ה-Commodore 64 חוזר! קבלו את ה-C64

חברת Koch Media מחזירה לחיים את ה-Commodore 64, המחשב שהיה נחשב לאחד המחשבים האישיים הפופולרים ביותר בשנות ה-80

בשנות ה-80 של המאה העשרים חברת קומודור ייצרה ושיווקה את ה-Commodore 64, מחשב אישי שנחשב בימיו לאחד המחשבים החזקים ביותר שהעולם ראה באותה תקופה, ואפשר יכולות עיבוד תמונה וקול באיכויות מרשימות שלא נראו עד אז במחשבים אישיים. המחשב מכר כ-25 מיליון ונחשב למחשב האישי הנמכר ביותר בכל הזמנים.

לאחר שקיבלנו שחזורים לקונסולות הראשונות, כגון ה-NES, ה-Super Nintendo וה-PS1, הגיע גם תורו של הקומודור לקבל גרסה משוחזרת לאחר 37 שנים מיציאת המחשב שתכלול בנק משחקים קלאסיים מותקנים מראש ותעביר בדיוק את החוויה שהעביר המחשב בעבר.

אז ה-C64 המחודש הוא למעשה גרסה הזהה אחד לאחד למחשב המקורי (עם כמה שיפורים טכניים קלים כגון חריצי USB).
הגרסה המחודשת תכלול את המקלדת בעיצוב המקורי של המחשב, ובנוסף תכלול את הג’ויסטיק בעיצוב המקורי שהיה ניתן לרכוש למחשב. המחשב המחודש יכלול 4 כניסות USB לטובת חיבור שלטים ואביזרים, והוא יתחבר לכל טלוויזיה או מסך מחשב מודרני דרך כבל HDMI.

המחשב יכלול 3 מצבים:

  • במצב הראשון המחשב יריץ את מערכת ההפעלה המקורית של הקומודור, ה-C64 Basic שתאפשר לכם שימוש בסיס במחשב.
  • במצב השני המחשב יריץ את מערכת ההפעלה VIC20 Basic שהיא מערכת המאפשרת לכתוב קוד על מחשב הקומודור.
  • במצב השלישי המחשב יריץ מערכת מיוחדת הנקראת Games Carousel בה תוכלו להשתמש על מנת לשחק בכ-64 משחקים שונים המותקנים על המחשב מראש. תוכלו לשחק במשחקים בקצב רענון של 50 או 60 הרץ, עם אפשרות להפעיל אפקט פילטרים מקורי כמו של טלוויזיות CRT מפעם.

המשחקים שיכללו בקומודור המחודש יכללו קלאסיקות כגון המשחקים California Games, Paradroid, Attack of the Mutant Camels, Boulder Dash ועוד.
בנוסף למשחקים שמותקנים מראש, תוכלו באמצעות דיסק און קי להתקין ולשחק באפילו יותר משחקים קלאסיים על גבי המקלדת המקורית של קומודור.

ה-C64 המחודש יגיע לחנויות ב-5.12.2019!

https://www.youtube.com/watch?v=4yOch48SScs

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה