בערך כמו פעם – ביקורת המשחק Clan N

Clan N שואף להצדיע למשחקי הארקייד של פעם אבל בפועל לא עומד במטלה בגבורה

המשחק Clan N הוא משחק פעולה-הרפתקאות עם מאפיינים של משחק תפקידים המביט בכל כוחו אל משחקי הארקייד של פעם במטרה לשאוב מהם השראה, אך בפועל צולע במקצת במטרה אליה כיוון.

המשחק מציג לנו סיפור ממש לא מוגדר, כאשר אין דיאלוגים או הסבר כלשהו במהלך המשחק. בכל שלב ניזרק למפת המשחק עם הדמות שנבחר, ונצטרך להילחם בגלים של אויבים תוך כדי התקדמות במפת השלב. המשחק מוצג לנו ממבט עילי, כאשר יש לנו שדה ראייה מלא על כל האויבים הנמצאים באותו חלק של המפה, ממש כמו משחקי הארקייד של פעם באותו הסגנון.

אין לי ממש הסבר ללמה יוצרי המשחק החליטו ללכת בגישת הסיפור של המשחק, אך אני חייב לציין שאם היה למשחק איזשהו סיפור מוגדר שמועבר באופן ברור לאורך המשחק, סביר להניח שהייתי יותר מתחבר אליו במידה והייתה לי סיבה הגיונית ללמה אני נלחם מול כל האויבים שמולי.

בגזרת הדמויות יש לנו כארבע דמויות, כאשר כל אחת מהן נראית שונה מהאחרת אך בפועל כולן מתפקדות אותו הדבר בדיוק, חוץ מאשר המתקפה המיוחדת שייחודית לכל אחת מן הדמויות.

לא ממש ברור לי מה הטעם בלאפשר לנו דמויות שונות כאשר כמעט ואין בניהן הבדל, ורוב הזמן נבצע את אותן הפעולות עד ליישום המתקפה המיוחדת. ואם כבר דיברתי על המתקפה המיוחדת, אספר שהמשחק לא נותן לכם שום מידע לגבי איך להשיג את המתקפה המיוחדת או איך להשתמש בה מספר פעמים, ככה שברוב הפעמים הייתי שומר את המתקפה הזו לקרב הבוס בסוף השלב ולא משתמש בה לאורך כל המשחק.

בגזרת המקשים אציין שהופתעתי לטובה, כאשר מלבד מקשי ההתקפה והקפיצה יש לנו מספר לא קטן של פעולות כגון חסימה, זריקת שוריקן ואפילו גלגול, משהו שבהחלט לא היה אפשר לראות בצורה רחבה במשחקי הארקייד של פעם מהם המשחק שואב השראה.

יחד עם זאת רוב המשחק מצאתי את עצמי פשוט מכה באויבים עד שהם נפלו את מותם, בעיקר כי הבנתי שאין שום סיבה להתעסק בכל מכניקות הקרב האחרות.

לצערי הרב גם מהלך הקרב צולע באופן יחסי, כאשר רוב הזמן המכות שלי לא נחטו על האויבים (לרוב נחתו לצידם או לא נחתו כלל), כך שרוב הזמן לחצתי אינספור פעמים על מקש התקיפה ללא פעולה שבוצעה בפועל נגד האויבים.

בתחום הגרפיקה כן הייתי מרוצה, כאשר גרפיקת הפיקסל ארט של המשחק בהחלט מצידעה בכבוד לזמנים של פעם. כל התפריטים וכל פרט הכי קטן במשחק נראה כמו משחקי הארקייד של פעם.

Clan N שלב LAVA

לצערי הרב, גרפיקת המשחק הנחמדה לא מביאה למשחק מספיק נקודות, כאשר ברוב הפעמים Clan N הרגיש לי כמו מטלה יותר מאשר משחק. רוב הזמן מצאתי את עצמי מנסה בכוח לעבור את שלבי המשחק, ורוב הזמן מהלך הניסיונות שלי לעבור את המשחק היה מתיש.

כן אציין שיש למשחק אפשרות למשחק עם עד לארבעה שחקנים שעשוי לשפר את חווית המשחק הכללית, אך לא יצא לי לבדוק אותה בפועל.

לצד סיפור המשחק ישנה האפשרות לשחק ב-7 משחקונים מיוחדים אותם נפתח במהלך המשחק, החל ממשחקון ריצה על קיר ועד משחקון לחימה באויבים. בסופו של דבר המשחקונים הנוספים בהחלט חביבים אך הם לא מחזיקים את עצמם כראוי, ומצאתי את עצמי נוטש אותם בין רגע היות והם קצרים וקלים למדי.

בסופו של דבר, Clan N הוא משחק חביב למדי שלצערי הרב לא עומד בפני עצמו כראוי, בעיקר בשל סיפור לא מובן ומשחקיות רעועה ולא איכותית מספיק.

*עותק לביקורת סופק על ידי Creamative.

Clan N

ציון סופי - 6

6

סביר

משחק חביב, וזהו..

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה