Deus Ex: Mankind Divided הודלף! ועוד מספר תמונות לחגוג את האירוע

deus ex cover

Square Enix התחילו בקמפיין פרסום אתמול למשחק שהם עדיין לא הכריזו עליו רשמית שהיה אמור להמשך שלושה ימים. לצערם, האתר הרוסי Kanobu.RU הדליף את השם של המשחק ברשת והרס להם את כל בניית המתח. כן כן, מסתבר ש-Deus Ex זוכה למשחק המשך נוסף שייצא לקונסולות החדשות ולמחשב. תאריך הכרזה או הצהרה רשמית עוד לא יצאו מהחברה אבל האתר הרוסי השיג לידו מספר תמונות שהיו אמורות להתפרסם בירחון Gameinformer של חודש מאי.

אני לא בן האדם שתרצו שייתן לכם דעה על Deus Ex פשוט כי אני ממש משוחד. Deus Ex זה אחד המשחקים האדירים והמגניבים ביותר שנוצרו למחשב אי פעם. זה לא העלילה, הממשק או הדמויות. זה עיצוב השלבים שאפשר לך להיות מי שתרצה להיות, לעשות מה שתרצה ולהתמחות במה שתרצה. אם זה התגנבות, כח אש עוצמתי או אפילו האקינג. deus ex originalלכל בניין יש מספר רב של דרכים להיכנס אליו. הבחירה של המשחק בצורה לינארית במקום בארגז חול אמנם פוגעת בציפיות והופכת אותו להיראות כאילו הבחירה של השחקן מוגבלת, אבל למעשה יש לו אפשרויות רחבות מאוד ואפילו הבחירות הקרביות שלו משפיעות על הדיאלוגים והבחירה באמת מתאימה לאווירה שהמשחק רוצה ליצור. במילים אחרות, זה שילוב מושלם של Shooter עם משחק תפקידים שעדיין אף משחק לא הגיע לרמה שלו.

מדובר במשחק סייבר-פאנק בו אתה משחק בתור חייל סייבורג של ארגון ממשלתי רב עוצמה. כשאתה מתקדם במשחק אתה מתחיל לגלות סיפור מלוכלך שמתנהל מאחורי הקלעים. המשחק נורא אוהב לשחק עם טונים בוגרים ואפלים ומתמקד מאוד בתיאוריות קונספירציה (בין השאר, גם האילומינטי לוקחים תפקיד מרכזי בעלילה).

שני החסרונות היחידים שאני יכול להצביע עליהם ממש הם הגרפיקה והעובדה שהגודל של השלבים עשויים נורא לבלבל שחקנים מתחילים שלא סיימו את המשחק בפעם השלישית.

לא מפתיע אם כן שהתעשייה ניסתה להחיות את האגדה וב-2011 יצא לנו Human Revolution על ידי Eidos-Montreal שלכד חלק מהברק של המקורי. כעת, יוצא משחק ההמשך Mankind Divided. הסדרה החדשה היא פריקוול למשחק המקורית שמתחיל כ-25 שנה לפני תחילתו. הם מנצלים את קרש הקפיצה של המשחק המקורי ואת הגרפיקה המודרנית כדי ליצור משחק מרהיב מבחינה סינמטית ותוך כדי משלבים שאלות פוליטיות ותרבותיות נורא מעניינות. בין השאר את המקום של תאגידים והכח שלהם בחברה, גלובליזציה וכן… גם את הנושא של סייבורגים והקדמה הטכנולוגית.

המשחק הקודם בסדרת ההמשך הסתיים כשהאילומינטי גרמו לסייבורגים להיכנס למצב התקפי ובכך הם תקפו עשרות בני אדם לידם ובכך הובילו לשנאה, רדיפה ודיכוי. הגיבור, ג'נסון, כעת נקרע בין הבחירה שביצע במשחק הקודם להשלכות המזעזעות שלה כאשר העולם נקרע מולו. המפתחים הבטיחו שהמשחק החדש יהיה עם סוף פתוח ככל האפשר ושהמשחקיות תשתפר בהרבה.

מהתמונות, לפחות מהבחינה הגרפית המשחק נראה נורא מבטיח ויפיפה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אודות אמתי שלמה וינברגר אהרוני

עוקצני, חובב רטרו, חושב מחוץ לקופסה או בקיצור גיימר היפסטר. לא תחלצו ממני בחיים שהדור הנוכחי שווה משהו, רק Psychonauts, Half Life 1 וקראש בנדיקוט. בזמני הפנוי גם מרביץ ללוחות עץ ומשרת בצבא.

השאר\י תגובה