קפטן מארוולס – ביקורת הסרט קפטן מארוול

אומנם המלחמה האינסופית עם ת’אנוס כבר נמצאת ממש מעבר לפינה, אך נדמה שהחברים שלנו במארוול מחזירים את הזמן לאחור. הכוכבת הנוצצת של היקום הקולנועי של מארוול נוחתת, והיא לא עושה חשבון לאף אחד.

אחרי עשור, בו כולנו יודעים ומכירים את הכוכבים הגדולים ביקום הקולנועי הנרחב של מארוול. אותו יקום המניע בפיצוח רב ועז, לא אחר מאשר קווין פייגי, שהציג מחדש בפנני דור שלם את מיטב הגיבורים שיש לחברה להציע. עשור שבו שלטו הבנים, עד היום הזה. מי שנכנסת לזירה מוכנה ומזומנה היא קפטן מארוול שלנו, שבהחלט מראה לכולם מה היא שווה.

אז מי היא בעצם קפטן מארוול? זה מה שאנחנו עומדים לגלות (או יותר נכון מי מאיתנו שלא קרא את הקומיקס). עלילת הסרט לוקחת אותנו חזרה בזמן היישר אל שנות ה-90. מלחמה קרה ונקובה מדם מתחוללת. מלחמה בה מעורבים שני גזעי חייזרים, האחד עונה לשם קרי והשני סקרולז. הגיבורה הראשית סוף כל סוף נקראת אל שדה הקרב, שבסוף המערכה הזו היא מוצאת את עצמה על כדור הארץ, רודפת אחר הסיבה האמיתית לפלישת הסקרולז לפני הכוכב. משימה שאמורה להיות קלה ופשוטה הופכת למסובכת ומורכבת, במהלכה היא מגלה בעלי ברית חדשים, כוחות נסתרים, את האמת מאחורי המלחמה ומי היא בכל הסיפור הזה.

כהרגלה של אולפני מארוול, גם כאן מובאת לנו מיטב ההשקעה. בין אם מדובר באפקטים חזותיים מרשימים במיוחד, לבין שורת שחקנים שבלעדיה הסרט לא היה מה שהוא.   ברי לרסון מביאה לנו את קפטן מארוול במלוא הדרתה, עם משחק מצוין. ככה בדיוק דמיינו את הקפטנית האהובה עלינו. סמואל אל ג’קסון מציג לנו נימה מעט שונה, אך טובה של אותו ניק פיורי המוכר לכולנו. יכול להיות בגלל שבסרט הזה הוא בעל שתי עיניים. ג’וד לואו מפיח חיים ביון-רוג על פני המסך הגדול. וניתן להמשיך את רשימת השחקנים המעולה שמביאה הופעה משכנעת לאיבוד מעולה של דמויות קומיקס.

גם בסרט הזה האפקטים החזותיים משחקים תפקיד לא קטן, זאת משום שחצי ממנו אנחנו מבלים על כוכבי לכת שונים, וזוכים לראות הרבה זמן חלל. ניתן לראות ולהנות מאותם אפקטים מעולים, שעליהם לא נחסכה שום פרוטה אחת.

מעבר לתצוגה המרשימה של אותם אפקטים, גם האווירה אליה מכניס אותנו הסרט פשוט מושלמת. בין אם אלו הסטים, האביזרים ואפילו פס הקול המתנגן לו ברקע, משיבים אותנו חזרה בזמן היישר לשנות ה-90. שם הייתה אימפריה בשם בלוקבאסטר, והמכשיר הסלולארי שלכם יכל להביס את המחשב הממוצע באותה תקופה.

זהו ללא ספק סרט שבא להראות לנו מה הבחורה הכי חזקה ביקום של מארוול שווה, מעבר לכל כוחות העל בהם היא התברכה. היינו בטוחים שאחרי אינפיניטי וור כבר יהיה נורא קשה לחדש לנו, אבל האולפנים הללו הוכיחו לנו פעם נוספת כי הם מסוגלים להתעלות על עצמם. הסיפור שלמעשה הורכב מכמה אלמנטים שונים, וחובר לידי יצירה חדשה ומעניינת של קפטן מארוול. מלבד אותה עלילה וקצב מהיר ומסחרר של אקשן, הוא גם מביא לנו סגירה של כמה פינות קטנות באותו יקום קולנועי המלווה אותנו כבר למעלה מעשור. אבל הדבר שהכי קוסמי בכל המאורע הזה הוא המסר החשוב שהוא מעביר לנו. קפטן מארוול היא קודם כל הבחורה, ולא כוחות העל שלה. אותה בחורה שמראה לנו פעם אחר פעם כי היא לא מוותרת, למרות על מה שאומרים לה וממשיכה להתעקש על שלה, עד שהיא משיגה את התוצאות אותן היא מחפשת. זה היא הצהרה של מארוול כלפי כל העולם, נשים גם ואף יותר חזקות. בהחלט מסר חשוב ומעולה, שהולך יד ביד עם יום האישה הבין לאומי.

קפטן מארוול

ציון סופי - 8

8

כיף

לא מהטובים ביותר אבל בהחלט חוויה שכיף לראות.

User Rating: 4.31 ( 4 votes)

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה