זומבים וחברים – ביקורת ראשונית של המשחק Back 4 Blood

אחרי שנים ממשחק הזומבים המפורסם Left 4 Dead, המשחק החדש Back 4 Blood מציע חוויה דומה וטובה לא פחות

Back 4 Blood הוא המשחק האחרון מאולפני Turtle Rock ולמרבה ההפתעה זהו משחק אקשן יריות מגוף ראשון שמציע לשחקן "המודרני" את חווית הזומבים המוכרת במגוון אפשרויות אונליין החל מ-CO-OP ועד ל-PVP!

Back 4 Blood

Back 4 Blood הוא במידה רבה המשכו של Left 4 Dead שיצא בשנת 2008 מאותה חברה ונהיה הצלחה מסחררת, אז זה לא מפתיע שהאולפן בחר להוציא משחק בז'אנר שהשחקנים כבר מכירים ואוהבים. כל מוד במשחק מתחיל בבחירת דמות בעלת יכולות מיוחדות בצורת קלפים שישנו לגמרי את החוויה בכל משחק. כך אפשר להתקדם ולהרוג זומבים בקלות אך מהצד השני ישנם גם קלפים "מושחתים" שעליהם אין לשחקן השפעה והם יקבעו את הבוסים, ואת רוב ההתנהגות של הזומבים במשחק. בנוסף, לשחקן יש אפשרות לבחור סוג דמות ורובה עד לפרטים הקטנים (כבר התחלתי לחשוב שאני משחק Call of Duty) וכך הוא יכול לשנות כוונת גריפ ואפילו את כמות הנזק של כל רובה בהתאם, בנוסף Back 4 Blood כולל חבילה שלמה של נתונים סטטיסטיים המצורפים לכל אקדח, החל מטיפול, ניידות, דיוק, טווח וכוח אש. כשמדובר על דמויות, אני נהנתי ממגוון רחב של אפשרויות לבחירה ששינו לגמרי את צורת המשחק שלי בניגוד למשחקי זומבים אחרים כמו Killing Floor פה יכולתי לבחור בסוגי דמויות שונים לגמרי ואפרט על שלושה: הדמות הראשונה נקראת "ווקאר" והוא משמש בתור מטיל הפצצות של הקבוצה, השנייה היא המרפאת שיכולה מן הסתם לרפא אך יעילה בקרב לא פחות, והשלישית היא קרלי והיא הדמות המהירה ביותר בקבוצה, אלו ועוד הרבה דמויות קיימות ועוד שיגיעו בהמשך הופכות את חווית המשחק לטובה במיוחד.

בנוגע לזומבים, הם "האטרקצייה האמיתית" במשחק ושמם הוא ריידן (Ridden), הם מחולקים לארבע "משפחות" שנגישות כרגע: עוקצים, ריקרס, טאלבויס ואויבים נפוצים או בשמם הנפוץ נחיל זומבים! העוקצים הם הזומבים שנדבקים לקירות זזים מהר ובהחלט הזומבים המעצבנים ביותר שנתקלתי, ריקרס הם בעצם הטנקים הגדולים שקשה להרוג והשאר הם עוד זומבים שיכולים למחוץ אתכם במכה אחת אם לא תיזהרו או להדביק אתכם לריצפה למשך כמה שניות. כפי שהזכרתי מקודם, משני המשחק האמיתיים הם הקלפים עליהם השחקן אחראי והם יכולים להיות בונוסים כמו נזקים משמעותיים יותר, הפחתה באפקטים שליליים, או שדרוגים בריפוי. אחרי קצת השקעה הגעתי לדמות משודרגת שהיו מבוססים על התחמקות מהזומבים תוך כדי גרימת נזקים משופרים וכמעט בלי להיפגע. ניתן לצייד ביותר מ-60 קלפים שונים כרגע אבל הטריק האמיתי הוא באופן הפריסה שלהם. כאשר התחלתי לשחק הפעלתי את הקלף הראשון שפעל לאורך רוב המשחק ובהמשך הפעלתי כרטיסים שהעניקו לי תגמולים באופן זמני, כמו מהירות תנועה מהירה יותר ב-10 אחוזים או טעינה מחדש ומהירות החלפת נשק למשך 30 שניות בכל פעם שהשתמשתי בתרופות. בנוסף, יכולתי להשתמש גם בקלפים קבוצתיים כדי לחזק את הסיבולת של שאר חברי הצוות.

הבוסים של הריידנס הם יצורים מעניינים ורבי עוצמה, לחלק מהם יש יכולות של זריקת זומבים אחרים על השחקנים או גרימת נזקים מאסיביים כשהם נמצאים בסביבתם, ואכן בכל סיבוב הגיע בוס מחריד אחר והכאוס האמיתי התחיל, החלטות מהירות ופזיזות הן אויב כמעט בלתי נמנע כשנחילים של זומבים הגיעו אלי ואל חברי לקבוצה ואלה בדיוק הרגעים שבהם Back 4 Blood זורח. בנוסף למודים הרגילים שציינתי כמו לשחק נגד המחשב או עם חברים, ישנם מודים נוספים שמייחדים את המשחק כמו בני אדם נגד ריידנס רק שהפעם גם את הזומבים מגלמים שחקנים והמשחק מאפשר לשחקנים להשתלט על המפלצות ולהשתמש בכל היכולות המעניינות שלהם, אף על פי שסוגי זומבים כמו הטאלבויס והראצ'ס חזקים ביותר ומסוגלים לפגוע ולגרום לנזקים משמעותיים, העדפתי לשלוט ביצורים המהירים כמו ההוקר, שיכולים לקפוץ למרחקים גדולים, ללכוד אויבים בעזרת רוק מיוחד ואז להרוג אותם במהירות.

Back 4 Blood

בסך הכל, המשחק מצטיין בצד ה-PvE וגם בשלל המודים השונים אך ההתאמה האישית באה בדרך כלל בצורת מערכת כרטיסים שחזרו על עצמם והפכו את המשחק למעט צפוי, אמנם כרטיסים אלה יכלו להוסיף נזק או חיים בצורה משמעותית אך כרגע יש מעט מדיי ואני מקווה שכאשר המשחק יושק באופן רשמי יתווספו עוד קלפים שיהפכו כל משחק לאקראי ומעניין.
מצד שני ברגע שהתחלתי קרב, היה עלי לעבוד עם שאר הקבוצה ותוך כדי הפצצת זומבים פילסנו את הדרך לאט אל עבר סוף המפה. זוהי החוויה ש-Back 4 Blood מספק בכל משימה נגד המחשב או נגד שחקנים אחרים, כך למשל במשימה אחרת כשבוס מחריד הגיח מהאדמה והפיל את אחד מהשחקנים, שאר הקבוצה מיהרה לעזור לו ולמרות שלא ניצחנו את הבוס בקרב הראשון ניתנה לנו הזדמנות נוספת ובה כל חבר בקבוצה מילא את תפקידו בצורה נפלאה עד לניצחון הסופי.

לסיכום, המשחק מביא מודים רבים שמתאימים לכל סוגי השחקנים החל מ-PvE ועד ל-PvP במגוון דרכים שונות כמו שחקן נגד זומבי או שתי קבוצות שמתחרות מי תהרוג יותר זומבים, תוך כדי הצגת מכניקות משחק מעניינות כמו הקלפים. אני מאוד נהנתי לשחק בתוך העולם הפוסט-אפוקליפטי הזה ואני אצפה לראות את המשחק מתקדם ומשתפר אחרי ההשקה.

Back 4 Blood מגיע ל- PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ו- PC ב-12 באוקטובר.

Back 4 Blood

ציון סופי - 8

8

טוב

זהו משחק מצויין במובנים רבים ואם אתם מחפשים משחק עם זומבים או סתם להעביר את הזמן עם חברים זהו המשחק בשבילכם.

User Rating: Be the first one !

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה