Dragon Quest Heroes – סיקור המשחק + הגרלה

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below הוא משחק חדשני עם גרפיקה חמודה(מינוס) אבל עדיין מצליח להיות ארקיידי בכל המובנים, גם בהוייה וגם במשחקיות ושוב – בהכל. אז מה היתרונות ומה החסרונות הלא קטנים של המשחק שאפילו הופכים את מחירו של המשחק למקומם למדי? קראו והבינו.

כהרגלנו, לפני זינוק אל עומק הסקירה, אני רוצה לידע אתכם שבסוף הפוסט תמצא הגרלה על 2 עותקים של המשחק עבור PS4, אתם מוזמנים להנות מהסקירה ובסיום להצטרף ולנסות את מזלכם !!!

Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below הופץ על ידי Square Enix ובאמת הגיע זמן לשינוי מרענן אחרי כל כך הרבה משחקי Final Fantasy שונים(אשר כבודם במקומם מונח). מדובר במשחק שאם הייתי צריך להגדיר אותו כשילוב של שני משחקים אחרים, אז זה מרגיש בערך כמו Knack בעיצוב של דרגון בול זי, ככה פחות או יותר ואפילו על קצה המזלג, אני מנסה לתאר לכם את אופיו של המשחק. אגב לצערי מינוס ענק שארחיב עליו בהמשך הוא שבניגוד ל- Knack, כאן אין אפשרות לשני שחקנים על אותה קונסולה(וגם לא באונליין).

Dragon Quest Heroes

בגדול המשחק מסוקר כאן רק עכשיו מסיבה פשוטה מאוד – Square Enix החליטה לפצל, בצורה די קיצונית, את תאריכי ההשקה השונים של המשחק, והיא עשתה זאת בצורה הזו:
26 בפברואר 2015 הוא תאריך היציאה של המשחק ל- PS3 ול- PS4 ביפן בלבד, ואילו ה-13 באוקטובר 2015 וה-16 באוקטובר 2015 מהווים את תאריכי ההשקה של המשחק עבור ה- PS4 בלבד בצפון אמריקה ובאירופה בהתאמה. כן הבנתם נכון, גרסאת ה- PS3 של המשחק לא יוצאת מגבולות יפן, לפחות במה שקשור להשקה רשמית.

עד כאן לגבי פרטים טכניים יבשים, נתחיל לדבר קצת על העלילה של המשחק – המשחק מוגדר בממלכת Arba, שבה בני האדם והמפלצות חיים בשלום. יום אחד, המפלצות החלו לתקוף פתאום את בני האדם, ללא כל סיבה הנראית לעין, מה שמוביל את הקפטנים של המשמר המלכותי ששמותיהם המקוריים הם Luceus ו- Aurora כדי להביא את לבן של מפלצות למצב הקודם. כמובן שבדרך מספר לא מבוטל של מפלצות יהרגו, אבל המטרה מקדשת את האמצעים. במהלך העלילה תיצרו לעצמכם מעין קבוצת לוחמים, כאשר מפעם לפעם יצטרפו אליכם לוחמים חדשים. האם הברית הזו תוכיח את עצמה ותצליח להחזיר את המצב לקדמותו? ואם לא, כיצד העניין ייפתר? שחקו במשחק כדי לדעת.

Dragon Quest Heroes

אז בסך הכל העלילה חמודה וממש אבל ממש לא מעבר לזה, כלומר, אתם לא תשתעממו ממנה אבל בשלב מסויים היא כבר לא תהיה הגורם המרכזי שתכניס אותכם לאווירה ותגרום לכם לרצות להמשיך לשחק במשחק. אלא שבסיקור הזה אני רוצה להכניס פרמטר חדש, לצערי במובן שלילי. אני מתכוון לשלבי המשחק.

השלבים בהתחלה מדליקים ועדיין, גם אם זה משחק Hack and Slash, ציפיתי להרבה יותר. השלבים תפלים לחלוטין ואין בהם שום עסיסיות, העניין מתחיל ונגמר בלהכות את המפלצות. וזהו. יש כמה אפשרויות קטנות בצד שעליהן אני אדבר בהרחבה ככל הניתן בחלק המוקדש למשחקיות אבל מעבר לזה – שום כלום ואני חייב להודות שאני מאוכזב מאוד מהחלק הזה.

Dragon Quest Heroes

אז בואו נעבור לדבר על החלק היותר נורמלי במשחק ואפילו מעבר לזה – המשחקיות. Omega Force לא סתם קיבלה את התיק הזה. היא כבר מומחית במשחקי Hack and Slash וברור שהיא יודעת כיצד לעשות את זה נכון. כל האנימציות עובדות נהדר בנפרד, וכשמשלבים ביניהן נוצרת הרמוניה, בעיקר מדובר על מכות אוויריות. בגדול הפעולות הבסיסיות הכלולות הן הליכה, קפיצה, גלגול, סוגים שונים של מכות וכו'. יש כמה אפשרויות שזמינות מעבר לבסיס, הראשונה היא שבשלב מסויים כאשר תהרגו מפלצת(לא כל מפלצת) תקבלו מעין מטבע, והוא עשוי לספק לכם את היכולת "להחיות" את המפלצת ככזו שנאמנה לכם, או שהוא יספק לכם חידוש חיים עבור מפלצת כזו שכבר נמצאת בשדה הקרב. מה שבטוח זה שמדובר בכלי משמעותי וברעיון די נחמד שנעשה בו שימוש רב לאורך המשחק.
דבר נוסף הוא האפשרות לבחור בין מקשים זריזים למקשים מורכבים. אם אתם חובבי אסטרטגיה גם במשחקים מהסוג הזה, תדעו שיש לכם אפשרות לשלוט על הקומבינציות שתבצעו עם המקשים על מנת להכות בעוצמה רבה יותר, ואם תשתמשו בעניין בחכמה, תוכלו גם לנצח מהר יותר את המפלצות. מי שפחות בעניין ומעוניין להתמקד בדברים אחרים, אין שום בעיה – הוא מוזמן להשתמש במקשים זריזים.

זה למעשה היופי של המשחק, הוא מקבל גם שחקנים קלילים וגם אסטרטגים ששוקלים כל מהלך בשדה הקרב כאילו מדובר בחיים ומוות. כל אחד ובחירתו שלו. דבר נוסף שכיף במשחק זה ריבוי הדמויות. מצד אחד זה לא תועל למצב משחק קו אופ, מצד שני זה נותן נדבך של עומק למשחק, אבל במידה מסויימת מאוד. לכל דמות יש את היחודיות שלה, כלי הנשק שלה, כלי ההגנה שלה וגם סגנון משלה. יש דמויות עם נשק לטווח קרוב, יש דמויות עם נשק לטווח בינוני ויש גם דמויות עם נשק לטווח רחוק. כל נשק ניתן לשדרג אך יש לצבור זהב לאורך המסעות על מנת שהשדרוגים יתאפשרו לכם כלכלית במשחק.
זה לא אומר שחובה עליכם להחליף דמויות כל הזמן, אני באופן אישי דובק לחלוטין ב- Luceus וממש מידי פעם מנסה להשתמש בדמויות האחרות.

Dragon Quest Heroes

לסיכום משחקיות מאוד טובה, שמראה מעל הכל, שהחברה שעומדת מאחורי המשחקיות הזו היא חברה בעלת רזומה מרשים בתחום ובעלת יכולות גבוהות, אשר ניפקה גם הפעם חווית משחק מצויינת לכל שחקן ושחקן. המשחקיות קרובה ללהיות מושלמת, לפחות לפי דעתי.
הדבר הבא שנדבר עליו, לאחר שסיימנו עם המשחקיות, הוא הגרפיקה של המשחק שקצת פחות מרשימה אבל עדיין נחמדה.

לצערי הדבר הראשון שמאוד בלט לי בעין זה שלעיתים כאשר המצלמה קרובה מספיק לדמות מסויימת היא תיראה לא לגמרי חלקה בקצוות וזה קצת חבל. מעבר לכך הגרפיקה די מגניבה, שזה הדבר שנותן לה נקודות זכות רבות כאן משום שהיא לא בשמיים, אבל שוב, היא מיוחדת, צבעונית וססגונית במיוחד. לכל דמות יש ייחוד אמיתי משלה, סגנון משלה, מראה משלה וכו'. הדבר נכון גם לדמויות האנושיות, גם למפלצות, וגם לדרקונים כמובן. המפה אגב, גם היא צבעונית ובנוייה יפה מאוד וכל המשחק בנוי באופי אחיד מאוד שכולל בתוכו מרכיבים של צבעוניות, ססגוניות וגם אנימציה מעולה, מה שמכניס אותך לאווירה המתאימה ובסך הכל הגרפיקה של המשחק עושה את שלה, למעט זה שהיא לא מרשימה בצורה יוצאת דופן.

Dragon Quest Heroes

הדבר האחרון שאני אדבר עליו זה הסאונד, והסאונד עצמו גם הוא לא מאכזב, אף על פי שיש הרבה קטעים של טקסטים בלבד, יש גם הרבה קטעי דיבור וכל העניין מאוד נחמד, הסאונד יושב טוב על הדמויות, גם בסצינות וגם במשחק ואם תרצו תוכלו להחליף את האנגלית ביפנית. גם מוזיקת הרקע שמתנגנת לה לאיטה בתפריטים השונים של המשחק נהדרת והעבודה על הנושא הזה הייתה ככל הנראה מאסיבית, גם בתחום הקלטת השחקנים וגם בתחום יצירת מוזיקה מקורית שזה דבר שאף פעם לא היה קל לחברות, בעיקר משום שהקהל תמיד יחפש את החידושים ולא את השחזורים.

כמה מילים לסיכום –  Dragon Quest Heroes הוא משחק טוב שפשוט מקולקל על ידי שלבים מונוטוניים שנהיים משעממים בשלב מסויים למרות קרבות נגד יצורים גדולים יותר ויותר וחבל שאין אפשרות לשני שחקנים למרות האפשרות להחליף בין השחקנים, הדבר הזה מצביע, לפחות מבחינתי, על מגמה שלילית מאוד בתחום הגיימינג.

כן אומנם סיכמנו אך אני גאה להציג בפניכם, הגרלה על שני עותקי המשחק עבור קונסולת PS4 מתנת הד ארצי!

לפני שנתחיל אתם מוזמנים לצפות בסרטון:

מה צריך לעשות על מנת לזכות?

1.חובה להגיב: בפוסט זה / בסרטון המצורף ביוטיוב / בפוסט המיועד בפייסבוק.
2.חובה לעשות לייק לפוסט בפייסבוק + לדף הרשמי של הד ארצי.
3.חובה לשתף את ההגרלה בצורה ציבורית!

על מנת שיהיה לכם קל, הכנו בשבילכם את הגאדג'ט הבא, כל שעליכם לעשות הוא להתחבר באמצעות הפייסבוק שלכם ולעקוב אחר ההוראות.

a Rafflecopter giveaway

כמו כן, הינה הפוסט היעודי בפייסבוק:

הסקירה המלאה למשחק Dragon Quest Heroes, אצלנו באתר!מוזמנים לקרוא, ואל תשכחו להצטרף להגרלה!פרטים בלינק, חובה להגיב ולשתף.*זה הפוסט הרשמי.https://www.pcgalaxy.co.il/dragon-quest-heroes-review-giveaway/

Posted by ‎PCgalaxy – גלקסיית המחשבים‎ on Wednesday, November 4, 2015

בהצלחה לכולם, ושימו לב!
בעת סיום ההגרלה, הזוכה יקבל הודעה אל כתובת המייל, במידה ואין מענה בתוך שבוע, יבחר זוכה חדש.

Dragon Quest

משחקיות - 7.5
סאונד - 8
גרפיקה - 7.6

7.7

חמוד

User Rating: Be the first one !

אודות Lidor

2 תגובות

  1. משחק מאוד מעניין 😀

  2. עשיתי את כל השלבים!

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: