Destiny 2 – סיקור הבטא של המשחק

Destiny חוזר ובגדול עם עוד נשקים, עוד יכולות, עוד מצבי משחק ועלילה חדשה. ואנחנו זוכים רק לטעימה קטנה מכל זה בבטא החדש של Destiny 2

אנחנו פה בגלקסיית המחשבים זכינו לחוות את הבטא המוקדם של Destiny 2, תודות לחברת Activision, והחלטנו לשתף איתכם את ההתרשמות הראשונית שלנו מההמשך למשחק היריות הבין גלקטי האהוב והאם שווה לכם לשמור קצת כסף בצד בשביל Destiny 2. אז מה חדש? ובכן, אפשר להגיד שהרוב.

Destiny 2

הלוחם שלכם

המשחקיות של Destiny 2 בהרבה יותר טובה מהראשון. לא רק שהשליטה בסביבה שלכם ובכלי הנשק שלכם מרגישה חלקה יותר אבל נעשו מספר שיפורים משמעותיים לדמות שלכם והנשקים האפשריים שלה.

בזמן שבמשחק הראשון זה הרגיש שאתם בוחרים את הנשקים של הדמות שלכם כמו בכל משחק Call of Duty של Activision (עם נשק עיקרי, נשק משני ונשק כבד), הפעם הנשקים שלכם מחולקים לשלוש קטגוריות אחרות: קינטי, אנרגתי וכוח. דבר זה מאפשר לכם את האפשרות להחזיק עליכם כל הזמן שני רובי סער (בקינטי ובאנגרתי), כל אחד עם התכונות שלו שמתאים למצב מסוים, מאשר הצורך להחזיק רק ברובה אחד. אבל הבעיה היא שזה משאיר לכם רק סלוט אחד, הכוח, והוא משמש לנשקים כבדים כמו משגרי טילים, אבל גם לרובי צליפה ורובי צייד, כך שיהיו מספר לא קטן של שחקנים שיצטרכו לנסות משהו חדש ממה שהם מכירים ולהגדיר דמות חדשה לגמרי.

בנוסף, משהו שכבר ידענו זה שנקבל Sub-Classes חדשים ועכשיו זכינו לראות אותם: Sentinal (שמחליף את Defender) – נותן לכם לזמן מגן עגול שאתם זורקים ומחסלים איתו אויבים כמו קפטן אמריקה ויש לכם אפשרות לזמן בועת מגן מגניבה שתגן על כל החבורה. Dawnblade – יכול לזמן חרב אור שיורה קרן אור חזקה והוא די מרגיש כמו שילוב של כמה קודמים יחדיו. ו-Archstrider – שמחליף ומאוד דומה ל-Bladedancer, רק עם שינויים קטנים ליכולות הפסיביות.

באשר לשאר ה-Sub-Classes מהמשחק הראשון, הם נשארו פחות או יותר אותו דבר, רק עם שינויים שעושים אותם קצת יותר חזקים וכייפים למשחק.

הסיפור

אף אחד לא יגיד שהסיפור במשחק הראשון היה מספק, כי רובו התחבא מאחורי ההרחבות ולא הרגיש כבד רגשית כמו שהם רצו שהוא יהיה. אבל ב-Destiny 2 זה לא מרגיש כך.

כבר במשימה הראשונה הסיפור מרגיש יותר עצום ואדיר עם קרבות ענק כאשר אתם נלחמים (סוף סוף) לצד הלוחמים אותם פגשתם במשחק הראשון בסביבה צבעונית ונהדרת לעין.

האויב הראשי של העלילה הולכים להיות חייזרים מזן ה-Cabal, ספציפית שר מלחמה ענקי שרוצה להשיג את כוח האור עבור העם שלו ולקחת אותו משאר הזנים, והוא נראה די Badass עם השריון שלו ובהחלט משמש כאנטגוניסט סופי שיניע בצורה נהדרת את העלילה.

מצבי המשחק

בבטא חווינו רק שני מודים משחק ב-Crucible (מוד ה-PvP) של המשחק: Control – לכבוש נקודות עוצמה על המפה ו-Countdown – השתל/נטרל את הפצצה.

תחילה בואו נדבר על מה השתנה ב-Control; עכשיו במקום 6 נגד 6, זה שונה ל-4 נגד 4, שינוי שיפחית את הבלאגן של המשחק ויקל על מציאת שחקנים למוד זה. בנוסף, עכשיו רק לוחם אחד יכול לכבוש נקודה במקום שכולם יתרכזו בנקודה אחת וזה ייכבש מהר יותר. מצד אחד זה נהדר בגלל שזה פותח את הדלת לאסטרטגיה בין חברי הצוות, מי כובש ומי מגן, אבל מצד שני יהיו לא מעט שחקנים שיתבאסו לא לפוצץ קבוצת שחקנים במכה אחת שמנסים לכבוש נקודה.

Countdown הוא מוד חדש שחובבי CS:GO ישמחו לראות. במוד זה יש שתי קבוצות, אחת מגינה ואחת תוקפת. הקבוצה התוקפת צריכה להכנס לבסיס של הקבוצה השנייה ולשתול פצצה בזמן שהקבוצה המגינה צריכה לנטרל את הפצצה ולשרוד עד סוף הזמן. מוד קלאסי שעל בטוח יביא להרבה אקשן וכיף.

זכינו לשחק גם ב-Strike (מוד ה-PvE) ובבטא הייתה רק משימה אחת שהייתה די מגניבה עם בוס אדיר על כוכב חדש ויפיפה. הסביבה הייתה מאוד מגניבה ויצירתית, עם אויבים שונים וסכנות סביבתיות שגורמות לעולם עליו אתם נמצאים להרגיש יותר חי מהמשחק הראשון והקרב מול הבוס הרגיש די אפי.

סיכום

אז נראה שלפי הבטא הראשון למשחק שבאמת Activision הקשיבו לתלונות המעריצים מהמשחק הראשון- כל שחקן Destiny מצא את המשחקיות ממכרת וכיפית, ושהחוסר העיקרי של המשחק היה בעלילה ובאווירה שלו, וזה נראה כמו הפוקוס של Activision ב-Destiny 2.

בזמן שהם עדיין השקיעו בלהוסיף עוד למשחקיות הכללית של הסדרה, העיצוב והגרפיקה, השיפור המשמעותי נראה בסיפור המרכזי ובאירועי ה-Strike שגורמים למשחק להרגיש יותר חי ועוצמתי.

Destiny 2 נראה שהולך להיות הצלחה מסחררת בסתיו הקרוב ובמקרה וניסיתם את המשחק הראשון והתאכזבתם, אנחנו בהחלט מציעים לכם לנסות את Destiny 2, כי הוא מרגיש כמו שיפור ניכר מהמשחק הראשון.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה