The Division - Last Stand

מי שעומד מצדדי ומאחורי, מת? – סיקור ההרחבה The Division – Last Stand

ההרחבה האחרונה של The Division, הלוא היא Last Stand, מביאה עמה מצב PvP חדש למשחק בתקווה לרצות את השחקנים ולתת לשחקנים מצב משחק חדש נוסף לחקור. מוכנים להילחם עד המוות?

לאחר הדרך הארוכה שהמשחק The Division עבר, החל מנטישת השחקנים ועד לעדכונים הרבים לתיקון המשחק ושיפורו, להרחבה האחרונה של המשחק הייתה משימה עיקרית אחת – למשוך אליו כמה שיותר שחקנים. אני, בתור חובב ושחקן במשחק עוד מההתחלה שלו, נבחרתי למשימה ויחד עם כמה מחבריי הטובים נלחמתי בעוז באויבים, כל זאת כדי לבדוק עד כמה ההרחבה החדשה באמת טובה.

משחקיות

ההרחבה החדשה למשחק מביאה עמה את מצב המשחק החדש שבוודאי מוכר לרובנו בשם Domination. במצב משחק זה, השחקנים יתחרו אחד בשני בקבוצות של 8. החוקים הם די פשוטים – יש 3 עמדות, על הקבוצה להחזיק בכמה שיותר עמדות. הקבוצה הראשונה שמגיעה ל-15000 נקודות מנצחת.

כיצד משיגים נקודות? הריגת שחקנים אויבים או בוטים המסתובבים במפה, כבישת עמדות ושמירה עליהן. השמירה עליהן יכולה להתבצע ב-2 אופנים – שמירה פיזית של שחקנים שיהרגו אויבים שינסו לכבוש את העמדות, ותכנות מכונות ירייה שיתקפו את כל מי שיתקרב אל העמדות. אם תנצחו, בוודאי תזכו לצ'ופרים רבים בצורת קופסאות שבהן אולי תקבלו את הפריטים שחסרים לכם להשלמת סט מסוים. אם תפסידו, ייתכן ותקבלו מספיק נקודות בכדי לקבל גם מס' קופסאות שימתיקו את ההפסד.

השליטה נשארה זהה למשחק הבסיס, ובניגוד להרחבה הקודמת, הפעם ניתן יהיה להשתמש בכל מה שקיים ברשותנו במשחק הרגיל, החל מהיכולות ועד לנשקים השונים. שילוב מצב המשחק הקיים יחד עם הטוויסטים והמכניקות החדשות במשחק בהחלט הוליד מצב משחק מהנה וממכר אפילו יותר מהמקור. עם זאת, אולי היה צורך בהקטנת גודל המפה והקטנת כמות השחקנים המשחקים בה, שהופכת את כל העניין לכמעט בלתי נסבל.

אווירה

אמנם אין שום דבר חדש מבחינה גרפית שמחייב לשים עליו דגש, אבל תמיד טוב ש-Ubisoft נותנים לנו סיבה להיזכר עד כמה טוב המשחק נראה מבחינה גרפית. מצב המשחק מתרחש כולו ב-Dark Zone המוכר והטוב, ואם מתישהו בין הקרבות תוכלו לעצור לשנייה ולהתבונן בסביבה אני בטוח שתתרשמו כמוני.

הדבר החשוב ביותר לציין כאן הוא שלאחר שמצב ה-PvP הרגיל גרם לרבים כמעט לתעב את ה-Dark Zone, הרחבה זו עושה בדיוק את ההפך הגמור וגורמת לשחקנים (מביניהם, כמה מחבריי הטובים) להפסיק להירתע מה-Dark Zone ואולי אפילו לפייס אותם עם מצבי ה-PvP במשחק.

הציפייה והאכזבה שאחריה

אוקיי, לפני שאתם ממהרים להסיק מסקנות, אני אציין מראש שאת ההרחבה אהבתי. נהניתי ממנה, היא ממכרת ובהחלט תשאיר אותי במשחק בזמן הקרוב. אבל עם כל ההנאה שחוויתי, זה בכלל לא מה שציפיתי לו. בכלל. אני עוד מההרחבה הראשונה ציפיתי לקבל המשך לסיפור המשחק, הרחבה שתביא לנו עוד כמה משימות ואולי אפילו התמקדות באחת מהדמויות האחרות במשחק וכל מה שקיבלתי היה עוד ועוד מצבי משחק שחוזרים על עצמם ואולי מגדילים את ערך החזרתיות אבל לגמרי נוטשים את העלילה. עוד מההתחלה הייתי בטוח ש-Last Stand תהיה הרחבה עלילתית, לא יודע אם בגלל השם או בגלל התמונה שלה, וברגע החשיפה התאכזבתי לחלוטין לגלות שזה לא יהיה כך.

אז כן, בהחלט התאכזבתי לגלות של-Ubisoft אין אף כוונה להמשיך את המשחק, ולמרות שהם בהחלט הביאו מצב משחק מעולה, אני לא יכול להתעלם מהטעם המר שנשאר לי בפה מהמשחק. להרחבה עלילתית שתתמקד באחת מהדמויות יש פוטנציאל ענק להצליח ואני מקווה שאולי מתישהו בהמשך Ubisoft יחליטו ליצור אחת כזו.

דעתי האישית

ההרחבה האחרונה של The Division, כפי שנכתב בכותרת, חביבה ביותר – מדובר במצב משחק מעולה וממכר שמעניק הנאה רבה לשחקנים, במיוחד לחובבי ה-PvP שבינינו. ההרחבה הזו, בניגוד לקודמותיה, כמעט ולא סובלת ממגרעות בכלל, מלבד כמות השחקנים הרבה שהופכת את המשחק למעט מעיק, אך הדבר לא משפיע בצורה דרסטית על ההנאה הכללית שלי מההרחבה.

התגמול מסיום כל משחק בהחלט שווה את זה והופך את תהליך שדרוג הדמות למעט יותר אפשרי וקל מבעבר, דבר שמוסיף הרבה נקודות זכות לטובת ההרחבה. הדבר היחיד שההרחבה סובלת ממנו הוא לא קשור אליה בכלל, אלא מתקשר אך ורק לציפיות להרחבה הרבה יותר גדולה ומושקעת ולצערי הפעם Ubisoft לא הצליחה לרצות אותי ואת הציפיות שלי מהם.

The Division - Last Stand

משחקיות - 10
ציפייה ואכזבה - 5
אווירה - 9

8

מצוין

הרחבה מעולה ומהנה שהסיבה היחידה להתאכזב ממנה היא רק בגלל הציפיות להרחבה עלילתית. מומלץ בחום לרכישה.

User Rating: Be the first one !

אודות דוד בוסקילה

אני דוד בוסקילה, בן 16, מתכנת, משחק מאז 2007, בעל הקונסולות PS3 & PS4 (ו-PS2 לשעבר), חולה על סדרת Assassin's Creed ואוהב לשחק Rainbow Six: Siege עם הסקוואד התותח שלי.

השאר\י תגובה