רפונזל בדרך אל המסך הגדול בגרסת לייב-אקשן

Disney עובדת על סרט לייב אקשן לנסיכה רפונזל שאולי יהיה קשור לסרט האנימציה, "פלונטר".

לפני עשור Disney עיבדה את סיפור האגדה המוכר, פעמונית (רפונזל) לסרט "פלונטר". בסרט מככבים מנדי מור כנסיכה האבודה רפונזל (בעברית משי קלינשטיין) וזאקרי לוי (ובגרסה העברית מיכאל עינב) כגנב הכריזמטי יוג'ין פיצהרברט, או כמו שהוא מעדיף, פלין ריידר. הסרט זכה להצלחה גדולה, והכניס 592 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם והכפיל את ההכנסות לעומת סרט האגדות הקודם לו, הסרט "הנסיכה והצפרדע" משנת 2009, שנעשה בדו-ממד. בעקבות ההצלחה הגדולה הסרט הביא לעידן התלת-מימד הנוכחי של Disney וסלל את הדרך ללהיטים כמו "ראלף ההורס", "מואנה" ו"לשבור את הקרח".

מאז צאת הסרט Disney המשיכה עם המותג ועשתה סרטים קצרים כמו "פלונטר לעולמי עד" (Tangled Ever After) ו"פלונטר: הסדרה", אך טרם הפיקה סרט המשך באורך מלא לסרט המקורי. בעקבות דיווח של איש מתוך החברה נודע כי Disney, שאשרה זאת רשמית, מפתחת גרסת לייב-אקשן לרפונזל שעשויה להיות מבוססת על "פלונטר", עם אשלי פאוול (מפצח האגוזים וארבע העולמות) ככותבת התסריט.

כאמור, עדיין לא ברור אם הרפונזל הלייב-אקשן יהיה גרסה של "פלונטר" או שיתבסס יותר על האגדה המקורית של האחים גרים. את רפונזל כבר ראינו בגרסת לייב אקשן ב-2014 כששיחקה אותה מקנזי מאוזי ב"אל תוך היער". שם הדמות לא הייתה קשורה לסרט האנימציה ודמתה יותר לאגדה המקורית. יכול להיות שגם הפעם יחליטו לכתוב את הסיפור מחדש. האיש מתוך Disney דיווח גם שרפונזל הלייב-אקשן מתוכנן לצאת אל בתי הקולנוע, בניגוד לשחרור אקסקלוסיבי אל שירות הצפייה הישירה Disney+ ( כמו" היפהפייה והיחפן" שיצא בסתיו האחרון).

יתכן שההיפרדות מ"פלונטר" יהיה יתרון לטובת הלייב-אקשן. על אף ההצלחה שלהם בקופות,, "אלאדין" ו"מלך האריות" זכו לביקורת שלילית בעקבות ההתבססות על סרט האנימציה אך חוסר ההיצמדות לפרטי העלילה המקוריים והניסיון לתקן ולמחוק את הנושאים הבעייתיים יותר שהופיעו בהם.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה