ממשיכים לקרוע את המערכת – סיקור חבילת ההרחבה Deus Ex: Mankind Divided System Rift

אם יש משהו שכל גיימר אוהב מצד אחד ושונא מצד שני זה “חבילות ההרחבה”, מצד אחד זה מאריך את המשחק שכל כך אוהבים אבל מצד שני רוב חבילות ההרחבה נותנות כל כך מעט בתמורה לכל כך הרבה. אז מה קורה בחבילת ההרבה Deus Ex: Mankind Divided System Rift? האם יש שדרוג למערכת או וירוס קטלני?

deus-exבדרך כלל חברות המשחקים מחכות מעט לפני שהן משחררות חבילות הרחבה למשחק זה או אחר, למה? בשביל לשמור על ההתלהבות, על הציפייה ועל ההנאה של המשחק שתוביל את השחקנים לקנות עוד ועוד תוספים (כי ככה זה עובד היום), מצד שני החברים ב-Square Enix כנראה הרגישו שיש להם יצירת מופת ביד והחליטו לשחרר את חבילת ההרחבה חודש אחרי השקת המשחק, דבר כזה אומר אחד משני דברים או שהמשחק היה כל כך טוב וכולם רוצים עוד או שלא ממש הלך להם והם חייבים לשמור על האש בוערת.
אז לפני שנבין מה קורה, תנו קפיצה לסיקור המשחק המלא של תומר אני בינתיים אשמן את הצירים של הזרוע.
חזרתם? יופי.

אז סיפורנו לוקח אותנו לאזור חדש עם דמויות חוזרות שכבר הספקנו להתגעגע אליהן, החבר הכי טוב שלכם ושותף עוד מימי Sarif Industries העונה לשם Frank Pritchard מבקש מכם סוג של טובה, שתפרצו למבנה סופר שמור ומאובטח אל ה- Palisade Blade ותאספו כמה שיותר מידע סודי, בתמורה לעזרה שאתם מגישים לחבר שלכם אתם תזכו לעוד כמה שעות של אקשן, התגנבות ואולי גם מידע נוסף על מי הם באמת ה- Illuminati.

בגדול זה נשמע כמו משהו שכל מעריץ סדרה ירצה כתוספת לסיפור הסייבר-פאנק האהוב ב- Mankind Divided אך יחד עם זאת… לא ממש.
התוספת החדשה System Rift מכילה סיפור חדש או יותר נכון פרק חדש בכל העסק בו אנו נטייל ברחבי בניין ענק, נתגנב מקיר לקיר ונאסוף פריטי מידע שיעזרו לנו ול-BFF שלנו Frank Pritchard להתקדם ואפילו לקבל כל מיני רמיזות והשערות למה שהולך לקרות בעתיד, עם כל כמה שמרגישים שבאמת השתדלו להעניק לנו סיפור שיש בו תוכן שנפרש על פני כמה שעות (בודדות) של משחק עם כל האלמנטים שאנחנו אוהבים, אך מעבר לסיפור נחמד ועוד כמה משימות שלא ממש מחדשות יותר מדי בהתנהלות המשחק אנו לא מקבלים יותר מדי דברים בתמורה לכסף ששילמנו, לא נשקים מיוחדים, לא בונוסים סופר שווים אלא רק הרחבת משחק וזהו. מצד אחד אנו אמורים להסתפק בזה אבל כאן אני אומר: “בחייאת, שילמנו כסף, תנו עוד קצת ולא רק עוד פרק”. כנראה שבתרבות הצריכה של הגיימינג כיום בו אנו משלמים על דברים שאמורים כבר להיות שם זה נורמלי לחלוטין.

כאמור מבחינת השליטה, המשחקיות והגרפיקה אין חידוש, אחרי הכל המשחק יצא בסך הכל חודש לפני חבילת ההרחבה כך שאין יותר מדי מה לחדש, בד”כ נותנים לזה 4 חודשים עד חצי שנה לפני שמשחררים משהו נוסף כמו בכל משחק אחר. המשחקיות עדיין מהנה ולעיתים אפילו מאתגרת וגורמת לשחקן להחליט במהירות האם הוא יילך על זה בשקט ובהתגנבות או ישלוף נשק ויפתח באש לכל כיוון בדרך לעוד יעד שצריך שיכבשו אותו.
מבחינת הסיפור וזה משהו שמעט הפתיע אותי – הם שמרו על הייחודיות, המסתורין ואפילו קטעי ההומור הקטנים שעולים במקומות מסויימים, בהבדל מחבילות הרחבה אחרות שברוב המקרים “מורידות” מהמשחק בגלל שהסיפור לא חזק מספיק או נגמר מהר מדי או שזה סתם אסופה של עוד כמה משימות בעולם שכה אהבנו – כאן יש לנו ממש תוספת סיפורית שמכינה את הקרקע לקראת מה שכנראה יגיע בעתיד, בין אם זה עוד כמה חבילות הרחבה שנאלץ לשלם עליהן (אלא אם יש לכם Season Pass) או אפילו משחק חדש ביקום הכה מיוחד ומגניב.

חבילת ההרחבה של Deus Ex: Mankind Divided זמינה כעת בכל המערכות בהן אתם משתוללים יחד עם אדם.

Deus Ex: Mankind Divided System Rift

ציון סופי - 7

7

סביר

בשורה התחתונה יש לנו כאן תוספת נחמדה שלדעתי שווה מבחינת הערך הסיפורי ואולי גם מבחינת הערך המשחקי אבל לא ממש מבחינת Value for money, החבילה יחסית קצרצרה בלי יותר מדי תוספות (אם בכלל), לא מעניקה לנו שום חידוש מפתיע מלמד סיפור נחמד שממשיך את קו העלילה וזהו. חבל.

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה