כיף להיות גיבור – סיקור למשחק Dragon Quest Heroes 2

כותר Dragon Quest חוזר לסגנון ה-Hack & Slash בפעם השנייה עם Dragon Quest Heroes 2

Dragon Quest Heroes 2 הוא המשחק השני של סדרת המשחקים האהובה בסגנון Dynasty Warriors, עם כל הדמויות והמפלצות שלמדו לאהוב במשך 20 שנות הכותר. השאלה היא האם המשחק מצליח לחזק את החולשות של המשחק הראשון ולתת לנו הרפתקה טובה יותר וכיפית יותר?

העלילה

העלילה של Dragon Quest Heroes 2 היא מעניינת ובו בזמן כיפית. אתם משחקים אחד משני בני דודים: נער חמום מוח וחסר נימוס שנחשב לסייף הכי טוב באקדמיה, ונערה חכמה ומאופקת שמבקרת את בן דודה ומוכיחה את יכולות החרב שלה בעת צרה.

אתם במקרה נופלים למרכז סכסוך בין שתי מדינות אחרי אלף שנים של שלום בכל העולם. בזמן שאתם חותכים ומוחצים כל מה שבדרך שלכם לאמת, אתם לומדים על כוחות נוספים מאחורי הקלעים, בונים צוות לוחמים ופוגשים עשרות דמויות צבעוניות (גם במראה וגם באישיות).

העלילה היא לא ממש חדשה אבל היא בהחלט שיפור על גבי העלילה של המשחק הקודם. הפעם הקונפליקט הוא מלחמה ולמרות שהמשחק לא מנצל לגמרי את האלמנטים הדרמתים והמעוררי מחשבה של מלחמה, כמו לתת לשחקן לבחור איזה צד צודק ואיזה צד טועה לפי השקפותיהם, יש בהחלט הרגשה שהפעם יש הרבה יותר שנמצא בסיכון (נבואת השלום) ושהאיום במשחק הוא יותר גלובלי ומכיל את כל העולם והיצורים של Dragon Quest.

המשחקיות

המשחקיות של Dragon Quest Heroes 2 היא פשוט כיפית. למרות שאיננה מורכבת ודורשת יותר מדי מחשבה, לחתוך ולכסח יצורים מרגיש כל כך טוב ואפילו שזה יכול להרגיש מאוד חזרתי ומשעמם, המשחק מספק לכם הרבה אופציות להגדרת חבורת הגיבורים שלכם, גם ביכולות וגם בציוד כמו נשקים ושריון כך שתמיד תרגישו איזשהו גיוון לאורך 30 שעות המשחק.

לכל דמות יש מכה קלה ומכה חזקה שבשילוב בקומבינציה מסוימת נותן התקפות מאוד מגניבות והרסניות. בנוסף, אפשר לבצע כל מיני התקפות מיוחדות או להטיל כישופים שכל אחד פועל אחרת ומועיל נגד אויבים מסוימים. עם התקפות אלו, יש לכם התקפה מצטברת- אחרי שהרגתם מספיק אויבים, תוכלו להכנס למצב בו אתם יכולים להוריד מלא ולהשתמש בהתקפות המיוחדות בלי לבזבז אנרגיה. אבל מה שעושה את מצב זה ממש כיפי, זה שבסופו אתם משחררים גל הרס מסיבי שמעיף את כל האויבים שמלפניכם וזה פשוט מרהיב (וקצת קומי) לראות כל כך הרבה יצורים עפים באוויר.

בנוסף, אחרי שתהרגו מפלצות מסוימות תוכלו לשנות צורה אליהן או להשתמש בהן כדי לחסל את שאר המפלצות. זה אחד הדברים המבדרים  שיש למשחק להציע, זה כל כך כיף לחסל ענק אבן שלקח הרבה זמן להרוג ואחרי זה להשתמש בו כדי להשמיד עשרות שלדים מהלכים. אז זה מוסיף עוד אלמנט לקרב,  שאתם צריכים להחליט באיזו מפלצת שאספתם להשתמש ומתי.

למרות שתרגישו כל כך חזקים ותמצאו את עצמכם מחסלים גלים של אויבים, השליטה בדמות תרגיש לכם מאוד מוגבלת ולא מדויקת. המצלמה יותר ממספר פעמים מפריעה בקרב נגד מפלצת גדולה (שיש מהן הרבה במשחק הזה), אם תתמקדו במפלצת זה לרוב יפריע לכם לתפקד ויש לא מעט התקפות שיגרמו לכם לפספס, אז פשוט עדיף לא להשתמש בהן.

אבל היכולת הכי חסרת תועלת שמצאתי במשחק היא ההגנה- הגנה במשחקים סגנון Dynasty Warriors אף פעם לא הייתה מרכיב חשוב, גם במשחק זה. אבל אתם תלחמו מול מספר בוסים אנושיים שנעים מאוד מהר ויכול להיות מאוד שימושי להגן נגדם, הבעיה היא ברגע שאתם מגינים אתם לא יכולים לנוע, ככה שבמקום להגן אתם תעדיפו פשוט לברוח ולקוות שלא יפגעו בכם מאשר להיות מטרה נייחת. אפשר רק להניח שהמפתחים הבינו שרוב השחקנים לא משתמשים בהגנה אז הראו אפס השקעה בחלק זה של מכניקת הקרב.

אז כן, השליטה בדמות לא הכי מדויקת, אבל במשחק מסוג זה זו לא ממש בעיה. רוב המשחק די קל. זה לא אומר שצריך רק להצמד לאויב וללחוץ על הכפתור, אבל לא תמצאו את עצמכם ממש שוברים את הראש בלנסות לנצח בוס ענק כמו במשחקי תפקידים אחרים.

החבורה

כמו שציינתי קודם, אתם משחקים אחד משני בני דודים, אבל מצטרפים אליכם חבורה מאוד גדולה של גיבורים אליהם תוכלו להחליף כל רגע, כל אחד עם יכולת משלו וסגנון התקפה שונה.

 • Desdemona– “הלוחמת האדומה”, שליחה של המלך העליון, רצינית, קשוחה ומיומנת עם הגרזן.
 • Torneco– שוכר שאוסף כלי נשק נדירים, נאמן ואמיץ.
 • Meena – מגדת עתידות שקטה וסובלנית, שתמיד מדויקת בנבואות שלה.
 • Maya– אחותה הגדולה של Meena. רקדנית חצופה עם מניפות קטלניות.
 • Carver– מומחה אומניות לחימה נודד, נרגש ונחוש בדעתו.
 • Maribel– נערה עשירה שברחה מהבית וקוטלת מפלצות עם בומרנג.
 • Ruff– ילד אתלטי ופראי, שקיבל את כוחות הזאב הלבן וחי לצד זאבים בטבע.
 • Angelo– מהמר ורודף נשים, למרות זאת יש לו תחושת כבוד להגן על נשים בצרה עם החץ וקשת שלו.
 • Jessica– מכשפת מוכשרת שמשתמשת בשוט כדי לחסל קבוצות של מפלצות יחדיו.
 • Terry– סייף משוטט שמטרתו להוכיח שהוא האיש הכי טוב בעולם עם חרב.
 • Alena– נסיכה שברחה מהבית בשביל הרפתקה, מומחית לאומניות לחימה.
 • Kiryl– השומר האישי של Alena ומומחה לשימוש ברומח.
 • Healix– הוא חבר טוב של הדמויות שלכם ופשוט מרחף בסביבה.

כל הדמויות די שונות אחת מהשנייה באופי שלהן ובאופן שהן משחקות, אבל הבעיה העיקרית איתן היא שהם דו מימדיות. למרות שיש בכל אחת מהן משהו כיפי ומצויר, קשה מאוד למצוא את עצמכם מתחברים אליהם בתור דמויות חביבות. זה נכון גם לשתי הדמויות הראשיות אותן אתם משחקים, הם גנרים וחסרי עומק. אתם אולי נהנים מהמשחק עצמו אבל לא תמצאו את עצמכם מחוברים רגשית לדמויות עצמן, חוץ מהעובדה שהן נראות ונשמעות מגניבות.

מוזיקה והדיבוב

הדיבוב של המשחק נהדר, גם ביפנית וגם באנגלית. כל הדמויות נשמעות כמו שהן נראות ולמרות שהדיאלוג הוא קצת ילדותי וקלישאי (זה Dragon Quest אחרי הכל) הוא מועבר בצורה מאוד טובה שמתאימה לעולם של המשחק. הדיבוב של האנגלית נעשה על ידי שחקנים עם מבטא בריטי ולמרות שזה מוזר לראות דמות יפנית מדברת עם מבטא בריטי, זה מאוד מתאים לעולם שמלא בדרקונים ולוחמים בשריון, כך שזה מרגיש כמו הבחירה הנכונה לדיבוב באנגלית, מאשר דיבוב גנרי עם מבטא אמריקאי.

המוזיקה של המשחק פשוט נהדרת. כל המלחינות הקלאסיות של Dragon Quest  מקבלות עיבוד מחודש במשחק זה והן כולן נעימות וקליטות כרגיל. כששומעים את המוזיקה יש מין תחושת נוסטלגיה- המוזיקה מאוד מזכירה את המוזיקות של משחקים מתקופת ה-SNES כמו Final Fantasy, Secret of Mana ו-Crono Trigger. אתם תמצאו את עצמכם מקבלים רצון לצאת להרפתקה שרק כותר ותיק כמו Dragon Quest  יכול לספק.

המוזיקה של Dragon Quest Heroes 2 היא פשוט מוזיקה נהדרת למשחק מסגנון זה, להרוג מפלצות ולחקור את העולם היפה הזה פשוט נהיה חוויה עם מוזיקה כזו ואפילו מצאתי את עצמי מקשיב לה בזמן שאני כותב את הסיקור הזה, היא כזאת טובה.

הגרפיקה והעיצוב

הגרפיקה של Dragon Quest Heroes 2 היא פשוט מדהימה למראה. Koei Tecmo ו-Omega Force לקחו את הגרפיקה של המשחק הראשון והפעם נותנים לנו משחק שרץ הרבה יותר חלק ונראה יותר מושך לעין. כל העולם והדמויות שנמצאות בתוכו, בין אם זה סוחרים בעיר הגדולה או האויבים שתמחצו בשדה הקרב, פשוט נראים ומעוצבים בצורה ממש יפה. כמו שהמוזיקה מחמיאה לז’אנר המשחק, העיצוב מחמיא לשניהם, העיצוב הוא קלאסי וזה פשוט מתאים לסדרת משחקים עם מעל 30 משחקים לשמה, רק חבל שאין עוד עיצובים חדשים, זה נחמד לראות כל כך הרבה מפלצות קלאסיות אבל לפעמים צריך גם לחדש.

סיכום

Dragon Quest Heroes 2 הוא במלוא ההגדרה משחק כיף, למרות שהסיפור והדמויות לא הכי מורכבות ועמוקות, זה לא ממש מה שמשנה. לשחק את הגיבורים ולחסל צבאות של מפלצות זה כל כך כיף, אפילו שזה מרגיש לפעמים מאוד חזרתי. נתמך על ידי מוזיקה מצוינת, דיבוב מדויק וגרפיקה צבעונית שהיא פשוט תאווה לעיניים, ו-Dragon Quest Heroes 2 היא הרפתקה כיפית שכל גיבור היה רוצה לצאת אליה.

ציון סופי

עלילה - 7.5
משחקיות - 7.5
החבורה - 7
מוזיקה ודיבוב - 10
גרפיקה ועיצוב - 8

8

מעולה

Dragon Quest Heroes 2 הוא הרפתקה במלוא מובן המילה. למרות משחקיות מעט חזרתית, הגרפיקה, המוזיקה והדמויות מספקים חוויה כיפית ומלאה ברגעים בלתי נשכחים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *