ChromaGun- סיקור המשחק שמנסה להיות היורש של Portal

פחות מעשור ל-Portal הראשון וכבר כמה משחקים ניסו להיות היורשים שלו. את אחד מהם יצא לי לנסות- ChromaGun- משחק פאזלים מבית Pixel Maniacs, שמנסה גם הוא להיות היורש הבא מבין שאר המשחקים בשוק. אבל השאלה האם הוא מצליח להתעלות על קודמו או פשוט מחקה אותו?

המשחקיות: הקונספט והאם הוא מעניין?

ChromaGun הוא משחק פאזלים וחשיבה שבמרכזו רובה המכונה ChromaGun שכשמו כן הוא יורה צבעים. במהלך המשחק, המטרה היא לפתוח דלתות ולהתקדם בקומות השונות, כדי לסיים את המבחן של חברת Chromatec. את הדלתות עלינו לפתוח על ידי עמידה על מין סוג של מעמדים. מכיוון שכל עוד אנחנו לא עומדים על המעמד הדלת לא נפתחת, לרשותנו כדורים מרחפים שעלינו לגרום להם לזוז ולהישאר מעל המעמדים. הזזת הכדורים מתבצעת כך: אם צבע הכדור מתאים לצבע שעל הקיר, אז הכדור ינוע לכיוון הקיר שבאותו צבע. אנו בעזרת ה-ChromaGun שיכול לירות את הצבעים כחול, צהוב, ואדום, צריכים לצבוע קירות וכדורים כדי לגרום להם לזוז ולהיות במקום שאנו רוצים. כמובן שישנם עוד משתנים שנוספים למשחק, כמו כדורים פחות ידידותיים שירדפו אחריכם וינסו להרוג אתכם, רצפה מחשמלת שתטגן אתכם למוות, או אפילו דברים פשוטים יותר כמו מגן שימנע מכם לצבוע קירות או כדורים ספציפיים ועוד. בסך הכל, הקונספט והמשחקיות נהדרים אבל ישנו חיסרון אחד גדול במשחק- למרות שהוא משחק קל ולא דורש הרבה מהמחשב, ולמרות שיש לי מחשב חזק, המשחק נתקע מדי פעם ואפילו קורס. לא פעם ולא פעמיים המשחק פשוט קרס לי באמצע שלב, או אפילו באמצע טעינה משהו שבאמת אני לא מוכן לקבל גם לא במשחק הכי קטן ושולי.

chromagun 3

העלילה

לפי הסיפור אנו חלק מניסוי של חברת Chromatec, שאנחנו היחידים שנרשמנו אליו ועלינו לעבור אותו. נראה כאילו למשפט הקודם אמור להיות המשך אבל לא- אין לו המשך, כי זה בעצם כל הסיפור. במשחק אין כל כך עלילה ואפילו הקריין לא מדבר יותר מידי. אם הוא מדבר זה רק כדי להסביר לנו מה צריך לעשות בהומור שלצערי רק הוא צוחק ממנו ( כמו האבות הזקנים, *שיעול* אבא *שיעול*). חוץ מכמה קטעי מתח שונים שבסוף מתבררים כחלק מהמבחן המשונה אין שום סיפור עמוק, דמות רעה, או משהו שבאמת מעניין. למעשה, המשחק כולו נשען על המשחקיות ועל עולם המשחק.

Chromagun 4

עולם המשחק: שלבים + גרפיקה

עולם המשחק של ChromaGun לא מרשים במיוחד- רוב הקירות לבנים וחוץ מכמה דלתות הרוסות או צינורות שאנחנו רואים מדי פעם אנו לא שמים לב לאיזה תפנית במשרדים המשעממים והלבנים של Chromatec. הגרפיקה לא מרשימה או חדשנית במיוחד, אבל בתמורה לזה אנו מקבלים משחק שגם המחשבים הפחות חזקים שבשוק יוכלו להריץ אותו. השלבים של ChromaGun בנויים נהדר- הם מקשים עליכם, הם מעניינים, ובמהלך המשחק הם מחדשים לכם כל מיני דברים, אבל יש איתם שתי בעיות. הבעיה הראשונה היא שלפעמים אפשר להרגיש שהשלבים לא בנויים בסדר נכון, ולאחר שלב מאד קשה בא שלב מאד פשוט וטיפשי, לעומת הבעיה השניה שלי עם המשחקף והיא שיש קצת מהם. ChromaGun הוא משחק מאד קצר, ולקח לי לסיים אותו בפחות מ-10 שעות, ואני עוד מהאנשים האלה שלוקחים את הזמן לחקור ולבדוק את העולם לעומק. אתם בטח שואלים “מה יש לבדוק?” ובלבדוק את מתכוון ללחפש סודות ו-Easter Eggs, כמו שמופיעים ב-Portal, ולמען האמת יש לא מעט כאלו שתוכלו למצוא במשחק.

chromagun 1

סיכום

לסיכום, ChromaGun הוא משחק נחמד מאוד, שמצליח להעביר כמה שעות של חשיבה מול המסך. אני מבטיח לכל מי שאוהב את ז’אנר משחקי הפאזלים שיש פה משחק נהדר אך קצר מאוד, וכדאי לקחת את זה בחשבון לפני שאתם קונים אותו. אז אם לא שיחקתם משחק פאזל טוב כבר הרבה זמן לכו למשרדי Chromatec, הם כבר ידאגו לכם.

ChromaGun

משחקיות - 9.5
עלילה - 4
עולם המשחק - 8.5

7.3

טוב

ל-Portal יש יורש מכובד, וקוראים לו ChromaGun. למרות זאת יש עדיין למה לשאוף ולהשתפר ואני בהחלט מחכה למשחק הבא.

User Rating: Be the first one !

אודות אופק שלינגר

גיימר וגיק בנשמה לומד בבליך, רמת גן חלק מפרויקט גבהיים מגמת סייבר משחק ראשון: COD BO1 . סדרת משחקים אהובה: Saints row.

השאר\י תגובה