Command & Conquer Remastered

בחזרה לצבא – ביקורת האוסף Command & Conquer Remastered

אם הצבא והמילואים לא עשו לכם חייל כמו שצריך, והקפה של הבוקר ממש לא מעיר אתכם, או שאתם מתים מבפנים, או שכחתם ריגוש מה הוא. מזל שהגרסה המחודשת של Command & Conquer בסביבה, אחרת עם איזה צבא היינו פולשים?

אוסף המשחקים Command & Conquer Remastered המחודש כולל בתוכו את Command & Conquer: Tiberian Dawn משנת 1995 ואת המשחק הזכור היטב לכולנו Red Alert משנת 1996. כמובן ששני המשחקים מגיעים עם כל חבילות ההרחבה שלהם, וכל התוכן הנוסף ששוחרר עבורם אי פעם. תוסיפו לזה שידרוג קל לצורך ריצה על מחשבים בני זמננו, וקיבלתם גיחה אל העבר המשלבת בתוכה הנאה צרופה של שעות על גבי שעות.

העולם של המשחק מגיש לנו על פניו את יוזמת ההגנה הגלובאלית, המנסה להשרות שלום על גבי יבשת במלחמה מתמשכת, המתחוללות בין האחווה לבין צבא דתי כזה או אחר, המונהג על ידי טרוריסטים ססגוניים באופיים. הזקנים שביניו וודאי זוכרים את סצינות המעברים, שצולמו על ידי אנשים אמיתיים, וזה בהחלט היה חלק מאוד מושקע ומשעשע בו זמנית, עבור אותה תקופה. אני שמחה לבשר לכם שהם עדיין נשארו מגוחכים ומצחיקים באותה המידה, עם גרפיקה יותר חדה.

Command & Conquer Remastered

היסוד המרכזי של המשחק, הלא היא האסטרטגיה עצמה, נותרה פחות או יותר אותו הדבר, ובואו נגיד תודה על כך. אומנם הרעיון עצמו פשוט, אבל המערכת הלא כל כך פשוטה של Command & Conquer היא כמו כלי הניצוח של המאסטרו בזמן הופעה של הפילהרמונית, יש לא מעט דברים שצריך לשים לב אליהם. החל מאותם חיילים שבאים לעזרתנו בתחילת המשחק, לצורך בניה וצמיחה של בסיס המבצעים שלנו, הגנה על המלקטים שלנו, ושלא נשכח לצעוד אל עבר האויב שלנו, כי אנחנו ממשך צריכים את האדמה שלו. אבל ממש!

מצב המשחק מרובה המשתתפים הוא זירה מוכרת, אך שונה לחלוטין. נתחיל מכך שהוא מכיל בתוכו כ-100 מפות שונות (שהרי בבירור לא הצלחתי להגיע לרבע מהן). מצב זה נותר נאמן וזריז מבחינת הקצב שלו, ממש כפי שהייתם משחקים עכשיו כנגד המחשב. החלק היותר מהנה בסגנון המשחק הזה הוא כמובן שאנחנו למעשה מתמודדים כנגד אנשים אחרים, מה שמביא לאסטרטגיה שונה בכל משחק. אם כי מצאתי את עצמי כמה וכמה פעמים באסטרטגיה הגנתית יותר, מאשר ההתקפית שאני כה נהנית ממנה בדרך כלל… אני מניחה שזה בגלל שאני קצת חלודה…

Command & Conquer Remastered

אחד הדברים שהפתיעו אותי לטובה, זה שכל כך הרבה זמן חלף מאז שיצא לראשונה, והוא עדיין עומד במבחן הזמן. ללא ספק אחד הדברים שמשפרים אותו הוא הגרפיקה המשופרת והאנימציות שנוספו אליו, שבהחלט משפרות את החוויה שלו.

ישנה תחושה נוסטלגית וקצת מוזרה לשחק ברזולוציה הישנה. הערכת נושא החדשה בהחלטת מפורטת וצבעונית, אבל היופי הוא שזה כל לא משפיע על האווירה של המשחק.

עובדה נחמדה לגבי הפסקול של הכותר, שהמלחין פרנק קלפקי שב ואף גם הוא חידש את כל הנעימות של המשחק המקורי, כך שיתאימו לזמננו. נורא כיף להאזין לאותן נעימות קיצביות ובלתי נשכחות מושמעות שוב. אין מישהו שלא שיחק במשחק המקורי, ויכול להתעלם מכך.

עבור חבילת שני משחקים מחודשים עם כל ההרחבות, העלות של Command & Conquer Remastered בהחלט שווה, עבור כל חובב של הסדרה האהובה, ובפרט את שחקני האסטרטגיה שבינינו. יחד עם הנוסטלגיה וזיכרונות הילדות, מסתתרת לה חבילה של שני משחקים, שמספקים שעות של הנאה, בין אם זה כנגד המחשב או כנגד שחקן במרחבי המרשתת. ככה שכל אחד ימצא את מה שהוא אוהב יותר. חידוש מוצלח, שלא פוגע בכל הקסם שהיה אז בשנות ה-90 המאוחרות. בתקופה שבה הפיקסלים שריצדו על המסך עם מנגנון המשחקיות הפשוט עשו לנו את היום.

Command & Conquer Remastered

ציון סופי - 8

8

טוב

חידוש מוצלח שמשמר את הקסם של המשחקים המקוריים

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה