סיקור BreakInBox הסט הירוק – לצאת מהקופסה

ערכות BreakInBox בנויות על שלוש חידות אנליטיות/מספריות ומציעות גרסה עוד יותר קומפקטית ממשחקי חדר בריחה ששוטפים את השוק כיום. השאלה היא לא האם זה יותר או פחות טוב מהמתחרים אלא האם אתם מתאימים לחידות כאלו

בתחילת הגלגול הנוכחי של תעשיית הגיימינג בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90 משחקי ה-Nes, הקונסולה הביתית הראשונה של Nintendo, ומשחקי הארקייד האריכו את חיי המדף שלהם על ידי רמת קושי גבוהה ובמקרים רבים אפילו לא הוגנת. היום אנחנו אמנם לא מדברים על משחקי מחשב אלא על אתגר פיסי אבל ההשוואה עדיין במקום. את ערכת הסט הירוק של BreakInBox קיבלתי בלי לדעת יותר מדי על המוצר מעבר לתמונה שתיים שראיתי באינטרנט. אני עד עכשיו מתלבט האם העובדה שלא ידעתי למה אני נכנס עוזרת לחוויה שלי או פוגמת בה. הסיבה שאני מתחבט בנושא היא שאני ואשתי פשוט נכשלנו כישלון חרוץ על ההתחלה בפתרון החידות.

בקבוק המים עבור הפרופרציה

לא מדובר בחוויה ייחודית לקופסאות האלו, בחידות רבות הקהל צריך להחליט האם העובדה שהוא לא הצליח לפתור מראה על חיסרון אצלו או בחידה עצמה. מצד אחד, קופסאות ה- BreakInBox לא מגדירות קווים כלליים לגבי איך החידות הולכות לעבוד. למשל, יש ברקוד QR לסריקה שאמורות לעזור לשחקנים לפתור את החידה. אבל רגע, מדובר בעזרה למי שמתקשה או בחלק מהותי מהחידה שאי אפשר לפתור אותה בלעדיו. חלק מהחידות עצמן הוא להבין מה שלושת הקופסאות הלבנות האלו רוצות ממך. אני אפילו לא ידעתי שמדובר בשלוש קופסאות  ולכן לקח לי כמה זמן להבין שבעצם הצד הזה של הקופסה לא מיועד עבור החידה הראשונה.

חלק מהציורים האלו נהיו הגיוניים בסוף התהליך, לא כולם

אז מה אנחנו מקבלים בתוך המארז? קופסה גדולה (יחסית, למען האמת היא בינונית לכל היותר) סגורה עם מנעול של 3 ספרות, שמתאים גם למזוודות בנמל תעופה, עם ציורים ומספרים על חלק מפאות הקופסה. כשמצליחים לפתוח את הקופסה, מחכה לנו הקופסה הבינונית שגם לה יש את אותו המנעול (בצבע שונה כדי לא להתבלבל) וחידות על חלק מהפאות. בתוך הקופסה הזו מחכה לנו קופסה קטנה, גם היא עם מנעול 3 ספרות וחידות ובתוכה, פרס קטן וחמוד למי שהצליח לפתור את כל הסט. איזה סוג חידות ומה הסגנון שלהן הן שאלות שאני מאוד התקשיתי לענות עליהן במהלך החוויה שלי. התשובה לכל חידה היא מספר בין 000 ל-999 מה שאומר שאם אתם לא מצליחים להבין מה קורה ויש לכם סבלנות אתם עדיין יכולים לעבור לשלב הבא באמצעות ניסוי ותהייה.

בסופו של דבר כל הערכה מסתכמת בשלושת המנעולים האלו

מבחינת חיי מדף, מצד אחד אפשר לשחק בכל ערכה רק פעם אחת ואלא אם כן אני אחכה שנה וחצי עד שאני אשכח כל חלק מהחידות (ומפתרונותיהן) אני לא אהנה יותר מהערכה הזו. אבל אני כן יכול להעביר את זה לאנשים אחרים. אחרי שמסיימים לפתור את שלוש החידות אפשר פשוט להחזיר את המנעולים למקום (בלי להתבלבל בצבעי המנעולים כמובן) ולהעביר את הסט לאחים/חברים ולראות איך הם מצליחים. אז עד כמה נכשלתי בשלוש החידות?  את החידה הראשונה לא הצלחתי בכלל. עד עכשיו אין לי מושג מה הלך שם. האם כתובת האינטרנט שמילאתי הייתה נכונה ולא הבנתי את המשחק המקוון שהייתי צריך לעשות? האם הכנסתי כתובת לא נכונה שבמקרה מתאימה לסט אחר? אין לי שמץ. את החידה השנייה הצלחתי להבין! זה היה שינוי לטובה מאוד חשוב ועדיין טעיתי במשהו והצלחתי רק לאחר צמצום אפשריות. אבל בגדול הבנתי כמעט את כל החידה.

פרס קטן וחמוד לפותרים נכונה

את החידה השלישית הצלחתי רק באמצעות הרמזים/פתרון שקיבלתי מהאתר של החברה. בשתי החידות הקודמות זו בכלל לא הייתה אפשרות ובחידה השלישית היה אחרי הבנה בסיסית להיכנס ולקבל רמז אחר רמז עד לפתרון הסופי. אחד מהדברים שהיו קשים לי עם המארז הוא חוסר האחידות בין שלושת החידות שהיו יכולות להגיע ממארזים או משחקים שונים לחלוטין. החידות משתנות מקופסה לקופסה ואתה לא יכול לדעת למה לצפות. אם זה היה תלוי בי הייתי לפחות משנה את סדר החידות כדי שהראשונה לא תהיה הכי מסובכת. אני מבין למה סדר החידות מופיע כמו שהוא מופיע וזה קשור, לדעתי, לצרכים טכניים שאי אפשר לדבר עליהם בלי לגלות חלקים משמעותיים מפתרון החידות. ועדיין, העובדה שהחידות לא הולכות ונהיות יותר קשות ככל שממשיכים ביחד עם העובדה שכללי המשחק שונים בין חידה לחידה הן פגמים בתכנון המארז. מצד שני, מדובר על חידות קצרות, לכאורה, שמה שמאריך את זמן המשחק הוא הניסיון להבין את גבולות הגזרה של כל חידה. בעצם, חלק מהמשחק הוא פענוח כללי המשחק.

מתמונות מהאתר הרשמי של סטים אחרים אפשר להבין שלכל סט אופי משלו.

החידות שעליהן בנוי מארז הסט הירוק של BreakInBox הן כל כך ספציפיות וממוקדות (ברגע שאתה יודע מה החידות במבט לאחור כמובן) שהשאלה היא לא האם מדובר בחידות טובות אלא השאלה האמיתית היא האם החידות האלו מתאימות לשחקן או שחקנית שעומדים מולן. כשאני פותר סודוקו, גם כשאני לא מצליח אני יודע מה סדר הפעולות שעלי לקחת על מנת לפתור את הפאזל. אם זה מה שאתם מחפשים, לא תמצאו את זה כאן. אם אתם אוהבים להיזרק למצב בעייתי ללא ידע מוקדם, אין ספק שזהו המארז עבורכם. ואם התשובה לשאלה הזו חיובית, תוכלו למצוא את הסטים השונים באתר הרשמי של החברה.

BreakInBox הסט הירוק

קושי - 9
קומפקטיות - 8
חיי מדף - 7.5
תמה ואווירה - 7

7.9

חידה אמיתית

המידע המועט שמקבלים עם הסט הופך אותו למאוד מתסכל או מאתגר, תלוי מי מנסה לפתור אותו.

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה