מוות בדרכים – ביקורת המשחק Darksiders II ל-Switch

סדרת המשחקים Darksiders היא אחת מסדרות המשחקים האהובות עליי בכל הזמנים, שמציגה סיפור סוחף בעולם מטורף ומעניין, תוך שילוב משחקיות Hack n’ Slash ופאזלים ממכרת. כשהמשחק השני יצא ל-Nintendo Switch כמובן שלא פספסתי את ההזדמנות וקפצתי פעם נוספת לעולם המשחק, כאשר הפעם אני יכול לחתוך שדים ומפלצות תוך כדי הנסיעה באוטובוס.

במידה ולא שמעתם על סדרת Darksiders, כנראה שחייתם מתחת לסלע בעשור האחרון. המשחק הראשון בסדרה יצא בשנת 2010 ומיד קיבל שבחים רבים על משחק מעניין, סוחף וממכר, שנתיים לאחר מכן יצא Darksiders II, שהמשיך את הסיפור המרתק. לאחר הפסקה עקב פשיטת רגל חזר אלינו Darksiders III בשנת 2018 וכיום הסדרה עומדת בפני כותר חדש שישפוך אור נוסף על הייקום המרתק שעתיד לצאת השנה.

העולם של Darksiders מציג את הסיפור הבא: העולם מחולק ל-3 ממלכות – ממלכת השאול, ממלכת גן העדן וממלכת בני האדם. במשחק, מסופר לנו על מלחמה קיומית בין ממלכת השאול וממלכת גן העדן, שיום אחד גולשת לממלכת בני האדם על ידי פלישה של צבאות השאול וגן העדן לאדמת כדור הארץ, דבר שמביא למעשה לאפוקליפסה שמכחידה את גזע בני האדם. על מנת לעצור את המלחמה ואת הטבח שנוצר בבני האדם בעקבות הקרבות, נשלח הרוכב  War- אחד מארבעת הרוכבים העוצמתיים לעצור את המלחמה.

המשחק השני ממשיך את עלילת המשחק הראשון כאשר אנו מגלים ש-War מואשם על ידי ה-Charred Council, שהיא המועצה שדנה בענייני המלחמה, על כך שהחל את האפוקליפסה בעצמו בכך שיצא להילחם בה ללא אישור רשמי מהמועצה.
בתגובה למעצרו של War, יוצא אחיו Death להוכיח את חפותו על ידי השבת גזע בני האדם שהוכחד בעקבות האפוקליפסה לחיים, ובכך למעשה יטוהר שמו של War.

שני המשחקים הראשונים בסדרה קיבלנו שבחים רבים שהציגו את הסיפור בצורה מעולה, בשילוב עם משחקיות ממכרת. שנה לאחר יציאת המשחק השני חברת THQ פשטה את הרגל, והיה נראה שהעולם של Darksiders לא יחזור עוד. לשמחתנו, בשנת 2018 הכריזה חברת THQ Nordic על המשחק השלישי בסדרה – Darksiders III, שהציג לנו את חלקה של הרוכבת Fury בסיפור המרתק של Darksiders. בנוסף למשחק השלישי מפותח בימים אלה משחק חדש בסדרה העונה לשם Darksiders Genesis, שמציג לנו שלושת האחים וכן את האח הרביעי במשפחה – Strife, הפעם בסגנון משחק שונה לחלוטין הדומה למשחקי Diablo. המשחק החדש צפוי לצאת בהמשך השנה לכלל הפלטפורמות השונות, כולל ה-Switch שהפכה מזמן לחובה ברשימת ההוצאה של המפתחות השונות.

מתוך שלושת המשחקים המשחק השני בסדרה היה ונשאר המשחק האהוב עליי (לפחות עד יציאת Genesis שאולי ישנה את דעתי), וכאשר שמעתי שהוא יוצא ל-Switch מיד קפצתי על ההזדמנות לחוות את המשחק בשנית, הפעם בכל מקום שרק אוכל לדמיין.

כפי שציינתי קודם, המשחק השני בסדרה עוקב אחרי מסעו של Death במטרה לטהר את שם אחיו, שהואשם בתחילת האפוקליפסה ובהכחדת המין האנושי.
במשחק תעזרו ל-Death לטהר את שם אחיו, על ידי תחיית גזע בני האדם בחזרה לחיים. הדרך להחזרת גזע האדם אינה פשוטה בכלל ועל Death לעבור בין יקומים וממלכות שורצות מפלצות וכוחות אפלים בדרך למטרה שהציב לעצמו.

Darksiders II הינו משחק Hack n’ Slash מהמוצלחים ומהמשובחים ביותר שיצא לי לשחק בהם אי פעם. המשחק מציג לכם מערכת קרב פשוטה אך מאתגרת וטקטית, בשילוב עם מערכות RPG וניהול דמות שמאפשרות לכם להפוך את Death למכונת מלחמה מהלכת. האויבים במשחק מגוונים עד רמה מוגזמת כאשר יהיה עליכם להתאים את סגנון הלחימה שלכם בהתאם לאיום מולו אתם ניצבים.

בתוך משחק Hack n’ Slash, פחדתי מאוד שה-Switch לא יעמוד בו עקב כמות האובייקטים הרבים שנמצאים על המסך בו זמנית בזמן קרב. לשמחתי ואפילו להפתעתי, המשחק רק באופן לא פחות ממושלם.

בכל הזמן שהעברתי במשחק, הן במצב נייד והן במצב נייח, ה-Switch עומד במלאכת הרצת המשחק ביד רמה. המשחק רץ באופן חלק לחלוטין, ללא תקיעות או ירידות בפריימים. חווית המשחק זהה לחלוטין ואף מתעלה על חווית המשחק על גבי קונסולה חזקה או מחשב, בייחוד בהתחשב בעובדה שניתן לשחק במשחק בכל מקום שארצה, בין אם זה בדרך לעבודה באוטובוס, ברכבת או במיטה בסוף היום. בנוסף לכך, המשחק לא מאבד כלל מאיכות הגרפיקה שלו, והוא זהה לחלוטין ביופיו לגרפיקה שתקבלו על גבי מחשב חזק או על קונסולה נייחת אחרת.

המשחק השני בסדרה מצטרף למשחק הראשון שיצא ל-Switch בחודש אפריל, וכפי שזה נראה, עם קצת עבודה ותכנון נכון גם המשחק השלישי יעשה עלייה לקונסולה המוצלחת.

עקב כך שכבר שיחקתי במשחק בעבר, החוויה שלי ממנו אמנם לא הייתה האולטימטיבית בהתחשב בעובדה שידעתי על מהלך הסיפור וכן על כל המפות, הסודות והבונוסים שיש למשחק להציע, אך יחד עם זאת, חווית המשחק על גבי ה-Switch נהדרת, ממכרת ומרתקת בדיוק כמו שהיא על גבי כל פלטפורמה אחרת, ונהניתי מאוד לחוות את המשחק פעם נוספת.

ראוי לציין לשבח את פס-קול המשחק, שמעביר את תחושת העולם וכן את הקרבות בו בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, בין אם שיחקתם במשחק השני בסדרה בעבר ובין אם לא, המשחק הוא ללא ספק בגדר חובה למשחק, ואם יש ברשותכם Switch, המשחק Darksiders II הוא ללא ספק קנייה שתבטיח לכם שעות של הנאה בכל מקום וכן על גבי הטלוויזיה (בהנחה ויש לכם את הדגם המקורי של ה-Switch כמובן).

Darksiders II Deathinitive Edition

עלילה - 10
משחקיות - 10
ביצועים - 10
אתגר וקושי - 9
פס-קול - 8

9.4

מצוין

משחק משובח ואיכותי שאפשר לשחק בכל מקום!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *