טמגוצ’י מאסטר – סיקור למשחק Digimon World : Next Order

אנחנו החלטנו לראות אם נצליח לתפוס את כולם ב-Digimon World : Next Order מחברת Bandai Namco

Digimon World : Next Order הוא בעצם שיפור של משחק התפקידים Digimon World מהפלייסטיישן 1. אבל האם המשחקיות הייחודית של Digimon World : Next Order מתאימה לדור הקונסולות של היום? זה מה שאנחנו הולכים לגלות.

הסיפור

אתם מתחילים את המשחק כשאתם בוחרים לשחק בן או בת שמשוגרים לעולם הדיגיטלי אחרי שהרמתם את מכשיר הדיג’י הישן שלכם. אתם מיד נפגשים עם השותפים שלכם WarGreymon ו-MetalGarurumon, כאשר הם מסבירים את מכניקת הקרב הדי פשוטה של המשחק בזמן שהם מגינים עליכם מפני Machinedramon רשע. שני הדיג’ימונים מנצחים אותו, “מתים” בתהליך ואתם מזומנים לביתו של Jijimon שמחייה את חבריכם המתים, ומספר לכם ש-Machinedramon תוקפים את כולם, הרסו את הבסיס שלכם ב-Flotia וגרמו לכל הדיג’מונים לברוח בכל העולם הדיגיטלי. תפקידכם? להחזיר את הסדר לעולם הדיגיטלי.

הסיפור הוא די פשוט ביחס לסיפורים במשחקי תפקידים אחרים אבל יש בו מספיק רגש ופניות בעלילה שתמצאו את עצמכם סקרנים לראות מה יקרה בהמשך.

הדיג’ימונים

Digimon World : Next Order הוא המשחק המושלם עבור כל חובב של סדרת האנימה “דיג’ימון”, אתם יכולים לאסוף ולאמן כ-217 דיג’ימונים שונים. המשחק נותן לכם את ההזדמנות לגדל ולהלחם לצד דיג’ימונים אהובים מהסדרה כמו Gabumon, Greymon, Angemon ו-Renamon, אבל גם להתנסות עם משחקיות הגידול של המשחק ולנסות לקבל דיג’ימונים חדשים שלא נראו עד כה.

כל הדיג’ימונים נראים פשוט נהדר, העיצוב שלהם הוא בול כמו הסדרה והם כל כך צבעוניים שזה יעורר בכם תחושת נוסטלגיה. בנוסף, הם תוקפים בצורה שונה זה מזה- לכל דיג’ימון יש מספר מהלכים והתקפות, וכל אחד מרגיש קצת שונה מהאחר, כמו מתקפת האש של Metal Greymon והגז הרעיל של Kuwagamon. אבל הייתי רוצה שהם ירגישו קצת יותר ייחודים בקרב מאשר התקפות שונות, שיהיו להם יכולות קצת יותר יוצאות דופן. מה שכן, כל אחד מהדיג’ימונים בעל התקפה מיוחדת סינמטית מרהיבה שגורמת לכם להרגיש שאתם בתוך סדרת הטלוויזיה.

המשחקיות

המשחקיות זה השינוי הכי גדול מ-Digimon Story : Cyber Sleuth ומה שהופך את Digimon World : Next Order פחות למשחק תפקידים ויותר למשחק גידול דיג’ימון, או כמו שאני אוהב לקרוא לזה, טמגוצ’ימון. למרות ואתם מקבלים שני דיג’ימון שילוו אתכם בעולם הדיגיטלי הרחב ומגינים עליכם מפני דיג’ימונים מסוכנים, זה לא מהות המשחק. מהות המשחק היא למצוא את כל הדיג’ימונים ולצרף אותם לכפר שלכם על ידי השלמת משימות עבורם כמו להביא חפצים בעולם, להרוג אויבים או לדבר עם דיג’ימון אחר, לגדל אותם, להאכיל אותם, לאמן אותם ולקחת אותם לשירותים. בדיוק כמו משחק הכיס של סוף שנות ה-90, טמגוצ’י, בו אתם מגדלים יצור קטן עד שהוא גדל עוד ועוד, פשוט פה החליטו להוסיף את האפשרות של שני טמגוצ’י, שהם יכולים להלחם עבורך ושהם דיג’ימונים.

זה לא אומר שהמשחק לא כיפי, אתם בונים ומפתחים כפר משלכם בו אתם מגדלים ומאמנים את הדיג’ימונים שלכם, מגדלים יבול כדי להאכיל אותם ומוצאים דרכים נוספות להעלות אותם בדרגה. שיטת ההתפתחות של הדיג’ימונים שונה פה ממשחק תפקידים כמו Cyber Sleuth- במשחק זה על מנת לפתח את הדיג’ימונים אתם צריכים לאמן אותם ולהאכיל אותם עד שאתם בוחרים איזה סטטוס שלהם לשפר והכמות בה הוא משתפר תלויה במכונת רולטה, כך שזה אולי יכול להרגיש כמו תהליך מאוד ארוך עד שתגיעו לרמת המגה של הדיג’ימונים שלכם. בנוסף, אם אתם מנסים לפתח את הדיג’ימון שלכם מהרמה הראשונה לדיג’ימון מאוד ספציפי שאתם רוצים, אז יש צורך בהרבה דיוק בנתונים שלו על מנת שהוא יתפתח לדיג’ימון שאתם רוצים.

הבעיה העיקרית במערכת הזאת, שלא מעט פעמים תמצאו את עצמכם מאבדים דיג’ימון כי הוא מת אחרי שהגיע לגיל מסוים ותתקשו להעלות אותו לדרגת מגה, אלא אם כן תפתחו את הכפר שלכם מספיק. אז אל תקשרו יותר מדי לשני הדיג’ימונים שבחרתם בתחילת המשחק, הם בסוף ימותו. אבל לפחות המשחק נותן לכם להסתובב בעולם עם שני דיג’ימונים כל הזמן, מה שמוסיף הרבה לגיוון ומאפשר להמשיך להנות מהעולם בזמן שאחד הדיג’ימונים גדל ומתפתח, כך שזה לעולם לא מרגיש שמוות של דיג’ימון זה באמת מחסום בדרך, רק פס האטה.

Digimon World : Next Order שונה מ-Cyber Sleuth גם בסגנון הקרב שלו- בזמן שב-Cyber Sleuth הקרב נערך בתורות כמו הרבה ממשחקי התפקידים מיפן (Final Fantasy לדוגמא), ב-Next Order אתם נכנסים לאיזשהו מצב קרב בו שני הדיג’ימונים שלכם נלחמים עבורכם אוטומטית במעגל דו קרב ואתם נותנים להם הוראות להתקפה מיוחדת ומשתמשים בחפצים לעזור להם, כמו פוקימון רק בלי ההמתנה. בנוסף, ככל שהקשר ביניכם לדיג’ימונים שלכם חזק יותר והקשר ביניהם חזק יותר, אז כך גם ההתקפות שלכם.

השינוי למשחקיות אולי ירחיק לא מעט גיימרים שפשוט מחפשים משחק תפקידים טוב, אבל המשחק מושלם לחובבי כותר הדיג’ימון כי הוא מאפשר לכם לבלות בעולם הדיגיטלי ולאסוף את כל הדיג’ימונים שתמיד רציתם.

הגרפיקה והעיצוב

הגרפיקה של המשחק היא לא נהדרת, לא מפתיע כיוון שהמשחק יצא גם ל-Playstation Vita. הרבה דברים בעולם נראים גסים וחסרי צורה, ולא מעט פעמים נתקלים בטקסטורה גרוע על חלק מהסביבה. בנוסף, כל האפקטים מהקרב לא נראים כל כך חלקים ואפשר מאוד בקלות לראות את הפיקסלים מהם הם מורכבים.

מה שכן, המשחק מאוד ציבעוני והעיצוב של כל הדמויות והדיג’ימונים נראה ממש טוב ומאוד מתאים לעולם הדיגיטלי, בעיקר הדמות שאתם משחקים. אז גרפית Digimon World : Next Order מאכזב אבל מבחינת עיצוב הוא עושה את העבודה.

המוזיקה והסאונד

המוזיקה במשחק היא די טובה, למרות שיש כמות נמוכה של טראקים ותמצאו את עצמכם מתעייפים מלשמוע את אותה המוזיקה שוב ושוב, כל המוזיקות סגנון טכנו שמאוד מתאימות לעולם הדיגיטלי של דיג’ימון.

הסאונד לעומת זאת, די נורא, רוב הרעשים במשחק די מעצבנים והמדובבים גם בשפה האנגלית וגם בשפה היפנית עושים עבודה נוראית בלדובב את הדמויות והדיג’ימונים. בעיקר בהתחשב בעובדה שלאורך כל המשחק שני הדיג’ימונים שמלווים אתכם כל הזמן מדברים ומבקשים ללכת לשירותים או לאכול וזה יכול להיות ממש מעצבן, תחשבו נאבי מ-Legend of Zelda : Ocarina of Time רק שתיים ממנה.

אז במקרה של הסאונד והמוזיקה של Digimon World : Next Order, עדיף כבר להשתיק את הטלוויזיה ופשוט לשים קצת מוזיקת טכנו משלכם.

סיכום

Digimon World : Next Order הוא בהחלט חווית משחק ייחודית. המשחקיות חוזרת לבסיס שהכרנו בפעם הראשונה ב-Digimon World לפלייסטיישן הראשון ומשפרת אותו עם מספר שכבות של מורכבות.

כל המאפיינים של המשחק די ממוצעים, אבל המשיכה הכי גדולה שלו זה הגידול דיג’ימונים וכל הדיג’ימונים שאפשר להשיג. Digimon World : Next Order הוא משחק תפקידים לא לחובבי משחקי התפקידים, אלא למעריצי הסדרה “דיג’ימון”.

Digimon World : Next Order

הסיפור - 7.5
הדיג'ימונים - 8
המשחקיות - 6.5
הגרפיקה והעיצוב - 7
מוזיקה וסאונד - 6

7

טוב

Digimon World : Next Order הוא משחק תפקידים שאולי לא מתאים לכולם. מכניקת הטמגוצ'י יכולה להיות קשה ולא נוחה לשחקן הממוצע אבל המשחק נועד יותר לכל חובב כותר "דיג'ימון" בכל מקרה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *