הדברים החדשים שב-Dying Light 2 של סטודיו Techland

איך Dying Light 2 לוקח את כותר הזומבים לשלב הבא?

כאשר המפתחים של Dying Light הביאו לנו את משחק הזומבים המרשים מ-2015, לא ידענו שנקבל משחק המשך שלוש שנים אחר-כך שיצליח לשפר את כל המרכיבים הנהדרים של המשחק הראשון, אבל לפי תצוגה אליה נחשפתי במהלך כנס E3, נראה שהחבר'ה ב-Techland הצליחו לעשות זאת עם Dying Light 2.

במהלך תצוגת המשחק, המציגים של Techland הסבירו על מה החברה התרכזה במשחק ההמשך של Dying Light- הפרקור, המעברים מיום ללילה וההשפעה שלכם על העיר. הדמו מתחיל עם השחקן רץ ברחבי עיר אירופאית וכבר אנחנו רואים שני הבדלים משמעותיים במשחק ההמשך: 1.הצבע, כעת שהמשחק בעיר אירופאית עם מזג אוויר חורפי, הצבעים הרבה יותר יפים ומגוונים לעין, לעומת הצבעים החומים של המשחק הראשון. 2. הפרקור- הפרקור במשחק הראשון היה מרשים אבל נראה שבמשחק ההמשך הדמות שלכם יכולה לטפס מהר יותר והתנועה שלה יותר טבעית ומשולבת, כעת אתם יכולים להחליק מתחת למעקה, לרוץ על חבל ולטפס על עשרות מגדלים ומבנים שונים ברחבי העיר.

המפתחים אמרו שהפרקור גם משופר יותר וגם אתגרי יותר, עם רגעים מסוימים בהם תצטרכו לפתור חידות פלטפורמה באמצעות טיפוס מתוכנן, והם מיד הראו לנו דוגמא לכך על ידי טיפוס עם מד האנרגיה של הדמות על אחד המגדלים של האזור כדי להיפגש עם שני מבריחים. הצוות שלהם תוקף אתכם ואתם מחסלים אותם עם נשקים שונים שעל הרצפה ופוגעים בנקודות מסוימות על מודל האויב.

כפי שהנציגים ציינו, הם התרכזו גם במשמעות של היום והלילה- בשונה מהמשחק הראשון בו היו זומבים במהלך היום, במשחק ההמשך הזומבים מפחדים מאור השמש ויוצאים רק אחרי השקיעה. כל הזומבים של המשחק במהלך היום נכנסים למאורות שינה בהם אתם תתקלו במשחק. אנחנו בדמו ראינו את אחת המאורות האלו והשחקן היה צריך להתגנב ולהזהר לא להעיר את הזומבים באמצעות הפנס שלו או התנועה שלו. מה שאומר, שהזומבים ישלטו בלילה וביום תתרכזו בלהלחם בבני אדם, כמו שני המבריחים שבמגדל.

אחרי שניצח את הצוות שלהם עמדה בפני השחקן אפשרות, לעשות עסקים איתם או לחסל אותם ולתת ל-Faction שלו להשתלט על האזור. המפתחים הראו לנו את שתי האופציות- אם בחרתם לעבוד איתם, העיר מלאה באנשים רעבים ועניים, אבל אתם מקבלים נתח מהרווחים של הנוכלים איתם סגרתם עסקה, ואם בחרתם לחסל אותם, ה-Faction שלכם ינקה את העיר, יכניס מספר חוקים נגד גניבות ויתקין מערכת מים שתוכלו להעזר בה כדי להתרפות. ההחלטות שלכם משפיעות על העיר כולה, גם באופציות וגם במראה, ולשמחתנו הרבה יש יותר מ-Faction אחד עבורינו להצטרף.

הדמו הסתיים עם קליפ אקשן של הטירוף שמצפה לנו במשחק ההמשך המצופה והמפתחים כמובן הבטיחו ,בדומה למשחק הראשון, שתוכלו לחקור את העיר הענקית של המשחק עם חברים שלכם ולהשלים איתם משימות. מה שכן, יהיה מעניין לראות איך זה ישפיע על המכניקה של ה-Factions ומה יהיה הסיפור המרכזי של המשחק.

בכל מקרה, Dying Light 2 נראה גדול יותר, צבעוני יותר ומורכב יותר מהמשחק הראשון ואני מצפה בקוצר רוח לשחק במשחק הזומבים הענק של חברת Techland. הולך להיות פשוט מטורף.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה