סיקור המשחק Battlefield 1 – המלחמה הגדולה

שנתיים לאחר Battlefield Hardline הכושל מגיע המשחק שאמור להחיות את המותג המצליח – Battlefield 1. המשחק מתרחש בסביבה מקורית הלא היא מלחמת העולם הראשונה ומראה לנו כמה Old School יכול להיות מגניב.

כל טירון יודע שזה לא סיקור של בראשי בלי איזה שיעור היסטוריה קטן על המשחק, אז ככה: DICE (המפתחת של כל משחקי המותג חוץ מ-Hardline) לקחה הפסקה בשנת 2012 מפיתוח משחקי Battlefield כדי לעבוד על משחק רציני שיהמם את קהל המעריצים ויביא המון תהילה וכבוד למותג. בזמן ש-DICE עבדו עליו, המפתחת Visceral שחררה משחק Battlefield עבור EA בשם Hardline והוא היה פשוט כישלון נחרץ שהייתי נותן לו ציון 3 ביום טוב שלי. מאז, עברו שנתיים, והנה אנחנו עם משחק ה-Battlefield המצופה של DICE שנקרא בשם Battlefield 1, שמתרחש לא אחרת מבתקופת מלחמת העולם הראשונה!

כל הביקורות המוקדמות נתנו למשחק אחלה ציון אבל באתי לברר, האם היה פה שוחד או שהמשחק באמת עומד בציפיות? המשיכו לקרוא כדי לדעת…

battlefield1_reveal_04

עלילה

זוועות וגבורות ה”מלחמה הגדולה” מסופרות דרך War Stories, שזה כמו משימות רק שניגשים אליהן ממפה של כדור הארץ שזה די מגניב. הסיפורים הללו כתובים היטב ומגוונים, ויש רגעים שפשוט תגידו ואו איזה רגע טעון (רגשית). זוהי חווייה הרבה יותר ממוקדת ומעניינת מבשאר משחקי Battlefield שבהם סתם רצנו במשימות אחת אחרי השנייה (אהמ…CoD). הסיפורים החדשים הללו של גבורה ומוות מאורגנים בסדר לא ליניארי, כלומר אי אפשר לשים אותם בסדר מסויים מכיוון שהמשחק עוקב אחרי מספר נקודות מבט של מספר חיילים מצבאות שונים.

Battlefield 1 מצליח בצורה גאונית להימנע מסיפור ארוך וקלישאתי של איש אחד ונמנע מדמות ראשית אחת. אבל, ויש אבל גדול, האורך של מצב הסיפור הוא בקושי 7 שעות משחק וזה ממש חבל מכיוון שזה לא סתם משחק יריות, זהו משחק עם סיפור מעניין על מלחמה וגבורה.

bf1_ea_play_06_horses_wm

גרפיקה

כמו כל משחק בסדרת Battlefield בשנים האחרונות, גם Battlefield 1 מציג גרפיקה מעולה וחלקה שבולטת מעל כולם. אם כי כאן ארצה לציין שכל התפאורה הסביבתית נראית מדהים, היא ממשיכה את המפה בצורה כמעט מושלמת ובאמת נותנת הרגשה שאתם משחקים בעולם עצום ורחב ממדים ובהחלט בתוך מלחמת עולם. כמובן שכל בניין, כל אבן, וכל פינה במשחק קיבלו השקעה ונראים מדהים. אין דבר אחד מבחינה גרפית שנראה כאילו הזניחו אותו ואחרי כמה שעות משחק אתם כמעט ולא תיתקלו בבאגים או ירידות בקצב הפריימים של המשחק. הנשקים תואמים היסטורית את אלו שהשתמשו בהם בתקופת מלחמת העולם הראשונה, וזה מרהיב ביותר לראות את השחזור שלהם במשחק שכל כך מתאים להם.

battlefield1_reveal_02

משחקיות

המשחק זמין במספר רמות קושי: Normal ,Easy ו-Hard. אין יותר מדי מה להרחיב על רמות הקושי הללו, אם אתם חדשים למשחקים יריות (קרוב לוודאי שלא) אז הבחירה היא Easy, אם אתם רוצים קושי רגיל כדי להרגיש את הסיפור לעומק ולהתעסק יותר בעלילה אז בחרו Normal ואם יש בכם איזשהו דחף חולני לסבול ברמת קושי שלא תתואר כמובן שתבחרו Hard.

השליטה בדמות לא השתנתה יותר מידי – המשחק הוא עדיין משחק יריות מגוף ראשון שכולנו מכירים. למרות זאת, אתם תראו במהלך המשחק שיש קטעים מקוריים וחדשניים למותג כמו לשחק בתור יונה ועוד כל מיני שלא אספר כדי שתהנו מההפתעה כפי שאני נהניתי. במהלך המשחק שחקנים זוכים להשתמש בנשקים מתקופת מלחמת העולם הראשונה ובגז חרדל שמאפיין את המלחמה הנוראית הזו שהייתה אמורה לסיים את כל המלחמות. בנוסף, במהלך הסיפור ובמצב ה-Multiplayer יופיעו כלי רכב מאותה תקופה, כך שהשחקנים יכולים לרכב על סוסים ולהשתמש בחרבות וכמובן, איך לא – להילחם ולהשתמש בזפלין ענקי. ללא ספק יש שיפור קל במשחקיות של Battlefield 1 ובהחלט ניכרת ההשקעה ש-DICE נתנו פה על המשחק הזה בשנים האחרונות. יש לציין גם שבכל תקופת המשחק שלי, לא נתקלתי בבאגים קריטיים או ירידות בקצת הפריימים וזה מעולה.

bf1_ea_play_01_behemoth-airship_wm

סאונד

הסאונד והפסקול של Battlefield 1 מעולים, מבחינת אפקטים קוליים אין שום דבר רע להגיד, הצעדים נשמעים מעולה וממש שומעים את החיכוך של הרגליים בחול או את הנעליים נתקעות ורצות בבוץ. היריות נשמעות מעולה והפיצוצים הם בעלי הסאונד הכי טוב ששמעתי במשחק לאחרונה. מבחינת הפסקול המוזיקלי של המשחק אני מרגיש שיכלו לתת עוד קצת מאמץ, המוזיקה שמתנגנת בתפריטים היא נחמדה וממש מזכירה את תקופת מלחמת העולם הראשונה אבל שם זה נעצר – אין הרבה מוזיקה מעבר לכך וזה חבל מכיוון שברגע שיא במשימה (לא בקטע בין משימות או Cinematic) ממש מתאימה מוזיקת “גבורה” ופשוט אין את זה.

battlefield1_gc_screen01_sentry

Multiplayer

מצב מרובה המשתתפים ב-Battlefield 1 הוא ללא ספק אחד המהנים והמוצלחים ביותר ששיחקתי בהם בכותר הזה. ראשית, כמו שאמרתי – הנוסחה הקלאסית ל-Multiplayer של Battlefield נשארה אותו הדבר, אם כי התפריטים שונו לגמרי ומרגישים כמו ב-Battlefront. השליטה וההרגשה של הנשקים גם היא נשארה דומה רק שכמובן יש עוד פקטורים שעליכם כשחקנים להתמודד עימם, כמו סוגי טעינת נשק ויריות איטיות של סוגי נשקים. בכל מקרה, שחקני Battlefield וותיקים ירגישו בבית ולא יתבלבלו יותר מדי.

אז מה כן חדש אתם שואלים את עצמכם? הדבר שאולי הכי בולט במצב מרובה-המשתתפים במשחק החדש הוא Operations Mode. מצב המשחק הזה מתפרס על כמה מפות שמבוססות על מקומות וקרבות אמיתיים ממלחמת העולם הראשונה. המשחק מחולק לשתי קבוצות ומבוסס בעיקר על הגנה והתקפה, כל קבוצה צריכה להתקדם ולקחת Sectors – ברגע שקבוצה אחת כבשה את כל המפה, מתקדמים למפה הבאה תחת אותו סיבוב. מצב המשחק הזה סובב סביב כיבוש וזו תוספת נורא מעניינת ומבורכת למשחק. נחמד לראות מצב Multiplayer שיש בו באמת סיפור – סיפור מעניין ואמיתי שמשחזר קרבות ממלחמת העולם הראשונה!

battlefield1_reveal_07

עוד תוספת למצב ה-Multiplayer היא מצב ה-War Pigeons. במצב המשחק הזה על כל קבוצה לשחרר יונה עם פתק שכתוב עליו נקודות ציון לתקיפה של ארטילריה (כפי שיאה למשחק במלחמת העולם הראשונה). על כל קבוצה ללכת למיקום של היונה, להישאר שם עד שהפתק מוכן ולהעיף את היונה באוויר. קבוצה שתצליח לעשות זאת שלוש פעמים תנצח. מצב המשחק הזה הוא מאתגר וכיף נורא והוא חידוש מרענן למצבי המשחק הקבועים של סדרת Battlefield. יש לציין שניסינו את מצב המשחק הזה בכנס Game In לאחרונה ונורא נהנינו (תוכלו לקרוא על כך פה).

Companion App

האפליקציה התואמת של Battlefield 1 מעולה כמו תמיד, היא לא שונתה בהרבה ובעיקר עברה מתיחת פנים לכבוד המשחק החדש בסדרה. ניתן לבחור שרת משחק ב-Multiplayer ישירות מהפלאפון, להתאים את השחקן, לבחור Loadout לנשקים, לבחור ולעצב Emblem ועוד המון… התוספת של ה-Companion היא תוספת מבורכת כמו בכל משחק Battlefield ואני שמח שהחזירו את המאפיין הזה גם למשחק הזה בסדרה.

bf1_ea_play_04_behemoth-train_wm

שורה תחתונה

אני מסתייג מלהכריז על Battlefield 1 בתור ה-Battlefield המושלם, פשוט מכיוון שאני מאמין שה-Battlefield המושלם הוא כל Battlefield בתקופתו שלו. מאז ומעולם הסדרה הביאה דברים חדשים לשולחן עם כל משחק שיצא. גם הפעם, Battlefield 1 הביא כמה דברים חדשים לשולחן כמו הנשקים התקופתיים ובכלל כל הרעיון של מלחמת העולם הראשונה שלפי דעתי פשוט מדהים, אמנם לא חידושים באותה כמות כמו באטלפילד 4 או Bad Company 2, אך Battlefield 1 עדיין שווה את הכסף שלכם, ואם עוד לא יצא לכם לשחק במשחקים קודמים אין שום בעיה או קשר בעלילה, אתם יכולים לדלג ישר ל-1 בלי להסס.
במשפט אחד? אל תפספסו את ההזדמנות לראות את מלחמת העולם הראשונה בשלמותה בצבע ובקול!

Battlefield 1

עלילה - 9
משחקיות - 9
סאונד - 8
המחשת תקופת מלחמת העולם הראשונה - 10
Multiplayer - 9

9

מעולה

אם נתעלם מהבעיות הקטנות, Battlefield 1 הוא חידוש מרשים ואמיץ למותג. מצב ה-Multiplayer טוב וזורם ומצב הסיפור ישאיר אתכם פעורי פה ובהלם. התוצאה הסופית היא משחק יריות שהצליח מעבר לכל הציפיות שלי ובהחלט משחק ה-Battlefield הכי טוב מאז Battlefield 4.

User Rating: 3.47 ( 5 votes)

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה