The Avengers #1 – מסע בזמן ותינוקות נחטפים?!

נראה שמארוול מתלהבת (ואולי יותר מידי) עם קבוצת הנוקמים. בזמן האחרון יוצאות עוד ועוד צורות שונות של הקבוצה, עם דמויות שונות כל פעם, במקומות שונים, עם משימות שונות ועלילה שונה עד כמה שאפשר. אז מה הופך את הקומיקס החדש The Avengers לשונה מכל השאר?

קומיקס וירקות קיבלו לחנות את הקומיקס הראשון לעלילה החדשה ביותר של The Avengers. מסע בזמן וכמה דמויות אהובות בהחלט הופכות אותו לקומיקס שונה, אבל צריך לקרוא אותו כדי להבין אם הסוג הזה מתאים לכם כקוראים, גם מבחינת עלילה וגם מבחינת האיורים והצבעים של הקומיקס.

לפני הכל נתחיל בדמויות שלוקחות חלק בחבורה המגניבה הזאת שנקראת הנוקמים:
האיש שתפס את תפקיד מנהיג החבורה החדשה הוא (Falcon (Sam Wilson, אשר הופך להיות קפטן אמריקה אחרי פרישתו של Steve Rogers. גם השותף שלו Redwing נחשב לאחד מהצוות, והוא בכלל ציפור, אבל לא סתם ציפור.
הדמות הנשית הראשונה בחבורה היא (Wasp (Nadia Pym, ואחרי מחקר קטן גיליתי שלפני הרבה מאוד זמן (1963), היא זאת שנתנה את השם לקבוצה ואפילו הנהיגה אותה להרבה מאוד שנים. היכולות שלה כוללות את האפשרות להגדיל ולהקטין עצמים ואפילו את עצמה, לעוף עם כנפיים של חרק שיוצאות מגופה ונותנות לה את המראה שדומה לצרעה ועוד.
אחריה יש לנו את הגרסה הנשית של ת'ור – Jane Foster (את שמה שמעתם בטח בסרט של ת'ור, אבל אני מבטיחה לכם שזאת לא בדיוק אותה דמות), שנמצאה ראויה להרים את המקבת של ת'ור אחרי שהוא כבר לא היה מסוגל וכך אימצה את שמו והצטרפה לנוקמים.
זה לא נגמר, Vision מופיע גם הוא כחלק מהחבורה, וגם ספיידר-מן שעליו ארחיב בהמשך.

זהירות – ספויילר!

הקומיקס מתחיל בקרב של הנוקמים יחד עם הרקולס מול Hoarfen שהוא Frost-Wolf. שבסופו קפטן אמריקה שואל את הרקולס אם הוא רוצה להצטרף לנוקמים וכמובן שהוא לא יכול להגיד לסרב להצעה. כך מצטרף הרקולס, שהוא בכלל דמות מהמיתולוגיה היוונית ואיכשהו הוא נכנס לעולם של מארוול, לתוך החבורה.
בהמשך, כולם הולכים למגדל של Peter Parker (מזכיר משהו?), שם הוא מציג את עצמו כאיש עשיר מאוד ורוצה לממן את היחידה המוכשרת של הדמויות שלנו. הפגישה שלהם נקטעת כשהם רואים את Vision נלחם מול Kang והם רצים לעזור בעוד ש-Peter Parker מהר לובש את חליפת הספיידר-מן שלו ומצטרף אליהם גם הוא (הנוקמים לא יודעים ש-Parker וספיידר-מן הוא אותו אדם). בזמן הקרב Kang מזכיר משהו על ילד, מתפצל לעוד גרסה של עצמו, לוקח ל-Vision את ה-DATA במטרה לקבל את המידע שהוא רוצה ונעלם. הנוקמים מעבירים את Vision למגדל של Parker בעצת ספיידר-מן, שם הם מתקנים אותו והוא מספר להם על היכולת החדשה של Kang ועל הילד שכולם מחפשים.

The Avengers אמור להחליף את הסדרה All-New, All-Different Avengers. את ההמשך קשה לתאר בלי להרוס לגמרי את כל הקומיקס והעלילה שמתוכננת לקוראים. בואו נסכם בהרבה חוויות מותחות, אקשן כמו שמארוול אוהבים לעשות וכמה בדיחות שמיובאות לנו על ידי דמותו של ספיידר-מן. הסיפור עצמו נכנס לשינוי ההווה בעקבות שינוי העבר בעזרת מסע בזמן שעשה Kang, שזה דיי מגניב, בעיקר כשמסתכלים על העמוד האחרון בקומיקס שבו ארבע תמונות אשר נותנות לנו הצצה לעתיד העלילה ובהן רואים את Vision בגרסה שונה, כיצד Doctor Doom משתלב בעלילה הזו, את Avenger X וקרב בין הנוקמים ל-Champions.

ונחזור לתחילת הקומיקס, הכריכה שצויירה על ידי Alex Ross בהחלט מרשימה ומתאימה לקומיקס. ניתן לראות את כל האנשים שלוקחים חלק בחבורה, (חוץ מ-Redwing) ובהחלט אפשר לבחור את הקומיקס הזה רק מלהסתכל על הכריכה ולראות אם נאהב את הדמויות המשתתפות. חוץ מזה, שום דבר לא נרמז בכריכה לגבי העלילה – וזה תמיד דבר טוב. נמשיך למאייר Michael Del Mundo, שציוריו קצת שנויים במחלוקת. יש לו יכולת ציור מרשימות בהחלט, אבל לא בטוח אם זה מתאים לדמויות. אפשר לראות בחלק גדול של האיורים את משיכות העיפרון והצביעה קצת מוזרה בעיניי, ולא כל כך מתאים לגיבורי-על שצריכים להיות חזקים ולשמש כמגנים על היקום מפני אוייבים. אבל לא הכל הקומיקס מתאפיין בכך ואי אפשר להגיד שהוא צייר לא מוכשר. יש כמה פעמים ש-Michael מצייר דמות אחת בפוקוס והשאר מטושטשים, וזה פשוט יפייפה. בנוסף, הסגנון שלו טיפה פסיכודלי, ויש מקומות שזה לא מתאים לטעמי, אבל בהחלט חשיבה נכונה לעלילה שמתמקדת בנסיעה בזמן. בנוסף, ישנן תמונות שלוקחות את כל העמוד או אפילו מתפרשות על שני עמודים וזה בהחלט מושך את העין וגורם לקורא להסתכל טיפה יותר עמוק כדי לבדוק שבוודאות לא פספס אף פרט בציור המושקע.
הקומפוזיציה של הדמיות בחלונות וההכנסות של הצייר לפרטים מעשירה את הקומיקס ואהבתי גם שלחלק מהדמויות יש בועות דיבור מיוחדות משלהם המאפיינות אותן.

והכי חשוב, Mark Waid שכתב את עלילת הקומיקס בהחלט עשה עבודה יפה. Mark לא משאיר קצוות פתוחים ודואג להסביר הכל גם לקורא החדש, בדיוק כמו שקומיקס ראשון לסדרה צריך לעשות. סוף הסיפור מכניס אתכם למתח ורק בא לי כבר להניח את היידים שלי על ההמשך. כמובן שזה קורה בכל קומיקס, אבל אני אישית לא אוהבת את הנוקמים, אז מאוד הופעתי מהתגובה הזאת שלי. ההומור נכנס במידה הנכונה, ניתן לראות את הקונפליקס בין חברי הקבוצה וגם את הדאגה שיש להם אחד כלפי השניה. עכשיו נשאר רק להמתין בסבלנות ל-7 בדצמבר על מנת לקרוא את הקומיקס השני לסדרה החדשה.

כמה דברים שהפריעו לי, האחד הוא שהקומיקס טיפה מבלבל וכתוצאה מכך לקח לי זמן להבין מה קרה באמצע הקומיקס. לא בטוח אם זה באשמתי ויצרתי לעצמי חור בעלילה כי אין לי מידע על הקומיקס שהיה לפני, או שזה בכוונה או שהאיור היה פשוט מבולגן מידי. משהו שם לא הסתדר וזה גרע מהעלילה וגרם לי להישאר בחוסר וודאות (אבל אל דאגה, פותרים את זה בהמשך – רק חבל שאף אחד לא אמר לי לפני שדיפדפתי חמישים פעמים כדי להבין מה פספסתי).
חסרון שני שעלה הוא שצריך להתרגל לעבודתו של Michael Del Mundo. אם אתם לא מכירים עבודות קודמות שלו, בהתחלה אופן הציור יראה לכם טיפה מעצבן ולא מתאים כמו שקרה לי, אבל בהמשך תוכלו להעריך אותו ואת עבודותו המדהימה.

בנוסף, אפשר רק לקוות שכל המסע בזמן הזה לא יהרוס את היקום של מארוול ויגרום להם למחוק את כל היקום ולהוציא את כל הספרים מחדש, כמו שקרה ל-DC. דרך אגב, תצטרכו לקרוא את הקומיקס The Avengers #1 כדי להבין את הכותרת.

The Avengers #1

עלילה - 9.5
תמונת cover - 8.5
איורים - 9.5
צביעה - 7.5

8.8

יש למה לצפות

אוהבי הנוקמים ואוהבי מסע בזמן ירצו להשיג עותק של הקומיקס הזה. עלילה שמשאירה מתח יחד עם איורים שטיפה מאתגרים אבל בהחלט לומדים לאהוב אותם.

User Rating: Be the first one !

אודות שי כסיף

שי כסיף, בת 17 מרחובות. גיקית לא קטנה, אוהבת מאוד את עולם הגיימינג, עולמות הפנטזיה והמד"ב. Team DC בקומיקס, אבל כמובן ש-Team Marvel אם מדובר בסרטים!

2 תגובות

 1. כמה תיקונים:
  *הצרעה (Wasp) שמופיעה בקומיקס היא לא הצרעה המקורית שהיתה נשואה להאנק פים (יכולתם לראות אותה גם בסרט אנט-מן), והיתה ממקימי הנוקמים, אלא הבת החורגת שלה. לפני כחודשיים התגלה שלהאנק פים היתה בת סודית מאשתו הראשונה (לפני הצרעה), והיא הוחזקה ע"י הק.ג.ב עד שבחכמתה ובאמצעות טכנולוגיית חלקיקי הפים של אביה היא הצליחה להמלט מהם, לאתר את הנוקמים, ולהצטרף אליהם כדי לכבר את מושרשתו של אביה (בדרך גם אמה החורגת, הצרעה המקורית, פרשה עליה את חסותה).
  *סטיב רוג'רס לא פרש. הוא מאוד פעיל. כבר כמה שנים שיש 2 קבוצות אוונג'רס עיקריות: את הנוקמים הרגילים מנהיג (שוב, כבר לפחות שנתיים) הפאלקון סאם ווילסון, ואת ה"נוקמים המופלאים" (uncanny avangers) מנהיג סטיב רוג'רס. הנוקמים המופלאים היא חבורה שהקים רוג'רס ב2012, לאחר אירועי אקסמן נגד אוונג'רס, על מנת להשכין שלום בין השניים, והיא מורכבת מנציגים של שתי הקבוצות (ולאחרונה הוסיפו נציגים של סיעה נוספת ההולכת ומתפתחת ביקום מארוול- האינהיומנס)
  *הרקולס הוא דמות *מאוד* ישנה ביקום מארוול. הוא פעיל מאז שנות השישים, השתתף בכמה אירועים משמעותיים מאוד ("הסאגה השמיימית", אונסלוט, מלחמת האזרחים המקורית, ו"אוונג'ורס נגד אקסמן"), וגם היה כבר מספר פעמים בעבר חבר ב"נוקמים, זו לא הופעתו הראשונה בליינאפ הזה (היה בנוקמים הסודיים של סטיב רוג'יס במלחמת האזרחים, ובנוקמים בעת המלחמה נגד האקסמן). נכון שהוא מהמיתולוגיה היוונית במקור, אבל הי.. תור שייך למיתולוגיה הנורדית, ונאמור לאטלאנטית.

  שתי הבהרות בקשר לעלילה :
  *בעקבות האירוע האחרון שקרע את יקום מארוול, מלחמת האזרחים 2, קרה משהו לאיירון מן (אנחנו עוד לא יודעים מה, רק שהוא פרש, ואת מקומו תפסו שניים- הנערה רירי ויליאמס, וכמו שכתבת בביקורת ה'קודמת שלך, ד"ר דום). בכל מקרה, טוני סטארק, מי שהיה המממן הפיננסי רב האמצעים של הנוקמים, כבר לא בסביבה. זו הסיבה שפיטר פארקר נכנס לנעליו, לאחר שכבר במשך כמה חודשים "תעשיות פארקר" הפכו לאימפריה של ממש ביקום מארוול. (באופן פומבי ספיידרמן מתפקד כשומר ראשו של פיטר פארקר).
  *כל הסיפור עם קאנג, הילד והמסע בזמן נראה מוזר למי שלא עקב אחרי חוברות all new all different האחרונות של הנוקמים. בעקרון, אחרי שקאנג הפיץ במערכות של ויז'ן וירוס שגרם לו כמעט להרוג את כל חברי הנוקמים (ואם נחזור לתחילת התגובה שלי, אז הציגה הוואספ החדשה את עצמה, הצילה את המצב, וכך התקבלה בעצם לנוקמים.) ויז'ן חטף קריזה רצינית ביותר על קאנג, החליט שנמאס לו ממנו, ולאחר חוברת המלאה בהתחבטויות מוסריות בנוסח "מה היה קורה לו היית פוגש את היטלר התינוק" הוא החליט להגיע לעתיד, לרגע בו קאנג נולד ולהרוג אותו. בהחלטה של השניה האחרונה הוא מחליט להחביא אותו במקום להרוג אותו. וכאן משתלבת עלילת החוברת הזו, כשקאנג בעצם יוצא למסע לחיפוש עצמי, מילולית:)

  אני קורא קבוע של חוברות הנוקמים, ואני מעריץ שרוף של מארק וויד, כך שהדיעה שלי בהחלט מוטה לטובת הסיפור 🙂 אבל אני חייב לציין שאישית, לא אהבתי את האמנות הסוריאליסטית. עניין של טעם..

  בקשר לסיפא של הדברים, אל תדאגי, מארוול הצהירו שsecret wars היה הניסיון האחרון שלהם לאפס את היקום.

  תמשיכי לכתוב ביקורות מצוינות ומהנות כל כך 🙂

  • קודם כל תודה על התיקונים!
   דבר שני, אנחנו משתדלים לא לגלות כל מה שקרה בקומיקסים הקודמים מכמה סיבות, אחת מהן היא לייצר מתח לקוראים והשנייה היא לתת לאנשים יכולת ללכת ולחקור את עולם הקומיקס לבד. מאותן סיבות אנחנו לא מגלים את כל עלילת הקומיקס, יש יותר ריגוש בחשיפת המידע לבד (לפי דעתי כמובן). כמובן שהקומיקס מסביר כמה דברים ולא משאיר הכל פתוח.
   מצטערת שלא נהנת מהאמנות כמוני, אבל כמו שכתבת זה באמת עניין של טעם.
   בהחלט אמשיך לכתוב, תודה רבה!

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: