסולה החדשה שלהם. בפעם האחרונה שקונסולה חדשה מימנה את עצמה, קיבלנו את ה-ouya. מישהו זוכר את ה-ouya? כן… בערך ככה זה יעבוד ל-Atari.

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה