Beoplay H4

אוזניות במחיר בית – סיקור אוזניות Beoplay H4

חברת Beoplay הדנית הינה חברה בעל שם עולמי במותג האוזניות המפורסם שלה B&O, ולאחר שחברת Bconnect המשווקת את החברה הדנית ואוזניותייה בארץ הניחה לי לסקר את אוזניות ה-H4 שלה, הגיע זמן פסק הדין, והשאלה החשובה נשאלת, האם האוזניות הללו שוות את תג המחיר שלהן של כ-1490 ש"ח?

אם נשאל כל גיימר מה אחד מהחלקים החשובים ביותר בציוד היקפי לגיימינג, המילה אוזניות תקפוץ במיידי ובצדק. תפקידן של האוזניות בחווית הסאונד של כמעט כל המשתמשים בעולם ולא בהכרח גיימרים הינה הכרחית מכל בחינה, כיצד נוכל להנות מהמוזיקה האהובה עלינו באוטובוס או ברכבת מבלי להפריע לשאר הנוסעים, פה מגיע תפקידן של האוזניות. במהלך השנים האחרונות הופיעה מגמה בשוק האוזניות העולמי שבעצם אמרה שככל שהאוזניות יקרות יותר, כך הן טובות יותר, אבל האם זה באמת כך? לאחר שניתנה לי ההזדמנות לסקר את אוזניות ה-H4 של חברת Beoplay הדנית המפורסמת, אשר סוחבות איתן תג מחיר ענק של כ-1,490 ש"ח, באתי לתת את פסק הדין הסופי, אז האם אוזניות יקרות משמע אוזניות טובות יותר? הצטרפו אליי לסיקור.

כמו כל הסיקורים שלי (שאותם אני מאוד ממליץ לקרוא) גם הסיקור על אוזניות ה-H4 יחולק למספר חלקים שעל כל אחד מהם אפרט בנפרד. אם הבנו אחד את השני, בואו ונתחיל? הנושאים הם להלן:

  • אריזה וחווית אנבוקסינג
  • איכות בנייה ועיצוב
  • איכות סאונד ומפרט טכני
  • חיי סוללה ונוחות
  • פרקטיות ומיקרופון
  • השורה התחתונה

אריזה וחווית אנבוקסינג:
כשקיבלתי את האוזניות יכולתי לראות ש-Beoplay מדברים Business. האוזניות הגיעו בתוך אריזת קרטון קשיחה שלמרות הזוועות והגהנום שחבילות עוברות דרך דואר ישראל, הגיעה עם קמט (Dent) קטן בלבד בפינה הימנית, והקרטון הקשיח שרד את הכל כמו טנק. כשתנסו לפתוח את האריזה תראו שהחבילה לא נפתחת כמו חבילות סטנדרטיות אלא ש-Beoplay חשבו על חווית האנבוקסינג, ותכננו שהחבילה תפתח שהיא פונה כלפי מעלה וכך האוזניות נחשפות אליכם כמו אוצר שנחשף לראשונה (אני חייב להגיד שבתור אחד שמכור לחוויות אנבוקסינג אני נהניתי מכל רגע ורגע). לאחר שתרימו את המכסה הקשיח תראו את האוזניות מונחות בתוך בד לבד קשיח בצורה של אוזניות, המעניק לחווית האנבוקסינג המילא מצויינת בונוס מעולה. כשתסיימו להתפלא מהאוזניות תוכלו לראות שבשני צידי החבילה קיימים 2 סרטים שחורים מבד איכותי, הנועדו להרים את תבנית הלבד ולחשוף 2 מעטפות בתחתית החבילה. בתוך כל אחת מהמעטפות קיימים מוצרים נלווים שונים: מדריך הפעלה באחת, ובשנייה כבל טעינה וחיבור Audio Jack 3.1 מ"מ סטנדרטי, שתוכלו לחבר לטלפון שלכם במקרה והסוללה שלכם תיגמר (דבר שמאוד לא סביר שייקרה, תגלו מדוע בהמשך). לסיכום, חברת Beoplay הצליחה ליצור את חווית האנבוקסינג הטובה ביורת שהייתה לי עד היום והצליחה לגרום לי לפתוח ולסגור את החבילה מספר פעמים רק כדי להנות מהחוויה, 10/10.

איכות בנייה ועיצוב:
לאחר שתפסיקו להתפעל מחווית האנבוקסינג (דבר שאני יודע שקשה) תוכלו לראות שאוזניות ה-H4 בנויות מהחומרים הטובים ביותר והאיכותיים ביותר.שלדת האוזניות בנוייה מאלומיניום, שלשמחתי הרבה לא תופס טביעות אצבע וכתמי שמן. מעל השלדה קיים משטח ראש העשוי בחלקו התחתון מבד קשיח השומר את האוזניות על הראש, ובחלקו העליון (הפונה כלפי חוץ) מחומר דמוי עור המעניק לאוזניות רק עוד מראה איכותי. אני חייב להודות שבכל פעם שאני מבצע מבחן כיפוף לאוזניות כדי לבדוק את איכות הבנייה שלהן הלב שלי מחסיר פעימה, אבל אצל ה-H4, עוד שהתחלתי לכופף אותן, ראיתי שהאוזניות מחזירות התנגדות ועשויות מחומרים עמידים במיוחד. מתוך היותן אוזניות Over The Ear ציפיתי שהספוג המכסה את האוזן יהיה ספוג איכותי ונוח, ולשמחתי לא התאכזבתי. הריפוד של האוזניות הוא Memory Foam' שלאחר מספר לבישות ייתפוס את צורת אוזניכם וייתן לכם חווית שמיעה מצויינת. מבחינת עיצוב האוזניות שומרות על מראה מינימליסטי' המקנה להם גם מראה יוקרתי ולא צעקני. במקרה שלי, האוזניות היו בצבע אפור-פחם, המופיע בתמונות, והניגודים בין הצבע הכסוף של שלדת האלומיניום והארד הזוהר בכל אחד מצידי האוזניות, עליהם חרוט סמל החברה, מעניקים לאוזניות מראה יוקרתי שכיף להסתובב איתו ולראות את המבטים של האנשים ברחוב.

H4

איכות סאונד ומפרט טכני:
מההכרות הראשונה שלי עם האוזניות היה ברור לי דבר אחד – אם איכות הסאונד באוזניות הללו לא טובה, אני מניח את האוזניות על המקום בחזרה לקופסא. לשמחתי הרבה, דבר זה לא קרה, כשהנחתי את האוזניות על ראשי וחיברתי אותם לטלפון (דבר שמשום מה לא הופיע במדריך) שמחתי לגלות חווית סאונד עשירה שנגעה בכל המקומות הנכונים. הבסים היו נמוכים, וגם בטונים הגבוהים והמרגשים של פרדי מרקורי לא הרגשתי אפילו נפילה קטנה באיכות הסאונד. לפני שאמשיך ואהלל את האוזניות הרשו לי להציג בפנים את המפרט הטכני (והמשעמם) של ה-Beoplay H4. האוזניות מציגות בתוכן דרייברים בעלי קוטר של כ-40 מ"מ וטווחי שמיעה (שאני יכול לערוב להם) החלים מכ-20Hz עד לכ-20,000Khz, ספקטרום מאוד מכובד שלא נמצא בהרבה מהאוזניות הסטנדרטיות (אבל אחרי הכל זה נראה כדבר מובן מאילו שקונים אוזניות במחיר של כ-1,490 ש"ח).

לאחר שעברנו את המפרט המשעמם בואו ונדבר על איכות סאונד במצבים שונים. בתור אדם אחד הייתי בטוח שאני לא יכול לערוב לאיכות של האוזניות, בעיקר בעקבות העובדה שאני שומע סגנון מוזיקה אחד בדרך כלל (Electro-Chill, למתעניינים), לכן החלטתי להעביר את האוזניות דרך כל אחד מתושבי הבית שלי. האוזניות החלו את דרכן עם יהורם גאון בדואט עם אמא שלי, ומשם ל-Berry White עם אבא שלי שנהנה מכל דציבל של הסקסופון המדהים שלו. לאחר המתנה קצרה האוזניות הגיעו למופע של Sia ואחותי, וסיימו אצל אחי שנהנה לצליליהם של Five Finger Death Punch. בונוס נוסף שהאוזניות מציגות הוא פונקציית בידוד הקול כלפי פנים וחוץ כאחד. אם תשימו מוזיקה באוזניות תופתעו לדעת שגם על עוצמת ווליום חלשה לא תצליחו לשמוע הסביבה מבחוץ והדבר פועל גם הפוך. הדרך היחידה שאנשים יוכלו לשמוע את המוזיקה שלכם היא אם הם יעמדו בדיוק מאחוריכם, בזווית שהספוגים פוגשים את האוזניים, רק כך תוכלו לשמוע זליגה של הקול. הסיכום הסופי? איכות סאונד מעולה ללא עוררין, שעוברת בכל הסטנדרטים בסגנוני המוזיקה השונים.

חיי סוללה ונוחות:
בדרך כלל כשחברות מפרסמות את האוזניות שלהן הן נוטות להגזים בתיאורן באספקטים של הנוחות, חיי הסוללה ואיכות הסאונד. חברת Beoplay כבר סימנה וי אחד מבחינת איכות סאונד, אבל האם האוזניות שלה יעמדו גם במבחן הסוללה והנוחות שלי?

כמו שפירטתי על איכות הבנייה למעלה, האוזניות מכילות רצועת ראש איכותית שמאפשרת לשמוע סאונד דרך האוזניות למשך שעות, מבלי תחושה של אי נוחות או "חניקה" של האוזניים. ספוג ה-Memory Foam שמונח בכל אחד מצידי האוזניות מאפשר לאוזניים שלכם "לשבת" בנוחות בתוך האוזניות, ובכך לאפשר לכם להתענג מחווית הסאונד מבלי לדאוג לכך שהאוזניות ייפלו, או שמא הלבישה תתחיל להיות לא נוחה לאחר תקופת זמן מסויימת, אז מבחינת נוחות: וי גדול.

הגענו עכשיו לחלק האחרון של הסימונים, חיי הסוללה. כשמדברים על אוזניות אלחוטיות, בדרך כלל אחד הדברים הגדולים שמקריבים כדי להגיע לחווית סאונד טובה היא חיי סוללה. אני יכול להגיד לכם באופן אישי שהאוזניות האלחוטיות הנוכחיות שלי, ה-Corsair Void RGB, מעולות בכמעט כל בחינה חוץ מחיי הסוללה הנוראיים שלהן, שגורם להן להחזיק במקסימום 3 שעות בלבד. לשמחתי הרבה חברת Beoplay לא הגזימה ועל פי בדיקה שערכתי, שכללה הרצת לולאת שירים ב-Spotify עד שהאוזניות נכבו על הלפטופ שקיבלתי מחברת Asus ה-UX330 (שאת הסקירה עליו תקבלו ממש בקרוב), חיי הסוללה של אוזניות ה-Beoplay H4 הסתכמו ב-18 שעות ו-32 דקות! למרות שהסיכויים שחיי הסוללה שלכם ייגמרו בזמן טיול נמוכים מאוד, חברת Beoplay חשבה על המשתמשים והשתמשה בחיבור Mini USB רגיל כדי להטעין את האוזניות. בונוס נוסף מגיע לנו בכך שהאוזניות מגיעות גם עם כבל Audio Cord המאפשר להשתמש באוזניות ללא ניצול חיי הסוללה על ידי חיבור ישיר לכל מכשיר.

פרקטיות ומיקרופון:
משפט ששמעתי פעם אמר שאם דבר נראה כלפי חוץ מושלם, פגם כלשהו מסתתר מבפנים, ולצערי המשפט הזה חל גם כלפי אוזניות ה-Beoplay H4. עד כמה שהאוזניות בנויות מחומרים איכותיים ונראות כמו יצירת אומנות, אחד הפגמים הרציניים היא חוסר הפרקטיות. האוזניות אינן יכולות להתקפל כלפי פנים, כלומר הן ייתפסו נפח יחסית גדול בתוך התיק שלכם, בנוסף לכך שתסתכנו בפגיעה ובהריסתן אם אתם לא תקנו גם את הנרתיק (שלא מצורף עם הקנייה), במחיר סביר יחסית של כ-25$. הייתי רוצה לראות טיפה מחשבה כלפי הצרכנים שהוציאו מכיסם כ-1,490 ש"ח, וציפיתי מ-Beoplay להכניס לקופסה נרתיק ממוצע ופחות איכותי מהאפשרות היקרה יותר, רק כדי לשמור על האוזניות. בעיה נוספת שנמצאת בתוך האוזניות היא המיקרופון שלהן. למרות שאיכות המיקרופון סבירה מינוס, הייתי מצפה לקבל מיקרופון איכותי בתוך האריזה ולצערי הרב גם כבל ה-Audio Jack שאתם מקבלים לא מגיע עם מיקרופון מובנה ,לכן אתם צריכים לסמוך על המיקרופון הממוצע בתוך האוזניות לבצע את העבודה, לא מומלץ.

השורה התחתונה:
אוזניות ה-Beoplay H4 הינן אוזניות מעולות. איכות הסאונד שלהן ללא רבב, הנוחות המצויינת שלהן מראה על המחשבה הרבה שהושקעה בתכנון שלהן ואיכות הבנייה שלהם מראה כמה חברת Beoplay הינה חברה בעלת שם עולמי, שמביאה אלינו רק את החומרים האיכותיים ביותר. למרות כל הדברים המעולים שהאוזניות מציגות עדיין נשאלת השאלה החשובה ביותר, האם האוזניות הללו שוות את תג המחיר שלהן של כ-1,490 ש"ח? התשובה טיפה מסובכת – אם אתם אנשים שמוזיקה היא רק תוספת טובה לחייכם ואתם מחפשים אוזניות להנות איתן, לצערי הרב ה-H4 אינן האוזניות בשבילכם. אבל, אם אתם אנשים שמוזיקה היא הכל בשבילכם ואתם לא מוכנים להתפשר על הסאונד, אני מאיץ בכם ללכת ולקנות את אוזניות ה-H4, כי זו קנייה שלא תתחרטו עליה. למזלנו הרב האוזניות הגיעו לארץ בזכות חברת Bconnect הישראלית והם זמינות לקנייה דרך האתר הרשמי של החברה או דרך הרשתות הנבחרות כך שאם האוזניות הינן משא נפשכם כל מה שתצטרכו לעשות זה להיכנס למכונית ולנסוע.

Beoplay H4

אריזה וחווית - 10
עיצוב ואיכות בנייה - 10
איכות סאונד ומפרט טכני - 9.5
חיי סוללה ונוחות - 10
פרקטיות ומיקרופון - 6

9.1

מצויינות

אוזניות ה-Beoplay H4 פוגעות בדיוק בכל הנקודות הנכונות. חווית הסאונד שלהן מדהימה והנוחות שלהן משתווה לאוזניות סטודיו מקצועיות. אם אתם מחפשים אחר אוזניות מצויינות ומוכנים לוותר על כ-1,490 ש"ח מכספכם - מומלץ בחום.

User Rating: 5 ( 2 votes)

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה