סקירת מצלמת האבטחה Eufy Indoor Cam 2K Pan and Tilt

מותג הבית החכם eufy של חברת Anker עושה צעדים בבניית פורטפוליו מושלם עבור חובבי הבית החכם, לאחרונה סקרנו את המשקל החכם של החברה אך כעת נעבור להכנסת האבטחה לתוך הבית עם מצלמת האבטחה . Eufy Security Indoor Cam 2K Pan and Tilt

 

כפי שניתן להבין מהשם של מצלמת האבטחה של חברת Eufy, המצלמה אבטחה הפנימית נותנת אפשרות צילום של 360 מעלות באמצעות בסיס מסתובב המאפשר לכסות טווח מקסימלי בתוך הבית, לא משנה איך היא תמוקם תוכלו לתמרן אותה כך שתוכלו לצלם כל אזור ואזור בבית. יישום זה נדיר בקרב מצלמות פנים ולכן למצלמה של חברת Anker עם Eufy יש יתרון גדול על פני מקביליו בשוק.

נתחיל בקופסת המצלמה, המצלמה מגיעה עם ברגים לחיבור לתקרה למי שרוצה, אני אישית הנחתי את המצלמה על שידת הטלוויזיה ואפשרות ה-360 שלה נתן לי לראות כמעט את כל אזור הכניסה, סלון ומטבח כל זאת למרות טווח צילום יחסית מתון של 125 מעלות.

המצלמה מגיעה עם כבל חשמל ארוך למדי וללא כרטיס SD שנדרש על מנת לשמור את תוצרי הצילום.

ההתקנה של המצלמה פשוטה מאוד. מחברים לחשמל, נרשמים לאפליקציה, מחברים את המצלמה לרשת האינטרנט הביתית, וזהו. המצלמה מציגה באיכות 2K, ניתן באמצעות האפליקציה להגדיר כמעט כל דבר בנוגע לאיכות הצילום, זמני צילום אוטומטית, מעקב וכו'.

אחת התכונות המוזרות במצלמה היא היכולת שלה לצעוק על אנשים או חיות מחמד. ברצינות. תכונה הנקראת שידור סאונד דו כיווני.

בכל פעם שהוא מזהה פנים או חיית מחמד, הוא יצעק "היי, מה אתה עושה שם?!" ממש נבהלתי בפעמים הראשונות שזה צעק עליי, בגלל הטון הצורמני של ההקלטה. למרבה המזל, ניתן להפחית את רגישות התנועה/זיהוי חיית המחמד, ויש אפשרות להשבית אותה לחלוטין (מה שאני עשיתי)

הרמקול המשולב חלש, ולכן ניהול שיחות דרך המצלמה מאתגר. ולמרות שפונקציית הצפירה יכולה להבהיל אנשים במהירות, היא אינה חזקה מספיק כדי להזהיר שכנים ברוב המצבים.

בעת בדיקת המצלמה, בכמה מקרים בעת ניסיון צפייה מרחוק האפליקציה נתקעה/קרסה, העניין נבדק גם על מכשיר אנדרואיד וגם על מכשיר של חברת אפל.

יכולות המצלמה

המצלמה מציעה כמה תכונות בולטות השומרות על הפרטיות שלכם בבית, בין היתר, יש חריץ microSD לאחסן מקומי, בנוסף לאפשרות אחסון הענן הזמין באמצעות תשלום חודשי, זאת אפשרות נוחה למי שרוצה להבטיח שהצילומים שתועדו במצלמה יישארו פרטיים.
ראוי לציין שתוכניות האחסון בענן מתחילות במחיר של עשרה שקלים לחודש דרך אתר החברה וכוללות בין היתר היסטוריית וידאו מתגלגלת למשך 30 ימים, במנוי של 30 שקלים תוכלו לחבר כמה מצלמות למערך האחסון בענן וליהנות מיתרונות אלו.

באמצעות יישומון המצלמה  תוכלו לבצע שלל פעילויות, בין היתר לכבות את המצלמה ובכך תוכלו לראות את חריץ ההרחבה, זה נחמד כי עדשת המצלמה חסומה לגמרי ותוכלו להבטיח שאין צילום שמתבצע כרגע.
למצלמה נורת LED בחלק הקדמי אותה ניתן לבטל באמצעות האפליקציה, הנורה מהבהבת באדום בעת שימוש  במצלמה וגישה לשידור החי שלה.

למצלמה אפשרות הגדרה של אזורי פעילות, כך שתוכלו להגדיר שכל תנועה או זיהוי תנועה אשר נקלטו באזורים שהגדרתם יצוינו והמצלמה תחל להקליט באותו הרגע, כל אפשרות שציינתי לעיל מלמדות על כך שחברת Eufy שמה לעצמה דגש על פרטיות המשתמש.

דבר נוסף הוא זיהוי פנים וחיות מחמד, המצלמה תוכל לזהות האם מדובר בחיית מחמד או בבן אדם ובכך למקד את ההתראות לרלוונטיות עבורכם.

בעת ביצוע הבחנה בין חיות לבני אדם המצלמה מבצעת באופן אוטומטי הורדה של איכות הצילום  מ-2K ל-720P ומחזירה מיד לאחר האימות. למרות זאת השינוי באיכות אינו מורגש.
בעת צילום בתנאי תאורה ירודים איכות התוצרים שנלכדים באמצעות המצלמה טובים מאוד אך תאורת האינפרה אדום לראיית לילה נראית על המצלמה עצמה.

לסיכום, בטווח מחירים של עד 250 שקל, ה-Eufy Indoor Cam מספקת את איכות התמונה הגבוהה ביותר שראינו. לא רק שהתמונה חדה וברורה, אלא גם שאפשרות השידור מרחוק איכותית למדי, האפליקציה נוחה לשימוש ונותנת אפשרות הגדרה כמעט לכל תכונה במצלמה. אז שילוב של מערך צילום איכותי, שילוב אחסון טוב למדי ושלל תכונות מציב את המצלמה לאחת הטובות בשוק.

סקירה Eufy Indoor Cam 2K Pan and Tilt

ציון כללי - 8.5

8.5

מעולה

בטווח המחירים היא המצלמה הטובה ביותר, איכות גבוהה ויכולות שאין במצלמות יקרות ממנה. מומלצת לבתים והחסרון היחיד שלה זאת התוכנה שלפעמים נתקעת (אך מתעדכנת כל הזמן)

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה