Crash Team Racing Nitro-Fueled

Its Crash Karticoot! – סיקור המשחק Crash Team Racing Nitro-Fueled

בפרץ נוסטגליה מטורף נחת אצלי בבית Crash Team Racing Nitro-Fueled והביא איתו חיוך מהעבר וגרפיקה עוצרת נשימה. ישבתי לבחון את החידוש לאחד ממשחקי המרוצים המטורפים בכל הזמנים!

הדקו חגורות וחממו את המנועים כי Crash Bandicoot חוזר אלינו בסיבוב נוסטלגיה מחודש, כאשר הפעם הוא מביא לנו את סדרת משחקי מרוצי הקארטינג של קראש באוסף אחד ובגרפיקה מחודשת! בשנת 2017 קיבלנו את החידוש Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy שכלל בתוכו את שלושת המשחקים הראשונים בסדרת Crash Bandicoot, כאשר הוא משחזר אחד לאחד את החוויה שהעבירו בשנות התשעים ומציג את המשחקים בגרפיקה מחודשת בת ימינו. תוכלו לקרוא את הביקורת שפורסמה באתר בקישור כאן. המשחק המחודש התקבל באהדה רבה בקרב מעריצי קראש, ששמחו לחוות מחדש את סדרת המשחקים המקורית ואת השיגעון של קראש בגרפיקה מודרנית. משחקי קראש היו ממשחקי הפלטפורמה המוצלחים ביותר מאז ומתמיד, ואין ספק שהחידוש לסדרת המשחקים המקורית גרם לדור חדש של שחקנים להכיר את קראש ולאהוב אותו גם היום. יחד עם משחקי הפלטפורמה של קראש, יצאו גם מספר משחקי מרוץ של קראש, כאשר הם מציגים את הדמויות האהובות מהעולם של קראש על גבי מסלולי מרוץ מטורפים ומהירים במיוחד. כעת, חוזרים אלינו חלק ממשחקי המרוץ האלה ב-Crash Team Racing Nitro-Fueled, אוסף מהודר, בגרפיקה המחודשת לה זכה האוסף הקודם.

אנשים רבים ישוו את Nitro-Fueled למשחק Mario Kart 8 Deluxe, כיוון ששניהם מציגים מרוצים במכוניות קארטינג, שניהם מציגים מסלולי מרוץ מטורפים, שלל דמויות מהעולמות של שתי הסדרות וכמובן גרפיקה מרשימה ומודרנית. למרות שהמשחקים דומים ברמת הרעיון שלהם, חשוב מאוד לציין שהמשחקיות בשני המשחקים שונה לחלוטין, כאשר כל אחד מהם לוקח את מערכת המירוץ והנהיגה באופן שונה.

ב-Crash Team Racing Nitro-Fueled אין כמעט חשיבות לדמות או למכונית שאתם משתמשים בה בניגוד ל-Mario Kart 8 בו כל חלק ברכב משנה את תפקודו על המסלול. ב-Nitro-Fueled, הדמויות במשחק מתחלקות לשלוש קטגוריות, כאשר לכל דמות יש נתונים מעט שונים. לדוגמה – דמות המשתייכת לקטגוריה א' תהיה מהירה יותר מדמות בקטגוריה ב'. גם עם הבדלי המהירות לא חוויתי שוני משמעותי בחווית המשחק או בקושי שלו. חלקי המכונית השונים לא משפיעים כלל על נתוני המהירות של הדמות שלכם או על יכולותיה על המסלול.

המשחק מכיל מצב משחק לשחקן יחיד ומצבי משחק מרובי משתתפים. במצב ההרפתקה, שהוא למעשה מצב המשחק לשחקן יחיד, תבחרו דמות, מכונית וגלגלים. לאחר שתעשו זאת, המשחק ישים אתכם באי, בו אתם יכולים לנהוג בחופשיות. לכל אורך האי פזורות נקודות שמהוות נקודת התחלה של מירוץ. כאשר תעמדו על אחת הנקודות, תשתגרו לתחילת המרוץ ותתחילו לשחק!

למצב ההרפתקה יש סיפור בו חוצן מכוכב אחר מגיע לכוכב בו חיים קראש וחבריו. החוצן מאיים שאם לא ינצחו אותו במירוץ הוא יכבוש את הכוכב ויהפוך את כולם לעבדים שלו. אז כן… הסיפור ממש מטופש ולא חיוני אם אתם שואלים אותי, אבל הוא שם. לטעמי אם כבר לכתוב סיפור למצב משחק לשחקן יחיד יהיה מבורך יותר להשקיע בסיפור עמוק וגדול יותר, אפילו שמדובר במשחק מכוניות, או לחילופין, לוותר על הרעיון של הסיפור ופשוט לתת לשחקנים לחוות את המירוצים הקלאסיים מחדש, ללא קשר לסיפור או דמות מסוימת.

חלק מנקודות ההתחלה של המרוצים לאורך האי נעולות, ועל מנת לפתוח אותן תצטרכו להשיג גביעים, אותם אתם משיגים על ידי הגעה למקום הראשון באחד המירוצים שפתוחים לכם. ככל שתשחקו יותר ותגיעו למקום הראשון, תקבלו יותר גביעים ותוכלו לפתוח עוד מרוצים. לאחר שתסיימו מספר מסוים של מרוצים, תצטרכו להביס את הבוס של האי על ידי ניצחון במרוץ אחד על אחד עם הבוס. כאשר תנצחו את הבוס, הדמות שלו תצטרף לבנק הדמויות העשיר של המשחק, הכולל 32 דמויות שונות, ותיפתח לכם גישה לאי הבא במשחק.

בנוסף לגביעים, תוכלו לשחק בכל אחד מהמרוצים בשני מצבים נוספים. מצב אחד ושמו "CTR Challenge" מציב לכם את האותיות "T", "C" ו-"R" ברחבי מפת המירוץ ותצטרכו למצוא אותן ובנוסף להגיע במקום הראשון, ומצב משחק הנקרא "Relic Race" המציב לכם זמן קצוב להשלמת המרוץ. על מנת לעצור את השעון תצטרכו לאסוף קופסאות. כלל שתאספו יותר קופסאות השעון יעצר לפרק זמן ארוך יותר ויאפשר לכם להשלים את המרוץ במגבלת הזמן.

בכל פעם שתנצחו או תפסידו במרוץ, תקבלו מטבעות אותם תוכלו לבזבז בחנות בה תוכלו למצוא ערכות צבע למכוניות, עיצוב ייחודי לגלגלים, מדבקות אותן אתם יכולים להדביק על המכונית שלכם, סוגי מכונית שונות, דמויות וחליפות לדמויות ומה לא… תוכלו לשנות את עיצוב המכונית שלכם ואת הדמות בה אתם משתמשים בכל רגע נתון לפני מירוץ.

אז במה שונה Crash Team Racing Nitro-Fueled ממשחקי מרוץ אחרים באותו הסגנון? מערכת ההאצה של המכוניות עובדת שונה מבדרך כלל. על מנת להשיג האצה למכונית שלכם, תצטרכו ללחוץ על אחד הטריגרים בשלט שלכם, הדמות שלכם תתחיל להחליק לאורך המסלול ותצבור תאוצה. כאשר מד התאוצה מתמלא לכמות גדולה מספיק, תצטרכו ללחוץ על הטריגר הנגדי לאחד שלחצתם עליו על מנת להאיץ. כך תקבלו העלאה למהירות שלכם. ניתן לתזמן עד שלוש העלאות למהירות שלכם בהחלקה אחת.

מערכת ההאצה של המשחק מדויקת מאוד, ומצריכה תרגול רב, תזמון מדויק וכן הכרה של מפות המשחק על מנת שתוכלו להפיק ממנה את המיטב. המערכת מביאה למשחק צד מאתגר מאוד, בניגוד למשחקים אחרים בתחום שלרוב משתמשים במערכות האצה פשוטות ולא מסובכות מידי. לטעמי, מערכת ההאצה של Nitro-Fueled היא בין מערכות ההאצה הטובות ביותר שמשחק מירוצים יכול להציע, והיא מספקת מאוד ברגע שאתם מתרגלים שימוש בה.

בכל הקשור למצבי המשחק השונים, יש הרבה מהם. תוכלו לשבת עם חברים יחד על הספה ולהתחרות זה בזה אחד לצד השני במצב משחק מרובה משתתפים מקומי או לקפוץ לזירה האינטרנטית נגד שחקנים אחרים ברשת. קיים גם מצב שמאפשר לכם לנסות להביס את הרוחות של שלל הדמויות של המשחק ולנצח את הזמן שלוקח להן להשלים מרוץ מסוים, מצב קרב שישים אתכם ושחקנים נוספים בזירה למשך זמן קצוב, בו תצטרכו לפגוע בשחקנים האחרים ובכך לצבור נקודות, כאשר המתחרה בעל מספר הנקודות הגבוה ביותר בתום הזמן מנצח. בנוסף למצבי משחק אלה, קיימים מצבי ה-"Relic Race" וכן מצב ה-"CTR Challenge" עליהם דיברתי קודם. אמנם יש מספר רב של מצבי משחק, אבל רובם עובדים פחות או יותר אותו הדבר ומעבירים בערך את אותה התחושה, והייתי שמח לראות גיוון רחב יותר במצבי המשחק.

מסלולי המרוץ עצמם מושקעים ומגוונים, וכיף מאוד להתחרות בהם. רוב מסלולי המרוץ לקוחים היישר ממשחקי המירוצים המקוריים של קראש, כגון Crash Team Racing ו-Crash Nitro Kart. בנוסף למסלולים אלה קיימים מספר מסלולים חדשים לחלוטין שלא הוצגו בשום משחק בעבר. התרגשתי מאוד לראות את המסלולים המקוריים של המשחק בגרפיקה המחודשת. שחזור המסלולים נעשה בדיוק רב והמסלולים עצמם מרגישים בדיוק אותו דבר מאיך שהרגישו במשחקים המקוריים.

מלבד למסלולי המירוץ הנוסטלגיים, פסקול המשחק המקורי עבר שדרוג קל, והוא נשמע נהדר. אם תרצו לחוות אפילו יותר נוסטלגיה, תוכלו להגדיר שתשמעו את הפסקול המקורי ללא השינויים הקלים דרך ההגדרות.

כל מצבי המשחק, הדברים שאתם יכולים לפתוח, האתגרים שמציב המשחק והשיגעון המטריף של דמותו של Crash הופכים את Crash Team Racing Nitro-Fueled למשחק משעשע, מאתגר וייחודי, והוא יספק לכם שעות של הנאה.

אם אי פעם שיחקתם באחד ממשחקי המרוץ המקוריים של קראש, אין לי ספק שתקבלו את Nitro-Fueled בחיוב, כאשר הוא מביא איתו פרץ נוסטלגיה, חיוך מאוזן לאוזן ופשוט כיף טהור. יחד עם זאת, דעו ש-Nitro-Fueled הוא משחק מאתגר מאוד ולא מרחם כלל, ואם אתם שחקנים שפחות צמאים לאתגר, יכול להיות שהוא לא יתאים לכם.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

משחקיות - 9
גרפיקה ואנימציה - 10
סיפור - 6
דיבוב ופסקול - 10

8.8

טוב

משחק מהיר, משוגע וכיפי במיוחד כמו שרק קראש יודע לעשות!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה