הקרב ממשיך – סיקור עונת התוכן השנייה של Dragon Ball FighterZ

העונה השנייה של תוכן הלוחמים של Dragon Ball FighterZ החלה והיא מתחילה בפיצוץ

אחד ממשחקי המכות הפופולרים היום מאז שהושק בתחילת 2018 הוא Dragon Ball FighterZ. משחק המכות היוצא מן הכלל של Bandai Namco נתן לנו אקשן יפיפה ומורכב ששולט בזירת התחרויות הבינלאומיות עד היום, ועל מנת לשמור על הפופולריות של המשחק, כמובן שאנחנו צריכים להמשיך להגדיל את רשימת הלוחמים ופה נכנסת העונה השנייה של תוכן המשחק.

Jiren – ג'ירן

ג'ירן משתלב במשחק בצורה ממש טובה בעיקר בגלל המכות החזקות שלו והיריות המגניבות שהוא יכול לבצע כמו גלגל האנרגיה של המיוחד שלו שהוא משגר על הרצפה מהאוויר, מהלך מאוד חזק ומכשול לא קל עבור היריב. לג'ירן יש גם מתקפת Infinite Stare די חזקה שדומה מאוד לאגרופים של הונדה מ-Street Fighter ששוברת מאוד טוב את ההגנה של היריב ומצוינת בלהעיף את היריב על קיר. בנוסף, לג'ירן יש לא מעט התקפות אנטי אוויר על מנת לקרקע את היריב שלכם ולהתחיל רצף מכות נגדם.

ג'ירן גם עם יכולות קאוונטר טובות- קאוונטר מכות שמעיפה את היריב שלכם בסיבוב, כל עוד בחרתם את הגובה בו הם יתקפו אתכם (נמוך או גבוה) וקאוונטר יריות שמאפשר לג'ירן לספוג יריות של היריב ואז להתשגר אליו ולהפציץ אותו עם מתקפת אנרגיה.

המיוחד האולטימטיבי שלו הוא קצת קשה לפגיעה בגלל שהוא מופעל באמצעות מכה בטווח קצר אבל זה מיוחד בהחלט מרשים שגורם הרבה נזק ששווה את שלוש מדי האנרגיה והוא עובד גם שהיריב על הרצפה בסוף רצף מכות שלכם.

הסגנון לחימה של ג'ירן הוא כמו שילוב בין וג'יטה לטיאן שינהאן וזו קומבינציה מאוד טובה שאני שמח שיש אותה במשחק, אהבתי את הסגנון של טינשן אבל הרגשתי שהמהלכים שלו די חלשים ואין לו מספיק התקפות אנרגיה עוצמתיות, ג'ירן משלים את החוסר הזה עבורי בצורה ממש טובה ומאוד אהבתי את הדמות שלו במשחק.

Videl – וידל

Videl נכנסת למשחק בצורה נהדרת ואפילו מוכרת. למרות שהדמות עצמה די נעלמה ברקע בגלל החוסר יכולת שלה להשתתף בקרבות העוצמתיים של הסיאניים במהלך הסדרה בסאגת בו, פה היא משתלבת בקרב בצורה טובה כמו יאמצ'ה, בעיקר בגלל שכעת The Great Saiyaman נלחם לצידה כל הזמן בתור המתקפות הרחוקות טווח שלה. בנוסף, יש לה רצפי מכות די מהירים והיא קופצת בכל הזירה, קצת מזכירה לי את Cammy ממשחקי Street Fighter.

האופן שבו היא נלחמת מאוד מזכיר את אנדרואיד 18, לטוב ולרע, אבל התמיכה שלה מ-The Great Saiyaman היא יותר טובה מהתמיכה שאנדרואיד 18 מקבלת. מה שכן, אין לה את יכולת ה-Reflect שיש לדמויות האחרות של המשחק, במקום זאת היא עושה Spot Dodge שגורם לה להבלע אל תוך הרקע וכך מתקפת היריב מפספסת אותה והיא יכולה לתקוף אותם מקרוב.

המיוחדים שלה הם טובים למי שממש מומחה במשחק וברצפי מכות. הראשון הוא פשוט מכה שמעיפה את היריב למעלה, מה שמאפשר לכם לעשות רצף מכות באוויר והשני הוא קאוונטר להתקפה של היריב שמביא את The Great Saiyaman שנותן ליריב מכה ואז הוא עושה מין ריקוד כזה שמחזק את כל ההתקפות הבאות שלו.

לוידל יש שתי מתקפות אולטימטיביות- המתקפה האולטימטיבית הראשונה היא כמובן רצף מכות אליו מצטרף גוהן בתחפושת שגורם ללא מעט נזק ליריב ודי קל לפגיעה אחרי רצף מכות, המתקפה השנייה עובדת רק אחרי שהותקפתם ואתם על הרצפה ואז גוהן נכנס ויורה קמהמהה על היריב.

אני אישית לא ממש נהנתי לשחק איתה בגלל שהיא יותר בנויה על רצפי מכות וקאוונטרים אבל אני רואה אותה בקלות נהפכת לאחת הלוחמים המועדפים בתחרויות, אפילו שהמכות שלה לא עוצמתיות כמו גוקו או ויג'יטה, רק בגלל כמות רצפי המכות שאלופים יוכלו לעשות איתה.

מה יקרה בהמשך?

וידל וג'ירן הם הראשונים בעונה זו והם משתלבים נהדר אל תוך הרוסטר הקיים של המשחק, משהו שלא היה קל עבור המפתחים, בעיקר עם וידל שהיא "החלשה" בין כל דמויות הסדרה, כך שמעריצים שציפו לקבל את מר. שטן, יכולים לסמוך על הצוות שיביאו למסך את אלוף העולם לשעבר השחצן בצורה מתאימה.

שתי דמויות נוספות רומזו עד כה שהן סופר סאיה כחול גוגטה (השילוב של גוקו וויג'יטה) וברולי מסרט האנימציה החדש של Dragon Ball Super, דמות שיהיה מעניין לראות איך היא תשתנה מהדמות שכבר קיבלנו בהרחבה הקודמת שהגיעה מסדרת ה-Z, ועם עוד שתי דמויות נוספות עוד לא ידועות, הרוסטר של המשחק יהיה מסיבי.

העונה השנייה של התוכן של Dragon Ball FighterZ

Jiren - 9
Videl - 8.5

8.8

מעולה

וידל וג'ירן משתלבים נהדר במשחק המכות המצוין של Bandai Namco ורק מראים לנו כמה טובה תהיה העונה השנייה של תוכן המשחק.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה