Don't Knock Twice – סיקור המשחק על ה-PSVR

המשחק Don't Knock Twice שוחרר בספטמבר 2017 לשוק עם תמיכה במגוון ערכות המציאות המדומה הקיימות בשוק-PSVR, Oculus Rift, ו-HTC VIVE עם אפשרות למשחק במצב רגיל

עבור חווית אימה אמיתית במציאות מדומה, צריכים לשים את השחקן במקום חשוך, כאשר הוא חסר כל הגנה, ללא נשק או תחמושת, ולזרוק אותו במסע הישרדות עם טיפת תקווה שיוכל להימלט, הוא יצטרך להקשיב לכל שריקה, חריקת דלת ומשב רוח מסביבו ולהיות בפאניקה תמידית עם תהיה מה יכול להיות מעבר למסדרון\דלת הבאה בכל רגע נתון.

אם זה נשמע לכם כמו משהו מעניין, זה בדיוק מה שתחוו ב-Don’t Knock Twice.
המשחק מבוסס על הסרט עם אותו השם שיצא בסמוך למשחק, שניהם סובבים סביב אגדה אורבנית על שד המשתמש בבני אדם בתור המשרתים שלו על מנת ללכוד ילדים, השד מזומן, כמובן ע"י שני נקישות בדלת הבית של המשרת, מכאן השם של המשחק\סרט.

במשחק תיכנסו לדמות של אמא המחפשת להציל את ביתה האבודה-'קלואי' שממנה היא מנוכרת שנים רבות.
תתחילו את המשחק באופן לא מפתיע בכלל-מחוץ לבית נטוש כאשר לעינכם דלת גדולה עליה תצטרכו להקיש פעמיים כדי להיכנס ולהתחיל את המשחק.
מכאן אתם ממשיכים ישר לתוך החיפוש אחר 'קלואי' כאשר האור היחיד שמאיר את הבית היא האח הדולקת. בין אם אתם פחדנים או לא, יוצרי המשחק יצרו אווירה קריפית שתשאיר אתכם במתח לאורך כל המשחק.

אתם מתחילים בתרחיש המוכר של רוב משחקי האימה-בית חשוך ומפחיד עם תאורה מוגבלת, ללא אמצעי לחימה או הגנה כלל, ואתם צריכים לראות מה קורה שם ולחפש את הבת האבודה, כאשר אתם מגלים בכל כמה צעדים דברים ביזאריים אחרים שקורים בבית הרדוף בו אתם נמצאים. חריקות, רעשים מוזרים ודמויות המופיעות ונעלמות במהרה.

במציאות מדומה כמובן שכל זה מקבל תפנית אחרת לגמרי כיוון שאתם ממש מרגישים נוכחים בבית הזה ותחושת הפחד מתעצמת באמת ברמה הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע היום במשחק אימה, בזכות האפקט הוירטואלי שאותה מאפשרת המציאות המדומה.
הסיפור הכללי של המשחק מובן, ואם תרצו להתעמק עוד יותר בעלילה תוכלו לעשות זאת דרך איסוף מכתבים, מבט בתמונות, קריאת קטעי עיתונים ופריטים אחרים אשר יעזרו לכם לפענח את הסיפור, לא רק של הדמויות הראשיות, אלה גם של הנוכחות השטנית שעכשיו נוכחת בתוך הבית. המפתחים הבטיחו שיש רקע עשיר לגלות.

אבל-המשחק לא מושלם וניחן במספר בעיות טכניות עיקריות, למשל– תזוזה.
התנועה במשחק מעצבנת להחריד, אמנם המפתחים התחשבו בשחקנים אשר סובלים מבחילות במציאות מדומה ע"י הטמעת מערכת טלפורטציה, שהיא אישית האהובה עליי במשחקי VR, אם כי בעיקר ב-PSVR זה פשוט לא עובד טוב, ושלטי ה-MOVE המיושנים לא עושים למשחק חסד. שימוש בטלפורטציה בכל מקום מלבד שטחים פתוחים או במורד מסדרון דורשים ניסוי וטעייה כיוון שהגישה המסומנת שהמפתחים יצרו לא תמיד מאפשרת זאת. הבעיה הזאת יוצרת שבירת עומק (מה שנקרא Immersion Breaking) בעיקר כשלא מיקמתם את עצמכם קרוב מספיק לדלת או שולחן. אם יש לכם מספיק מקום להושיט את היד לידית הדלת או השולחן לאחר השיגור שביצעתם-הכל טוב, אבל אם לא, לא תוכלו לבצע טלפורטציה קטנה ולהגיע קרוב יותר לשולחן, תצטרכו לחזור אחורה ולנסות זאת שנית, דבר שממש מעיק ומעצבן במקרים מסוימים.

המשחק תומך גם באפשרות של תנועה חלקה-Smooth Locomotion שהיא השיטה הפחות אהובה על רוב השחקנים וגם עליי אישית כיוון שהיא יכולה לגרום לבחילות אצל רוב השחקנים, בעיקר אלו שחווים לראשונה מציאות מדומה ועוד לא התרגלו לעניין.
אם אתם לא מקבלים בחילות ב-VR ויכולים להתמודד עם האופציה הזאת-היא העדיפה במקרה הזה כי הטלפורטציה במשחק הזה ספציפית פשוט עשויה לא טוב.

עוד החלטת עיצוב מוזרה לטעמי היא הידיים הווירטואליות שלכם, ואני אסביר – כאשר אתם תופסים חפצים הידיים הווירטואליות שלכם נעלמות לחלוטין, ובמקומן מופיע רק החפץ אותו אתם אוחזים.
זה עוד אחד מהדברים ששוברים עומק לדעתי במציאות מדומה ומוזר לי לראות את זה קורה כיוון שיש כיום הרבה כותרי VR מוצלחים שבהם יש לכם ידיים וירטואליות קבועות שמאפשרות לכם לבצע איתן אינטראקציה עם העולם באופן שמרגיש טבעי.

מעוניינים במשחק לאירוע שלכם? 'העולם הוירטואלי' מפעיל חוויות מציאות מדומה לאירועים! לפרטים: www.virtualworld.co.il טל'-0504735888

Don't Knock Twice

אווירה - 8.5
משחקיות - 6.5
גרפיקה - 8
סאונד - 8.5
עלילה - 7

7.7

לשקשק מפחד

לסיכום- יצאתי עם תחושות מעורבות מהמשחק Don’t Knock Twice. מצד אחד הוא מספק את אחד החוויות המפחידות ביותר שיש כיום למציאות המדומה להציע-עם אווירה נהדרת, גרפיקה יפה וסביבה מעניינת לחקור. מצד שני-הוא לפעמים מרגיש מעיק עקב הבעיות והמגבלות הטכניות שיש בו. אם אתם יכולים להתמודד עם תנועה חלקה במציאות מדומה ואתם אוהבים משחקי אימה-זה המשחק בשבילכם, אם לא-כנראה שעדיף שתוותרו.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

תגובה אחת

  1. נהנתי מאוד ואני ממליץ לכם

השאר\י תגובה