DC – סיכום הכרזות קומיקון של ליגת הצדק ותוכניות המשך

DC החליטו לתת את כל מה שיכלו בכנס הקומיקון של סן-דייגו עם טריילר חדש ל"ליגת הצדק" ואף חשפו את תוכניות ההמשך שלהם ליקום הסינמטי של סרטי הקומיקס שלהם

בזמן ש-Marvel המשיכו להפציץ עם כל החשיפות שלהם בקשר ליקום הקולנועי המצליח שלהם גם בקומיקון וגם ב-D23, חברת DC ממשיכה לנסות לבסס את יקום ליגת הצדק שלהם והם התחילו עם חשיפת הטריילר החדש של הסרט המצופה ופרטים נוספים על הסרט, יחד עם חשיפה של תוכניות עבור שאר הסרטים ביקום הסינמטי שלהם.

DC הכריזו שהסרטים הבאים בתוכנית שלהם, אחרי "ליגת הצדק" הם:

  • יחידת המתאבדים 2
  • The Batman
  • Shazam
  • Justice League Dark
  • Flashpoint
  • Wonder Woman 2
  • Green Lantern Corps
  • Batgirl

חלק מסרטים אלו כבר ידענו שהם הולכים לקרות אבל חלקם באמת מפתיעים אותנו ונדון בהם בהמשך, אבל נראה ש-DC לא איזכרו כלל סרטים שאנחנו יודעים שכבר בפיתוח כמו Nightwing, איש הפלדה 2, Gotham City Sirens ו-Black Adam.

ליגת הצדק

נתחיל עם הדבר הכי גדול ש-DC חשפו וזה הטריילר החדש של ליגת הצדק שנראה מגניב בטירוף, עם מלא אפקטים ועוד קטעים מגיבורי העל האהובים עלינו, אבל כבר מספר רב של מעריצים נהיו סקפטים לגבי הסרט החדש.

אפשר להבין את הסקפטיות של המעריצים, יש הרבה בטריילר החדש שגורם לו להרגיש כמו "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", בעיקר עם המראה האפל של הסרט וצילומי ההילוך האיטי שזאק סניידר מפורסם עבורם. למרות זאת, נראה כי "ליגת הצדק" עם הרבה יותר פוקוס מאשר "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק", אבל הדבר כך נראה גם בטריילר של "באטמן נגד סופרמן", אז אי אפשר לדעת עד יציאת הסרט.

הטריילר מספק לנו לא מעט רמזים על עלילת הסרט כאשר אנחנו רואים שנפתח שער מ-Boombox שממוקם בכספת של האמזונות שפותח את הדרך למשרתו של Darksied, לוחם בשם Steppenwolf, שמאמין שכדור הארץ פתוח לכיבוש, כעת שסופרמן מת. בנוסף, הוא נותן את האזכור הראשון של הפנס הירוק ששמענו עד כה מסרטי DC. אבל נראה שסופרמן יחזור להציל את המצב בסוף הסרט והשמועות (הברורות) על חזרתו לחיים בסרט זה נכונות, כפי שניתן לראות בסוף הטריילר מתגובתו של אלפרד.

האם ליגת הצדק יצליח ליצור לנו סוף סוף את היקום הקולנועי של DC? נראה בהמשך, אבל עם מעורבתו הקטנה של ג'וס ווידון (במאי "הנוקמים") בבימוי הסרט עם עזיבתו של זאק סניידר ומעריצים רבים מאמינים שיש תקווה.

באטגירל

אם שאלתם את עצמכם, למה ווידון החליט לשתף פעולה עם DC? הנה הסיבה. הסרט החדש על השותפה של באטמן נראה כמו אחד הפרויקטים שווידון חיכה להם כל חייו ולפי ההודעה הרשמית בקומיקון הוא הולך לכתוב ולביים את הסרט, שככל הנראה יתבסס על באטגירל מהריצה של ה-New 52.

ווידון תמיד היה מעריץ גדול של הדמות ומאז שהביא לנו את "באפי ציידת הערפדים", הוא חיכה לעבוד שוב על פרויקט בכיכובה של גיבורה ונראה שיקבל את הזדמנות זו מ-DC.

אין עוד תאריך קבוע ליציאת הסרט אבל ווידון יתחיל עבודה בשנה הבאה והסרט צפוי לצאת למסכים ב-2019.

The Batman

תפקידו של בן אפלק בתור האביר האפל בסרט משלו תמיד הרגיש לא מובטח ואפלק המשיך לגרום לנו להרגיש שהוא אינו מעוניין בסרט, עד שבקומיקון הכריז על אהבתו לתפקיד והבטיח למעריצים שעדיין יופיע בסרט משלו בשם The Batman.

חוץ מזה, ג'וף ג'ונס דיבר על תוכניות עתידיות עבור האביר האפל ושהם רוצים להמשיך להרחיב את עולמו של באטמן, מה שיכול להסביר למה החליטו לעשות סרט על שותפו הנשית, באטגירל.

אקווה-מן

למרות שהוא הסרט הבא ברשימת הסרטים של DC, אקווה-מן לא קיבל יותר מדי פרסום בקומיקון.

הוצג רק לקהל שנכח באירוע קליפ מהסרט שמראה צבא של חיילים תת-ימיים רוכבים על כרישים וגילינו שדמותו של פטריק וילסון, Ocean Master, הולך להיות הנבל הראשי של הסרט. חוץ מזה, נצטרך ככל הנראה לחכות לאמצע שנה הבאה כדי לקבל טריילר ראשון לאקווה-מן.

Flashpoint

אחת החשיפות המפתיעות שקיבלנו בקומיקון בכללי זו החשיפה שהסרט הראשון של הפלאש הולך להיות מבוסס על סדרת הקומיקס Flashpoint. בחירה מוזרה בתור הסרט הראשון של הפלאש, כיוון שבעצם היה האירוע שהוביל לריצת New 52 של DC ואיתחול של מספר דמויות. הרבה מעריצים חושבים שהסרט הולך להיות האופן שבו DC יאפסו את התוכניות שלהם ואפילו יפטרו מבן אפלק בתור באטמן.

בנוסף, הרבה ממשקל הסיפור Flashpoint תלוי בהכרות שלנו עם בארי אלן והעולם העמוק של DC, כך שבספק ונקבל עיבוד נאמן לסיפור האייקוני של הקומיקס ומעריצי DC ככל הנראה יקבלו אכזבה נוספת על מסך הקולנוע.

Green Lantern Corps

מאז הכרזת הסרט "ליגת הצדק", מאות מעריצים המשיכו לשאול מתי נראה את אחד הגיבורים המייסדים של הקבוצה, הפנס הירוק, שלא נראה על המסך הגדול מאז הכשלון הקולנועי בכיכובו של ריאן רנולדס.

לא קיבלנו תאריך יציאה רשמי או עלילה מתוכננת, אבל אנחנו יודעים שיצא סרט בכיכובם של שני הפנסים הירוקים האהובים, האל ג'ורדן וג'ון סטוארט.

עוד לא ידוע מי יגלמו את שני שומרי החוק המפורסמים אבל זה בהחלט מרגש לדעת שסוף סוף נקבל עיבוד מכובד לכותר הקומיקס האהוב של DC.

Justice League Dark

Justice League Dark קיבל עיבוד לאחרונה מ-Warner Bros עם הסרט המצויר על צוות גיבורי העל האפלים, אבל כעת נראה שהם החליטו שצוות Justice League Dark מספיק מעניין כדי לקבל סרט לייב-אקשן שיוביל אותם לשיתוף פעולה עם ליגת הצדק בעתיד.

ידוע שדמויות כמו ג'ון קונסטנטין, זאטאנה ו-Swamp Thing יהיו חלק מהצוות כלל הנראה, אבל אי אפשר לדעת אילו עוד גיבורים אפלים עם יכולות קסומות יצטרפו לקבוצת הגיבורים והאם באטמן יהיה ביניהם כמו שרבים חושדים.

מה שבטוח, זו החלטה מאוד מוזרה מצד הסטודיו- "ליגת הצדק" עוד לא יצא ו"יחידת המתאבדים" כשל בעיני רבים בתור סרט, אז סרט על צוות גיבורים חדש ויוצא דופן נראה כמו החלטה פתאומית מצד הסטודיו ולמרות והדמויות של צוות זה מאוד מעניינות, זה בהחלט סיכון בגלל חוסר ההכרות של הצופה הממוצע עם דמויות אלו.

יחידת המתאבדים 2

אם כבר מדברים על יחידת המתאבדים, סרט ההמשך אושר על ידי Warner Bros וככל הנראה יתחיל הפקה באמצע 2018. חוץ מזה, אין עוד פרטים על העלילה המתוכננת לסרט ההמשך, אבל ישנן שמועות שהסרט יתרכז בהארלי קווין והג'וקר, בדומה לסרט הראשון, רק עם יותר פוקוס הפעם.

Shazam

Shazam הוא אחד הסרטים המדוברים של DC, שהוכרז כבר מזמן. אחרי שהכריזו בקומיקון שהבמאי David F. Sandberg יביים את הסרט והוא יתחיל צילומים בפברואר 2018, DC נתנו את החשיפה הגדולה ביותר- דוויין ג'ונסון, שמגלם את Black Adam, לא ישחק בסרט זה ורק יופיע בפעם הראשונה כשהסרט של Black Adam יצא.

אפשר להניח שהסיבה לכך היא שדוויין ג'ונסון לא רוצה להראות כהנבל ולשחק תפקיד משני ל-Shazam. אז אהיה מעניין לראות איזה נבל יתמודד מול Shazam, האם זה יהיה Dr. Sivana, Isis או King Kull? נעדכן בהמשך.

וונדר וומן 2

אחרי שגל גדות כבשה אותנו בסרט הראשון, DC הכריזו רשמית שסרט המשך על גיבורת העל יתחיל הפקה בעתיד וג'וף ג'ונס התחיל לכתוב את התסריט.

עד כה אין פרטים נוספים, אבל לפי שמועות, דיאנה הולכת בסרט השני להלחם ברוסיה הסובייטית במהלך המלחמה הקרה של שנות ה-80, מה שיהפוך את סרט ההמשך לעוד פריקוול ל"ליגת הצדק", בדומה לסרט הראשון.

האם זו ההחלטה הנכונה? יכול להיות. בזמן שסרטי Marvel הבודדים המשיכו מנקודת העצירה של סרטי הנוקמים, הם הרגישו לפעמים חסרי משקל ותלויים בסרטי הענק. במקרה זה, נראה שסרט ההמשך של וונדר וומן יהיה עצמאי לגמרי מהסרט "ליגת הצדק" ואולי יאפשר לבמאי יותר חופש ופחות מחויבות לסרט הבא של DC.

סיכום

אז DC הפילו עלינו לא מעט חדשות חמות בקומיקון וטריילר חדש ומגניב לליגת הצדק. למרות ש-Marvel עדיין הרבה יותר מבוססים ומתכוננים לשנה הכי גדולה שלהם בקולנוע, DC ממשיכים להראות את מלוא המאמץ להביא לנו יקום סינמטי שנוכל להתגאות בו.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה