יום באטמן 2016 – הנה כל מה שפספסתם באירוע

אם לא שמעתם או פספסת במקרה, אתמול, בתאריך ה-16.9 התקיים יום באטמן הבינלאומי. חנות הקומיקס “קומיקאזה” היה אחראי לאירוע כאן בישראל וחילק המון מבצעים, וגם “קומיקס וירקות” השתתפו במבצעים משלהם. צוות האתר הנאמן שלכם נכח באירוע וחזר הביתה עם הרבה שלל ומגוון חוברות קומיקס חדשות.

אבל לפני הכל, מה זה יום באטמן ואיך הוא התחיל?
לפני שלוש שנים, קבעה DC Entertainment את יום באטמן. למעשה, דמותו של באטמן הוצגה לראשונה  לפני 77 שנים, בקומיקס Detective Comics #27 (כלומר, האירוע הוצג לראשונה לכבוד חגיגות 75 שנה לבאטמן). מאז אותו הופעת קומיקס מוקדמת, באטמן גדל והפך לדמות אהובה בכל העולם והדמות הכי מזוהה, כיום באטמן הוא מוקד של תוכניות טלוויזיה, סרטי אנימציה, משחקי וידאו שוברי הקופות בהוליווד.

את היום המיוחד הזה חוגגים בכל העולם (אבל בעיקר בארה”ב), בחנויות קומיקס וחנויות ספרים, בתי ספר וספריות. ברחבי העולם מתקיימים אירועים מיוחדים, כולל חתימות של מאיירים מוכרים ומוכשרים, משחקים, מתנות, ופעילויות אחרות.

ומה קורה בישראל?
בישראל המודעות לקומיקס עדיין קטנה יחסית לשאר העולם, וכאן יש רק שתי חנויות קומיקס גדולות ועיקריות. אחת מהן, חנות הקומיקס בשם “קומיקאזה”, היתה אחראית על האירוע בארץ. האירוע היה מצומצם, אבל יקיר שעובד בחנות ועזר להפיק את האירוע, הסביר שזה כי בישראל לא נחשפו מספיק לקומיקס ולכן האירוע בסדר גודל יחסית קטן. יקיר הוסיף ואמר כי כל שנה האירועים גדלים משמעותית ויותר אנשים מגיעים לחנויות הקומיקס באירועים מיוחדים ובכלל, ולכן הוא מצפה שבעוד כמה שנים האירוע יהיה הרבה יותר גדול מבחינת האנשים.

בחנות היו דפי הפעלות בחינם, חוברת מיוחדת בחינם לכל רוכש, מבצעים מיוחדים על מוצרי באטמן (כמובן) וחלוקת מסכות והפתעות (אה וכיבוד). בנוסף, קומיקאזה אירחו את המאייר פרנק אוזן, שממנו היה אפשר לבקש סקיצות מהירות.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

שאלנו את יקיר, איזה חוברות של באטמן הוא הכי ממליץ?
קודם כל, הוא התלבט וראו שקשה לו לבחור. אבל בסוף הוא החליט להמליץ לנו על הראן של הסופר Scott Snyder שמתחיל מהקומיקס The Court of Owls וכולל נכון לעכשיו עוד 7 אוגדנים. בנוסף יקיר המליץ על הסיפור של הג’וקר, האוייב המושבע של באטמן שמסופר בקומיקס The Killing Joke.

אז מודים, קמנו יותר מידי מוקדם (אבל רק כי התרגשנו ממש ולא הצלחנו לישון) ובכל זאת כמעט פספסנו את הרכבת לתל אביב. מהרכבת רצנו לקחת אוטובוס שיביאו אותנו לדיזנגוף סנטר ואז נאלצנו לחכות שעה בקניון כי כמו שכבר כתבתי, התעוררנו יותר מדי מוקדם. אבל אל דאגה, לא היינו היחידים שהגיעו מוקדם ויצא לנו לדבר עם כמה חובבי קומיקס כמונו עד שנפתחה החנות.

כשנכנסנו ל”קומיקאזה”, בדיוק כמו שיקיר התלבט כביקשנו ממנו לבחור קומיקס של באטמן, גם אנחנו התלבטנו מה לקנות. איך בוחרים קומיקס אחד מתוך כל הקומיקסים המדהימים שעומדים מול עינינו ורק קוראים לנו לקנות אותם? במקרה פגשנו בבחור בשם שי חצרוני, שבא גם הוא לחגוג את יום באטמן, אבל בשונה מאיתנו הוא הרבה יותר בקיא בקומיקסים. התייעצנו איתו לגבי איזה קומיקס כדי לקנות הוא סיפר לנו “שהקומיקס שאני הכי אוהבת של באטמן הוא HUSH. בעיקרון זה קומיקס שכולל הרבה דמויות שונות ולא מתמקד בעיקר על באטמן- וזה מה שפחות או יותר אהבתי, כי כך אפשר לקבל הרבה כיוונים על דמותו של באטמן ועל היקום עצמו.”

מהחנות של “קומיקאזה”, הלכנו ברגל לחנות השניה שגם משתתפת ביום באטמן “קומיקס וירקות”. כשהגענו היא כבר היתה מוצפת באנשים וכל הדברים הטובים נחטפו מהמדפים. בחנות אירחו את האומן ולדיק סנדלר וגם שם נהננו ממלא הנחות מיוחדות ליום הזה ויצאנו עם עוד יותר קומיקסים!

הייתם ביום באטמן? אם כן ספרו בתגובות לנו איזה קומיקסים קניתם.

אודות שי כסיף

שי כסיף, בת 17 מרחובות. גיקית לא קטנה, אוהבת מאוד את עולם הגיימינג, עולמות הפנטזיה והמד"ב. Team DC בקומיקס, אבל כמובן ש-Team Marvel אם מדובר בסרטים!

השאר\י תגובה