סיקור השבוע בקומיקס | 29.1.17 – 5.2.17

עוד שבוע מלא בגיבורים ונבלים בדפי הקומיקס הצבעוניים מגיע לסיומו, אז מה קרה בשבוע הראשון של פברואר?

אנחנו בגלקסיית המחשבים אוהבים להשאיר אתכם מעודכנים, בין אם זה משחקים, חומרה, סרטים או קומיקס, אז החלטנו לרכז לכם את כל מה שקרה השבוע על דפי גליונות הקומיקס של השבוע. השבוע – יש לנו מספר שינויים מרעננים בעולם הגיבורים של DC, קפטן אמריקה עושה גלים ביקום של Marvel והקומיקס החדש מבית Legendary מגיע.

Batman Beyond מקבל חליפה חדשה

מאז תחילת הסדרה החדשה של Batman Beyond ביקום ה-“Rebirth” של DC, טרי מקגינס נמצא עמוק בצרות בניו-גות’אם של העתיד, כנופיית The Jokerz חטפו את חברה שלו וכעת מנסים להשיב מהמתים את הג’וקר המקורי. טרי ניסה להתגנב למחבוא הכנופייה כדי להציל את בת זוגתו, אבל נתפס וחליפת העטלף שלו ניזוקה בקרב עם הכנופיה, עד שאי אפשר היה לתקן אותה והוא נשאר ללא חליפה להלחם באמצעותה בכנופיית הליצנים.

האדם היחיד שיכל לתקן את חליפתו של טרי הוא ברוס ווין המנוח שיצר אותה, אבל אחיו של טרי, מקס, חיפש בקבצי המחשב הראשי של מערת העטלף ומצא חליפה שברוס שמר עבור מחליפו הצעיר. מאט מגיע בשנייה האחרונה (זה קומיקס אחרי הכל) ומביא את החליפה לטרי כדי שיוכל להלחם בכנופייה.

החליפה החדשה נראת מאוד מגניבה, משדרגת את חליפת העטלף שכולנו אוהבים ומתאימה אותה לעולם העתידני של ניו-גות’אם, ויהיה מגניב לראות בגליונות הבאים מה החליפה באמת יכולה לעשות והאם תצליח לשים קץ לכנופיית הליצנים שמשליטה טרור על ניו-גות’אם.

פחות דמויות הולכות למות מעכשיו בקומיקס The Walking Dead

סדרת הקומיקס של “המתים המהלכים” תמיד יכולה להגיד, בשונה מסדרות הגיבורים של Marvel ו-DC, שכשהורגים דמות בקומיקס שלהם, היא נשארת מתה ולמרות שהאלימות כלפי הדמויות הראשיות פחתה וזה נראה כי הם רק מכינים אותם לחיסול בהמשך, סדרת הקומיקס לוקחת הפסקה ממדיניות קטילת הדמויות שלה.

יוצר הסדרה רוברט קירקמן שיחרר הצהרה בגיליון #163 על התוכנית לאבד פחות דמויות ראשיות בעתיד הקרוב של סדרת הקומיקס והרחיב על הדברים הצפויים עבור הקומיקסים העכובים בדם:

לדעתי, צריך להיות פחות מוות בספרים עכשיו, הרבה פחות, בגלל שהאנשים חסרי הדאגות, האנשים המפוחדים, האנשים שעדיין לומדים איך לחיות בעולם הזה כבר מתו. מה שאנחנו רואים עכשיו זה הטופ של הטופ. אז, כן, יכול להיות קונפליקט כמו ה-Whisperer War ויכול להיות מעט מאוד מוות. אתם חושבים שמישון פשוט תתן לעצמה להנשך על ידי זומבי או להדקר על ידי Whisperer בשלב הזה? זה לא יהיה אמין! ריק, אנדריאה, קארל, ג’יזס, דוויט, ניגן, מגי, האנשים האלו הם פלדה מחושלת! זה לא אומר שהם בלתי פגיעים, או בטוחים אבל ייקח הרבה כדי להרוג אותם.

קירקמן שיחרר את ההצהרה הזאת כתשובה לתגובות הקוראים לכמות החיסולים הנמוכה ב-Whisperer War, למרות ריצת העלילה לאורך 6 ספרים ואינסוף הזדמנויות להעלות את כמות המתים של סדרת הקומיקס. בין אם אתם שמחים שיהיו פחות רגעים שיכריחו אתכם ללכת לפסיכולוג בזמן הקרוב או לא, זה יהיה מעניין לראות מה מתכנן קירקמן כדי להשאיר את הקוראים שלו על קצות האצבעות.

Lobo מצטרף לליגת הצדק

Lobo התחיל בקומיקס של DC בתור נבל, צייד ראשים חייזרי שבלתי ניתן להשמדה. אבל שנים לאחר מכן והוא עד היום נחשב לאגדה בדפי הקומיקס בתור אופנוען חללי אנטי-גיבור שלוקח כל משימה בתמורה לתשלום הנכון, ובתנאי שיש מספיק אקשן ואלימות כלולים.

הצטרפותו של שכיר החרב הבין גלקטי התחילה באירוע הענק Suicide Squad vs Justice League, בו Lobo נשלט טלפטית על ידי הנבל מקסוול לורד ונשלח לחסל את האביר האפל. אחרי שבאטמן שיחרר את לובו באמצעות פיצוץ ראשו של האנטי-גיבור המתחדש, באטמן הסביר לו מה קרה וכיצד עזר לו להשתחרר משליטתו של לורד.

לאחר מכן לובו הצטרף לבאטמן במאבק נגד יחידת המתאבדים, בטענה שהוא צריך שאמנדה וולר תחיה כדי שתשלם לו. באטמן הסכים בתנאי שלא יהרוג אף אחד ושכיר החרב הוכיח את עצמו לגיבור של גות’אם. אחרי מספר חילופי מילים בין שני הגיבורים האפלים, לובו אמר שהוא חייב טובה לבאטמן ושיקרא לו שהוא צריך שיעשה ג’וב בשבילו, באטמן השיב שיש לו כבר ג’וב בשביל האופנוען, הוא יצטרף לליגת הצדק.

לובו כל כך שונה מכל חברי ליגת הצדק, כך שזה יהיה מאוד מעניין לראות איך יתרום לקבוצה בקרבותיהם ואיך יתקבל אל תוך הקבוצה, אחרי שכולם מכירים אותו כמישהו שנלחם עבור כסף.

Legendary מוציאים קומיקס פריקוול לסרט ה-Netflix “ספקטרל”

אחד הסרטים המיוחדים ש-Netflix מימנו תחת שמם, הוא “ספקטרל”, סרט מדע בדיוני צבאי שהזכיר להרבה אנשים את סדרת המשחקים Gears of War. הסרט קיבל ביקורות חיוביות אבל השאיר הרבה צופים עם הרבה שאלות בקשר לאנטגוניסטים של הסרט והמקור שלהם.

נראה כעת כי המעריצים יקבלו תשובות לחלק משאלותיהם בספר קומיקס שיהווה הקדמה לסרט, בשם Spectral: Ghosts of War. הקומיקס, שמשוחרר על ידי חברת Legendary, יתרכז באירועים לפני הסיפור המרכזי של הסרט, ויעקוב אחר קבוצת ילדי בית ספר שמנסים לגלות את האמת מאחורי התוקפים הפנטומים. הקומיקס גם יתרכז בקבוצת חיילים שמנסים לבצע משימת חילוץ.

זה נחמד ש-Legendary מחליטים להרחיב את עולם הסרט ויהיה מעניין לראות מה סיפור המקור שייתנו לרוחות שכעת רודפות את העולם.

קפטן אמריקה צובר כוח עבור הידרה

כל העולם הזדעזע בשנה שעברה, כאשר גילינו שקפטן אמריקה הוא סוכן של הידרה. החשיפה השאירה אין ספור מעריצים צועקים בכעס אבל גם סיפקה לנו סיפור מאוד מעניין סביב הקפטן.

אחרי אירועי Civil War II, אנחנו מקבלים תמונה יותר ברורה של קפטן אמריקה ב-The Oath וגיליון #10 של Captain American ולמטרתו הסופית. הקפטן יושב בחדר בו שוכב טוני סטארק בתרדמת ומראה שהוא אותו האדם שהוא היה, למרות הכיוונון מחדש של הגולגולת האדומה. הוא מצטער על הסכסוך הפנימי, אבל מבין שטוני ימצא דרך לתקן את עצמו.

סטיב משתמש בחדר של טוני בתור תא וידוי, לעולם לא חושף יותר מדי מטבעו המלא. הקפטן מתלונן על כשלונות קהילת גיבורי העל, אשר תמיד נבעו מהטבע האגואיסטי של הגיבורים, ובנוסף מסביר את שנאתו שגיבורי העל נבחרים להיות מגיני הציבור ומשאירים מאחור את העקרונות שלהם ואת האנשים שהם נשבעו להגן. מיד אחרי הוידוי הזה, אנחנו רואים את סטיב נשבע אימונים ולוקח פיקוד בתור המנהל החדש של S.H.I.E.L.D, ומבטיח להרחיב דרמטית את סמכות הארגון בכל רחבי ארצות הברית.

נראה כי קפטן אמריקה מתחנן להביא סדר ושלטון לכל המדינות של ארצות הברית, ולהכין את ארץ החופש לכיבוש בידי היידרה מבפנים, יהיה מעניין לראות למה סיפור זה יתפתח.

השבוע האחרון באמת היה מרתק בכל הגליונות של חברות הקומיקס הגדולות, יהיה מעניין לראות מה שבוע הבא יביא עבורנו. שבוע טוב וקריאה מהנה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה