Drone Swarm

ככה יראו קרבות העתיד – ביקורת המשחק Drone Swarm

תמיד רציתם לשלוט על נחילי ננו-רובוטים כדי להשמיד צבא של חייזרים ולהציל את המין האנושי? כי זה בדיוק מה שתעשו ב- Drone Swarm

כדור הארץ נהרס, סיפור מוכר שהופיע בעשרות ספרים ומשחקי וידאו שונים. אבל הפעם ההבדל הוא שמפתחת המשחקים Stillalive עשתה עבודה נהדרת בהפיכת העלילה המוכרת הזו למשחק אסטרטגיה פשוט אך יעיל שבו אפשר לשלוט על עשרות אלפי מזל"טים כדי להשיב מלחמה נגד החייזרים שהרסו את ביתכם. בעוד השחקן מחפש כוכב לכת חדש, הוא יתקל בספינות אויב שונות, וכדי להשמידם הוא נדרש למגוון התקפות ותמרונים הגנתיים שונים.

Drone Swarm lets you command 32,000 drones in space | PC Gamer

במשחק האסטרטגיה Drone Swarm תוכלו לשלוט בספינת האם בשם "ארגו" כשהיא מחפשת בית חדש, ומגינה על עצמה בעזרת צי של מזל"טים, כעת הם הסיכוי האחרון והטוב ביותר של בני האדם לשרוד את המסע, אחרי שהחיים על פני כדור הארץ הפכו לבלתי אפשריים בגלל קרינה. רוב ההגנה והנשק במשחק מגיעים בצורה של נחילי מזל"טים – וזה אחד הדברים המרשימים ביותר שראיתי.

המספר העצום של מזל"טים והיכולות שלהם במשחק מדהימים כאשר השחקן יכול לשלוח אותם כדי להשמיד אויבים, ליצור קירות מגן, לדחוף ספינות, אסטרואידים ועוד הרבה יכולות מתקדמות. הרושם הראשוני שלי עם Drone Swarm היו חיובי עד שהמשכתי לשחק והבנתי שגם למשחק הזה בעיות ותקלות משלו.

בזמן השליטה בנחילי מזל"טים, אין באמת שליטה על ספינת האם, ה"ארגו". דבר שאולי לא היה מאכזב כל כך אם זה לא היה משחק חלל, אבל העובדה שאי אפשר למקם את "ארגו" מחדש היא מעט מאכזבת כאשר יש לך שליטה על אלפי מזל"טים. בנוסף האווירה הכללית והשלבים כמעט מרגישים כמו משחק הגנה על מגדל מאשר אסטרטגיה בזמן אמת.

אם היה סוג אחר של היבט ניהולי – אולי המזל"טים יכולים להשיג משאבים, או שתוכל להשתמש בהם לבניית הגנות קבועות יותר, המשחק היה יותר מעניין.

בסופו של דבר גם שליטה על מזל"טים אינה משימה פשוטה כפי שהיא נראת, אם אתה רוצה שהמזל"טים שלך יעברו מעל מטרה, אתה צריך למתוח קו דרך המטרה הזו. הבעיה היחידה היא שלוקח להם כמב רגעים לאסוף כוח, והמטרות זזות, זה הופך למשחק של ציפייה לאיפה ספינות האויב יזוזו, וצפייה בתסכול בזמן שהמזל"טים שלך עפים ומחטיאים במעט את אותם מטרות. אבל עם תרגול ושיפור של יכולות המזל"טים, פגיע במטרות עם היא לא משימה כל כך קשה.

Drone Swarm - Alpha Combat Gameplay (commented) [ENG] video - Indie DB

מבנה המשחק מסודר בצורה יחסית נוחה גם במעבר בין המשימות השונות,ככל שמתקדמים במשחק, יכולות הגנה חדשות נפתחות וחומת המגן הופכת להיות מסוגלת יותר להגן בצורה יותר טובה על ה"ארגו". עם זאת, ספינות האויב גם משתפרות כך שהשחקן כל הזמן משנה את האופן שבו הוא מתמודד עם כל תקיפה.

גם אסטרטגיות ההתקפה וההגנה נוחות לשימוש, שדרוגים מאפשרים לנחיל ללכוד ספינות אויב, אך אז ספינות אחרות עשויות להטעין לייזר שיכול להרוס את ה"ארגו". כאן נכנסת אחת מהיכולת של הנחיל – הפיצוץ הקינטי, על ידי טעינה, השחקן יכול לשלוח אלפי מזל"טים למעיין קליע ישירות אל האויב, להפיל אותו מהמסלול ולשבש את תותחיו.

Drone Swarm הוא משחק אסטרטגיה פשוט עם לחימה נהדרת המשלבת קרבות מרגשים וסיפור נפלא. למרות שהעלילה אינה "הטובה ביותר", האנימציה ותשומת הלב לפרטים פנטסטית, כאשר המזל"טים נראים מצויין לכל אורך המשחק. הקרבות יכולים להיות קשים כשאתם כשנלחמים כנגד הרבה אויבים, אך השדרוגים שמקבלים במהלך המשחק עוזרים למזל"טים ולארגו להתמודד עם האיומים הללו. דיוק בדפוסי ההתקפה דורש ריכוז, וכמה התקפות נגד הארגו יכולות לגרום להפסד מהיר אם לא מודעים לכל אויב, אך עדיין מדובר במשחק אסטרטגיה שמביא חוויה נהדרת ומקורית לשחקן.

Drone Swarm

ציון סופי - 8

8

טוב

הגרפיקה ואסטרטגיית המשחק נעשו בצורה טובה כך שהוא יכול להתאים לאוהבי משחקי אסטרטגייה בזמן אמת וגם למי שמחפש להעביר את הזמן עם משחק אסטרטגיה פשוט בסגר.

User Rating: 4.65 ( 3 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ מושבע של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה