מחשב דיינבוק X30L-J Portege

חברת Dynabook משיקה שני מחשבי פרימיום חדשים

המחשבים הניידים החדשים של חברת Dynabook יציעו את מעבדי דור 11 של חברת Intel לצד עיצוב חדש וצבעים עדכניים

חברת Dynabook (למי שעוד לא הבין, Toshiba לשעבר) חושפת היום שני מחשבים ניידים חדשים בסדרת Portege היוקרתית. המחשבים החדשים יציעו את מעבדי Intel החדשים דור 11 לצד יכולות עיבוד גרפי מהירות, חיי סוללה ארוכים ויכולות עמידות בתנאי עבודה ושטח.

שני המחשבים הם ה-Portege X30L-J וה-Portege X40-J. שניהם יגיעו עם מעבדי דור 11 של אינטל בפורמט 10 ננו-מטר לצד שלל אפשרויות רכישה של מעבדים החל מ-i3 ועד ל-i7. שני המחשבים יגיעו עם השבב הגרפי Intel Iris X כדי לספק ביצועים גרפיים גבוהים ואיכותיים.

מעבר לכך שני המחשבים החדשים זכו לקבל עיצוב חדש לחלוטין העושה שימוש בצבעים עדכניים. המחשבים יציעו מסגרת מסך דקה במיוחד המספקת שטח מסך רחב גם כשגודל המחשב הפיזי קטן יותר. מעבר לכך המחשבים יציעו מספר אפשרויות רכישה למסך המחשב הכוללות בין היתר אפשרות רכישה עם מסך מסוג InCell ברזולוציית FHD המספק פילטר המאפשר להסתיר את המוצג על המסך בלחיצת כפתור על מנת לשמור על המידע הרגיש של המשתמש מפני עיניים חטטניות. מעבר לכך ניתן לפתוח את המחשבים בזווית של עד כ-180 מעלות והם יכללו גם מקלדת מוארת מלאה לצד משטח עכבר חדשני המספק "תחושת זכוכית". מעבר לכך ישנה אפשרות רכישה הכוללת משטח מגע מסוג SecurePad הכולל חיישן קריאת טביעות אצבע.

באשר לעמידות המחשבים נקבל את תקן העמידות הצבאי MIL STD 810G המבטיח שהמחשבים מסוגלים לעבוד גם תחת תנאי העבודה והשטח הקשים ביותר. מעבר לכך ה-X30L-J מגיע עם מארז מגנזיום קל המאזן את קשיחות המחשב אל מול הגמישות שלו, כך שמדובר במחשב חזק מאוד פיזית אך גם קל מאוד במשקל של כ-906 גרם בלבד. כמו כן המחשבים מגיעים עם מערכת קירור חדשה השומרת על המחשבים בטמפרטורה אופטימלית גם תחת עבודה מאומצת.

באשר לחיי הסוללה מבטיחה Dynabook כי שני הדגמים יספקו מספר לא קטן של שעות עבודה, כאשר ה-X30L-J יספק עד לכ-15 שעות עבודה וה-X40-J יספק עד כ-14 שעות עבודה. כמו כן המחשבים מגיעים עם מטען מהיר המסוגל להטעין כ-40% מנפח סוללת המחשב בתוך חצי שעה. לבסוף מגיעים המחשבים עם פיצ'ר בשם "Instant On" המצמצם באופן משמעותי את זמן ההתעוררות של המחשב ממצב שינה.

שני המחשבים החדשים לא חוסכים באבטחה כאשר מלבד אמצעי האבטחה הפיזיים עליהם דיברתי קודם נקבל מערך הצפנה ייעודי וחכם מבית החברה הכולל שימוש ב-BIOS בפיתוח של Dynabook עצמה המוצפן ברמת האבטחה ארגונית. כמו כן קיימים אמצעי זיהוי נוספים המספקים שכבת הגנה נוספת על המחשבים, החל מקורא טביעות האצבע, יכולות זיהוי פנים וסוגר פרטיות על גבי מצלמת הרשת המובנית.

כמה זה עולה לי – טרם נחשף מחירם וזמינותם של המחשבים החדשים בארץ. ניתן למצוא מידע נוסף אודות המחשבים באתר חברת Dynabook.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה