Beyond Blue

מה עושים? פשוט שוחים! – ביקורת המשחק Beyond Blue

Beyond Blue מספק חווית משחק שונה, מרגיעה ומהנה במיוחד עמוק בתוך מצולות הים

יש אנשים המחפשים משחקים רועשים ומפוצצים, משחקים שמכניסים את השחקן למימד חדש של פעולה, יריות ופיצוצים, ואין שום צל של ספק שרוב המשחקים שיש היום בשוק הם משחקי פעולה בבסיסם, בין אם מדובר במשחק יריות פשוט, משחק אסטרטגיה מורט עצבים או משחק קלפים מהיר שיצריך מאיתנו הפעלה של כל תאי המוח שלנו. מנגד למשחקי הפעולה, ישנם משחקים שלוקחים את עצמם בצורה רגועה הרבה יותר, והם מתמקדים בהעברת חווית משחק שונה ופחות מפוצצת. Beyond Blue הוא בדיוק מסוג המשחקים השונים האלה. הוא משחק מרגיע ונינוח, הלוקח את השחקן למסע לתוך מעמקי הים.

ב-Beyond Blue אנחנו משחקים צוללנית העונה לשם מיראי, החוקרת את הים שנים רבות, וכעת היא מקדמת מיזם חדש בשם OceanX (מעריצי אילון מאסק בקהל?), המאפשר לצופים מכל רחבי העולם להצטרף למיראי באמצעות הרשת לשידור חי ותת ימי מהפנט, בוא יחקרו כולם יחד את סודות הים הגדול.

מהלך המשחק מאפשר לנו לעשות רק פעולה אחת והיא סריקת העצמים מסביב לנו. במהלך המשחק נשוטט ברחבי הים בתבנית של שלבים, כאשר בכל "שלב" נצטרך לבצע פעולה כלשהי שלרוב מסתיימת בסריקה של ייצור ימי כלשהו, בין אם מדובר בחבורת דגים קטנטנים או לוותינים גדולי מימדים.

בין הסקירות עצמן נוכל להסתובב בים הפתוח בחופשיות, ללא חשש שיגמר לדמות שלנו החמצן או הכוח ברגליים. המשחק מציע לנו להנות באופן פשוט וקל מחווית חקר הים, והוא לא מציע שום אתגר או קושי לכל אורכו, שזה ללא ספק אלמנט חשוב וחיוני שהופך את המשחק לחוויה שונה ומעניינית בהשוואה למשחקים אחרים שיש היום.

Beyond Blue

מלבד להיותו משחק מרגיע ונינוח, המשחק משלב בתוכו מספר לא קטן של פיסות מידע אמיתיות, שמאפשרות לנו להרחיב את הידע שלנו בכל הקשור על הים ותוכנו. המשחק עושה שימוש בתוכן המדמה את התוכן שנוכל למצוא בתכניות מדע ימי אמיתיות, ובעיקר מתבסס על המידע והתוכן שנוכל למצוא בסדרת "הכוכב הכחול 2" של ערוץ ה-BBC. מלבד לכך, נוכל למצוא בתוך המשחק סרטונים קצרים המספקים לנו עוד מידע על הים שנחקר על ידי מדענים אמיתיים שחוקרים את הים בימים אלה. אותם סרטונים התגלו בפניי כמעניינים מאוד, ולמדתי רבות על הים ותוכנו במהלך המשחק שלי בזכותם.

יחד עם כל זה נקבל פס-קול מרשים ואיכותי, שיכניס אותנו בדיוק לאווירה המתאימה לחקר ימי מרגיע, ואמליץ בחום לחוות את המשחק ואת הפס-קול שלו תוך כדי שימוש באוזניות על מנת שתוכלו להתמקד כמה שיותר במשחק, במוזיקה ובמשחקיות שיש לו להציע.

אני חייב לציין שבתחילת הדרך שלי עם המשחק קצת הרמתי גבה, כי בעיקר לא הצלחתי להבין מה המשחק רוצה ממני. התחלתי לשוטט בים וסקרתי יצורים שונים ומשונים ואחרי כמה דקות של משחק אמרתי לעצמי "נו… ו..? מה עכשיו?", אבל בסופו של דבר המשחק כן שאב אותי למשך מספר שעות, ויצא שסיימתי אותו בישיבה אחת בלבד בשעת לילה מאוחרת.

זה זמן טוב כמובן לדבר על אורך המשחק, שנמדד בכבערך שלוש שעות. גם כאן לא ממש מדובר בזמן מוגדר, היות וזה הזמן שייקח לכם לסרוק את כל יצורי הים שיש במשחק, אך זה ממש לא הזמן שיכול לקחת לכם לחקור כל פינה ופינה של הים המצוי בתוך המשחק.

מלבד החקר והמדע שמוזרם אלינו יש למשחק גם סוג של סיפור. לצד מיראי אותה אנחנו משחקים, ישנם מספר אנשים נוספים, כגון אחותה של מיראי וסבתא החולה באלצהיימר. השיח איתם מועבר אלינו בין השלבים, כשמיראי חוזרת לצוללת שלה במעמקי הים ומתקשרת אל אחותה.

Beyond Blue

 

 

אני מבין את הרצון הטוב של יוצרי המשחק ליצור סוג של דרמה סיפורית לצד חקר הים, אך אם נהיה כנים הסיפור של הדמויות לא מעניין כלל, ומהר מאוד מצאתי את עצמי מדלג על המתרחש בתחום הסיפור לטובת שעות נוספות של צלילה וחקר.

במשחקים כמו זה חשוב לשים דגש גם על הגרפיקה, היות ורוב המשחק נסתובב בעולם וננסה להתפעל ממנו ככל שרק ניתן.

לשמחתי הרבה המשחק מציע גרפיקה נהדרת, בייחוד על גבי מסך גדול שרק נותן תחושה טובה יותר שהים הוא אכן מקום אינסופי וענקי. האנימציות של הדגים ואלמוגים נהדרות ואפילו די אמינות, וגם אנימציות הסריקה, התזוזה של מיראי ושל שאר האלמנטים במשחק נראים טוב.

לסיכום, Beyond Blue הוא ללא ספק חווית משחק שונה בנוף המשחקים של היום. מדובר בחווית מרגיעה, נינוחה ואפילו לימודית, שתספק לנו מספר שעות של חקר ימי מרגיע ומהנה.

Beyond Blue זמין כבר היום לרכישה על גבי המחשב האישי וקונסולות ה-PlayStation 4 וה-Xbox One.

*עותק לביקורת סופק על ידי Dead Good Media.

Beyond Blue

ציון סופי - 8

8

מעולה

משחק מרגיע ומהנה השופך גלים של מידע אודות הים ויצוריו.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה