אליפות העולם בספורט אלקטרוני הוכרזה רשמית

אליפות העולם השישית לספורט אלקטרוני תערך כצפוי בבאקו, בירת אזרביגן. ההכרזה הרשמית מהפדרציה העולמית בכתבה המלאה

לאחר שלא מזמן דיווחנו לכם על רשימת המשחקים אשר יקבלו במה באליפות העולם ודיווחנו על כך שכמו באליפויות הקדומות, גם הפעם נראה חלוקה של נשים וגברים בתחרות, הפרטים המלאים מוכרזים על ידי הפדרציה העולמית לספורט אלקטרוני – IeSF.
המשחקים הוחלטו על ידי סקר כללי שנערך ע"י המדינות החברות בפדרציה ( הרשימה המלאה ) על מנת שיוכלו לשלוח את הכותרים הפופולאריים ביותר בכל מדינה. לאחר מכן, החל משא ומתן בין הפדרציה לחברות המשחקים השונות על מנת לכלול את הכותרים באירוע, ובתום תהליך שארך קרוב לחמישה חודשים, גיבשה ה-IeSF את רשימת הכותרים לאירוע השנתי.

החלוקה המלאה:
9KGjg

הכותרים לאליפות לבנים יהיו  משחק המחשב DOTA 2 (קבוצות) ו-StarCraft 2 (יחידים), והכותרים לבנות יהיו StarCraft 2 ו– Tekken Tag Tournament 2 (יחידים).

בקרוב תקבל כל התאחדות  לאומית המייצגת את המדינה שלה ב-IESF את חוקי הטורניר על מנת שיכולו לבצע הכנה מספקת עבור משתתפי הטורניר בארצם.
יתכן כי IeSF תוסיף עוד כותרים לרשימה בקרוב ע“פ המלצתה של ההתאחדות האזרית המארחת את הטורניר.

האליפות העולמית, ששמה הרשמי הוא 6th e-Sports World Championship תתארח בבירת אזרבייג‘ן, באקו.
האליפות הוקדמת התארחה בבירת רומניה, בוקרשט, זאת הייתה הפעם הראשונה שאליפות כזו מגיעה לאירופה ולא מתקיימת בקוריאה.
עוד גולת כותרת היא העזרה של ממשלת אזברגין, משרד הספורט והנוער שתמך בהבאת אליפות העולם אל מדינתם ועירם מה שיהפוך את האירוע לאירוע הראשון בספורט אלקטרוני שמקבל תמיכה כלכלית ממשרד ממשלתי, מחוץ לקוריאה.

אחד הסיבות הגדולות ביותר לבחרת באקו כמארחת אליפות העולם ה-6 היא "המשחקים האירופאיים“ – אירוע אולימפי חדש, יאורחו לראשונה בשנה הבאה בבאקו, וה-IeSF נמצאים במשא ומתן כדי להוסיף את הספורט 
הממשלה הבטיחה לעזור בהכנסה של  הספורט האלקטרוני לאירוע, נציגים ממשרד הספורט והנוער האזרי והמוועד האולימפי האירופי יהיו נוכחים באליפות העולמית של ה-IESF כדי להתרשם מהספורט האלקטרוני ולבדוק האם זה מתאים עבור המשחקים האירופאיים.

נכון לעכשיו האירוע מתוכנן להתקיים באמצע נובמבר, יש אפשרות לשינוי בתאריכים, אתם מוזמנים להשאר מעודכנים,

העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, המייצגת את הפדרציה בארץ, החלה בהכנות לקראת אירוע ”אליפות ישראל“ אשר יהווה, בין היתר, מוקדמות לאליפות העולם. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך, עם שחרור מידע נוסף מהפדרציה הבינלאומית, בעמוד הפייסבוק ובאתר הרשמי של העמותה.  כמו כן מוזמנים לבקר באתר הארגון הישראלי IESA ולקרוא את המגזין הגיימינג שלהם כאן

 

 

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה