שחר הצער – ביקורת העונה השלישית והרביעית של קאסלווניה 

העונה הרביעית של סדרת האנימה קאסלווניה הגיעה לסיומה, אז בואו נסתכל על 2 העונות האחרונות של הסדרה ביחד

עיבודים ראויים למשחקי וידאו תמיד היה קשה למצוא בהוליווד אבל בשנים האחרונות ראינו עלייה משמעותית באיכות עם סרטים וסדרות המבוססים על משחקי וידאו כמו "פוקימון: הבלש פיקאצ'ו", "סוניק: הסרט" והעונות הקודמות של "קאסלווניה" של נטפליקס. 

אבל אחרי שסיקרנו פה באתר את שתי העונות הראשונות של הסדרה שהתרכזו בקרב מול דרקולה, שתי העונות האחרונות התרכזו באירועים בעקבות תבוסתו של נסיך האופל, לכן זה רק נראה לי צודק שאבקר את עונה 3 ו-4 יחדיו ואתן את חוות דעתי על הסדרה כולה. בואו נתחיל. 

אז כמו שאמרתי, העונה השלישית ממשיכה מתבוסתו של דרקולה. אנחנו עוקבים אחרי טרבור וסייפה, צמד הנאהבים, כעת יוצאים למסעות ברחבי הארץ על מנת לחסל שדים נותרים ולהנות מזמנם יחדיו. באותו הזמן, אלוקרד, בנו של דרקולה, מתמקם בטירה של אביו ומנסה לפתח את האנושיות שלו ולמצוא איך הוא יכול להשתלב בעולם האנושי ולחפר על חטאי אביו.

רחוק מהם, אנחנו רואים את הערפדים הנותרים בעולם מחפשים כוח בהעדרותו של דרקולה, קבוצה אחת של אחיות ערפדיות מתכננות לבנות צבא עם עובד המלאכה הקטור שעבד עבור דרקולה. בו בזמן, עובד המלאכה השני של דרקולה, אייזיק, עושה את דרכו מזרחה במטרה להמשיך להעניש את האנושות הנבזית ולמצוא את דרכו בעולם, מה שמוביל להרבה סצנות אקשן מגניבות, במיוחד קרב מול אחד הבוסים האייקונים של הכותר, Legion.

במהלך עונה זאת, אנחנו מתחילים לשמוע על התוכניות להשיב את דרקולה לחיים ומוכרים לקונספט של המסדרון האינסופי שמוביל לעולמות מקבילים, מה שמאפשר לסדרה להפיל לא מעט רפרנסים, כולל אחת לסדרת משחקים נוספת של Konami, סדרת Metal Gear Solid.

העונה מגיעה לסופה עם סצנת אקשן מרהיבה בכיכובו של טרבר, הרבה אירוטיקה ואלימות, ולא מעט ציפייה לעונה הבאה של "קאסלווניה".

העונה הרביעית והאחרונה ממשיכה להתרכז בסייפה וטרבור, כעת לא נינוחים בהרפתקאותם, אלא במאבק מתיש נגד כוחות האופל שמתכננים משהו לא ידוע. בו בזמן, אלוקרד נאבק בחזית משלו בכוחות האופל לצד מנהיגת כפר. מצד הרעים, אנחנו רואים את הקטור מכין מפלצות לאחיות שמתכננות לכבוש את העולם וזוג ערפדים שמתכננים להחזיר את דרקולה לחיים. בינתיים אייזיק מהרהר על מהות חייו עד שהוא מחליט (בצורה מאוד מיידית) את מטרתו החדשה בחיים.

מאוד מהר יש לנו קליימקס מטורף שכולל את אחד הנשקים האייקונים בסדרת המשחקים Castlevania, נבל מוכר מהכותר עם עיצוב מחודש ושיתוף פעולה מרהיב מתמיד בין שלוש גיבורינו. אבל בלי שיר מוכר מסדרת המשחקים.

זאת רק אחת הבעיות שלי עם שתי העונות האחרונות, אבל מה שמוביל אותי לזיהוי הבעיות שלהן זה שאני משווה לשתיים הראשונות. 

מעבר לזה שאין אף עיבוד מחודש לאחת המוזיקות המעולות של סדרת Castlevania כמו Bloody Tears, מבחינה עלילתית, שתי העונות האחרונות הרבה יותר מסורבלות. העונה השלישית מתקדמת מאוד לאט וזה מובן בגלל הצורך לבנות את הדמויות החדשות ואת המסדרון האינסופי, אבל גם ישנם קווי עלילה שלא תורמים לסיפור המלא ולא מובילים לשינוי בדמויות שלנו, כמו קו העלילה של אלוקרד והתאומים, בעיקר בהסתכלות על העונה הרביעית.

קווי עלילה אחרים ופוקוס אחר היו מובילים להתפתחות הדרגתית והרבה יותר טבעית של המניעים של אייזיק והתוכניות של שאר הערפדים, בעיקר הצמד החדש בעונה הרביעית שמנסים להרוג את משפחת המלוכה וכל התוכנית נשמעת קלושה בשביל מטרה סופית שאינם באמת צריכים. אני מבין שיש לנו הרבה יותר דמויות העונות הללו להתרכז בהן מאשר רק דרקולה של עונות קודמות והסיפור הרבה פחות ישיר, אבל אני עדיין לא חושב שהזמן עבור הדמויות הוקצה כמו שצריך וקווי העלילה היו צריכים להיות יותר מפוקסים ובעלי משמעות.

מה שכן, שתי העונות האחרונות כן כוללות מוזיקה נהדרת, עוד דמויות ואויבים מוכרים מסדרת המשחקים ואנימציה עוצרת נשימה שמתעלה על העונות הקודמות ומצליחה לתפוס את האינטנסיביות של הקרבות שמתפוצצים על המסך. 

זה מצער שהעונה האחרונה הרגישה טיפה מזורזת, בעיקר בפרקיה האחרונים אבל כן קיבלו סוף לא רע שאולי ישאיר את הדלת פתוחה לסדרות המשך שהפעם יתרכזו בצאצאיו של טרבור בלמונט כמו סיימון וריקטר, משהו שלא מעט מעריצים, כולל אני, ישמחו לראות בעתיד מנטפליקס. 

סיכום

העונה השלישית והעונה הרביעית של "קאסלווניה" כוללות מוזיקה נהדרת, אנימציה עוצרת נשימה, אקשן מרהיב ועוד רפרנסים לסדרת המשחקים האהובה של Konami, אבל אין ספק שזה מרגיש שהסדרה צלעה עלילתית לקו הסיום בעונה 3 והחליטה לרוץ במקום זאת בעונתה הרביעית והאחרונה, בעיקר בהשוואה לעונות הראשונות. 

לפחות הסיום השאיר את האופציה לתוכן נוסף שמעריצים (כמוני) של הסדרה ישמחו לראות ביום מן הימים, אבל לעת עתה אנחנו נאלץ להיפרד בצער רב מהסדרה של נטפליקס וגיבורינו.

קאסלווניה - עונות 3 ו-4

ציון סופי - 8

8

טוב

סדרת האנימציה מגיעה לסיום מפוצץ באקשן אבל שמרגיש טיפה מזורז ופחות מספק מעונות קודמות

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה