Captain Cat

דג מחוץ למים – סיקור המשחק Captain Cat

Captain Cat הוא דוגמה טובה למה לא להביא משחקי טלפונים לקונסולות. הוא לא מרשים, יקר יחסית לשוק המובייל ולא מתאים לפלטפורמה שהוא זמין עבורה

אי אפשר לדבר על Captain Cat בלי לדבר על שוק משחקי הטלפונים. יש לא מעט גיימרים שמתעבים משחקי כאלה. אם תסתובבו בפורומים הנכונים מספיק זמן תשמעו שהם לא ראויים לתואר משחקים ומי שמשחק בהם לא ראוי לתואר "גיימר". הם פשוטים מדי, מגיעים עם גרפיקה ילדותית מדי ולא מגיעים לקרסולי משחקים אמיתיים. אישית, אני חושב שהביקורת על הז'אנר היא מוגזמת וגם משחקים "ידועים לשמצה" כמו Candy Crush ו-Flappy Bird הן גרסאות מודרנית לז'אנרים שהיו חלק מהתעשייה מאז ומתמיד. זה לא אומר שאין מקום לביקורת על השוק ועל המודלים העסקיים שלו, שחדרו גם לתעשיית המשחקים ה"רציניים", ועל הריבוי המטורף של משחקים לא טובים בחנויות המקוונות.

אז איך המשחק Captain Cat. קודם כל, מדובר בגרסה חדשה למשחק ששוחרר למכשירי ה-iOS לפני כשבע שנים ועולה שבעה דולרים על הקונסולות. מכיוון שהוא לא זמין כיום בחנות (לפחות לא מצאתי אותו עבור המכשיר של אשתי) אני לא יודע כמה הוא עלה אבל אני מניח שפחות. מדובר במקרה קלאסי של מס על זכות יתר, העובדה שמשחקים רבים עולים יותר עבור פלטפורמות נחשבות יותר מאשר על גבי הטלפונים. אי אפשר להתבלבל לרגע ולחשוב שמדובר במשהו אחר מאשר משחק טלפון חביב שעולה בדרך כלל דולר או שניים. מהעיצוב הסטנדרטי ועד מסך ההגדרות שנותן לשנות את רמת המוסיקה ולא יותר מזה.

אז איך המשחק? Captain Cat הוא משחק חביב עבור מכשירי הטלפון אבל פשוט אין לו שום מקום על הקונסולות. בהתאם לנוסחה המוכרת, על השחקנים לעבור שלבים ולהשיג עד שלושה כוכבים על פי הביצועים שלהם. מטרת המשחק היא להגיע לאוצר החבוי בקרקעית האוקיינוס באמצעות עוגן הספינה. מדובר בעוגן מאוד מתוחכם שיכול לעשות עצירות באמצע המים ולשנות כיוון. על השחקנים לחכות שהעוגן יפנה לכיוון הנכון ואז ללחוץ על המסך (או כפתור במקרה שלנו) עד שהעוגן התקדם מספיק בעינינו. כששיחקתי ב- Captain Cat לא יכולתי שלא להיזכר באחד מהסרטונים המוקדמים של ערוץ היוטיוב Extra Credits על ההבדל בין תכנון משחקים למסך מגע ולבין קונסולה או מחשב. למרות של-Switch יש מסך מגע, גודל המסך והכובד שלו פשוט לא מתאימים למשחקיות של לחיצה ארוכה ומדויקת עד שהעוגן יגיע לנקודה הרצויה. השימוש בכפתור, האופציה היחידה ההגיונית, גם לא מרגיש טבעי כמו משחק פשוט על הטלפון שלי, קצת כמו לשחק Angry Birds עם עכבר – זה עובד אבל זה לא זה.

כמו כמעט כל המשחקים בז'אנר הספציפי של חידות הגיון מבוססות על מנוע פיסיקלי, כל כמה שלבים מתווסף אלמנט נוסף והשלבים נהיים מסובכים וקשים יותר עם הזמן. לא מדובר במשחק יוצא דופן לא לטוב ולא לרע. המשחק לא מספיק טוב כדי להשאיר רושם חמש דקות אחרי שמשחקים בו אבל גם לא רע מספיק כדי לגרום לזעם אצלי. Captain Cat פשוט, קיים. אם הייתי יכול, הייתי ממליץ להוריד אותו למכשיר הנייד כדי להעביר זמן מדי פעם. אבל עכשיו, כשהאפשרות היחידה היא לשלם מחיר גבוה עבור גרסת הקונסולות אני ממליץ פשוט להתעלם מקיום המשחק הזה.

Captain Cat

ציון סופי - 4

4

לא טוב

משחק שנועד לשוק המובייל לפני שבע שנים, לא מתאים לקונסולה מודרנית.

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה