כל מה שאנחנו יודעים עד עכשיו על E3 2016

כשכנס E3 2016 הולך ומתקרב, וכשלא נותר כבר הרבה זמן עד שהוא יתחיל, זה הרגע לעשות כתבה מקיפה על כל מה שאנחנו יודעים על מה שיהיה בו כרגע.

אז… שנתחיל?

 1. Take Two, חברת האם של Rockstar ושל 2K כנראה הולכת להיות בכנס E3 השנה, ועל פי ראיון שנערך בעיתון MCV, שטראוס זלניק הודיע כי הם הולכים לעשות את זה בגדול בכנס הזה. בזמן שזה יכול לומר לנו הכל, אנחנו חייבים לומר שכשהודעה כזו באה מהמנכ"ל של אחת החברות הגדולות ביותר בתעשיית משחקי המחשב, משהו חייב להתבשל אצלם כי שטראוס לא יאמר כלום אלא אם יש להם הכרזה גדולה ב-E3. מה זה יכול להיות? אפשר להוריד מהפרק כבר את GTA 6 מאחר ו-Rockstar עדיין עושה עבודה מצויינת עם GTA Online. בנוסף לכך, למפיצה יש כבר מספר די גדול של כותרים בצורתם של Battleborn ושל Mafia 3 אז ההשערה הכי טובה שנוכל לתת היא כנראה המשך למשחק המצליח, Red Dead Redemption, וזה נגלה לעינינו כבר ב-2012 ש-Rockstar מעוניינת לעבוד על משחק המשך עבורו ולכן זה הגיוני שהיא תכריז על אחד חדש עכשיו. כמובן, שההשערה שלנו יכולה להיות מוטעית ובמקום זה החברה תכריז על הרחבה למצב השחקן היחיד ב-GTA 5. אך שוב, לפי החדשות שהיו בחודשים האחרונים, זוהי גם שאלה גדולה.
 2. ה-PC Gaming Show של PCGamer, תחזור השנה ל-E3, ו-PCGamer הבטיחה כי היא לוקחת את כל הביקורות על השנה שעברה, כדי שתבטיח חוויה יותר ממוקדת וטובה הפעם. "עם העזרה של כל הביקורות והתמיכה שכולם נתנו לאירוע בשנת 2015, אנחנו מצפים להביא לכם מופע יותר טוב ממה שהיה בשנה שעברה. ב-2015 היה ממש חשוב בשבילנו להשיג מגוון גדול של משתתפים לבמה כדי לעזור להציג את הספקטרום של הדברים המרגשים שקורים במחשב האישי, אבל ההשפעה הבלתי נמנעת של זה הייתה שאנחנו נדבקים לזה זמן רב מדי. השנה הזו תהיה הרבה יותר ממוקדת, אבל תכלול המון הכרזות והצגות בלעדיות" אמרו נציגי PCGamer. כרגע, ה-PC Gaming Show הוא האירוע השני בגודלו בכנס E3, כאשר לפניו באה מסיבת העיתונאים של Bethesda.
 3. ואם כבר מדברים על בת'ילה, למה שלא נרחיב על מה שהיא עושה? בשנה האחרונה האירוע של Bethesda היה הצלחה מסחררת, כאשר הוא לקח את כל התהילה של E3 – הוא הוצג באופן מצוין, והוא התמקד אך ורק על משחקים מהתחלתו ועד סופו. כמובן שאנחנו חייבים לציין את המשחקים, כאשר Bethesda עברה על DOOM, Fallout 4, The Elder Scrolls Online ועוד אחרים, המובילים להרכב העוצמתי ביותר של משחקים שהוצגו על ידי מפיצה אחת על הבמה ב-E3.
  אז מטבעו של הדבר, זה נראה שהיא רוצה להמשיך כך גם השנה. Bethesda אישרה היום שהיא תערוך את מסיבת העיתונאים שלה ב-12 ביוני – למרות שלא אישרה את השעה עדיין. אם זה כמו בשנה האחרונה – זה כנראה יהיה בערב.
 4. Nintendo הבטיחה לדבר השנה בפירוט על קונסולת ה-NX שלה, אך עד עכשיו היא בקושי פירטה עליו, וכנראה היא תחכה בשביל זה ל-E3, איפה שהיא אוהבת להציג את המערכות החדשות שלה. אבל מערכת חדשה היא תמיד עניין גדול – ו-Nintendo לא יכולה להרשות לעצמה לפוצץ את התצוגה שלה ב-E3 השנה אם היא אכן תציג את המערכת החדשה שלה, כפי שהיא עשתה בשנים האחרונות. מה שהיא כן צריכה לעשות, זה ללכת על כל ההתקפה ולנהל מיצג ממוקד כפי ש-Sony עשתה ב-2013 לפני ההשקה של ה-PS4. למעשה, זה אפשרי לגמרי שהפורמט Digital/Direct Event שלה לא יצליח, מן העובדה הפשוטה שמערכת חדשה דורשת תכנית חדשה. כדי להבין מה בדיוק המעריצים מצפים מ-Nintendo ב-E3 השנה, היא מנהלת סקר. חלק גדול מהסקר מתבסס על שיווקה בחברה, אך חלק ממנו מציג לנו שאלות דווקא על E3, ומה המעריצים מצפים ממנה בכנס זה.
 5. Atlus מתגרה במעריצים כרגע לגבי E3 ב-Instagram שלה. ההשערות הן ששני המשחקים: Shin Megami Tensei 4 FINAL ו-Etrian Odyssey 5 יצאו השנה עבור ה-3DS מאוחר יותר השנה. זאת, וגם המשחק המצופה במיוחד עבור קונסולות ה-PS3 וה-PS4, הלא הוא Persona 5, יצא השנה באופן עולמי, אלא אם כן Atlus תחליט לדחות אותו שוב, לא להפתעתם של רבים.
 6. Bioware שמה לב למעריצים שמחכים לחדשות גדולות על Mass Effect: Andromeda, ולכן הכריזה על התאריך בו היא תמסור את החדשות הגדולות. החברה גילתה לנו שהיא הולכת להציג את משחקה החדש ב-E3, שיגדיר מחדש את סיפורת המשחקים. Bioware הכריזה באתר הראשי שלה שהיא תציג את המשחק ושהיא מאוד נרגשת מכך שהיא יכולה להראות את המשחק שהיא דיברה עליו כל כך הרבה. כמובן, שזה לא הדבר היחיד שהיא דיברה עליו. Bioware גם הסתכלה על השנה שחלפה כשזה בא למשחקים, והזכירה בפרט סיפורים של משחקים כמו Dragon Age: Inquisition.
  "בכנסים מחוף לחוף, פגשנו אלפי אנשים שסיפרו לנו סיפורים שגרמו לנו לצחוק, לבכות ולהיזכר למה אנחנו עושים משחקים. ראינו קוספליירים מצוינים ואפילו עשינו תצוגת אופנה מפריטים חדשים שפיתחנו המבוססים על חוות דעת מכולכם" החברה אמרה. עכשיו אנחנו רק צריכים לחכות ולראות איזה סוג של מידע חדש על השחק יהיה ב-E3, וכרגע זה נראה ששווה לחכות לתצוגה שלה.
 7. הנהלת מייקרוסופט מבטיחה כי ב-E3 השנה יהיו "הפתעות", מאחר ומכירות ה-Xbox One גדלו משמעותית בתקופת החגים האחרונה. כפי שאהרון גרינברג אמר מספר פעמים: "ההתמקדות שלנו תמיד הייתה על שורת המשחקים הכי טובה בכל מקום, וכבר שיתפנו תצוגה מקדימה על השורה הנוכחית שתהיה השנה, אז אני חושב שאנשים יודעים שאנחנו לא עוצרים, ואנחנו מגדילים את מספר משחקי ה-AAA המצוינים שיבואו". בנוסף לכך, בקשר לקונסולות, אמר גרינברג כי "ראינו גדילה משמעותית במכירות משחקים. ראינו מכירות של קונסולות, יותר מנויים ל-Xbox Live, וכאשר אנחנו משווים את המכירות לשנים שחלפו, אנחנו רואים תוצאות מצוינות וגדילה בכל שנה. כשאנחנו מסתכלים על המשך שנת 2016, יש לנו עוד משחקים, ואנחנו מצפים למכור עוד משחקים. אנחנו מצפים למכירות לגדול השנה ונשתף פרטים שהגיימרים מצפים להם. שיתפנו חלק מהמשחקים הגדולים שיש לנו להציע כמו Gears of War 4 וחלק מהמשחקים הנוספים שיבואו השנה ואנחנו נדבר על עוד כמה הפתעות מאוחר יותר השנה. מה לגבי E3? אנחנו כבר חושבים על זה ועל מה שנעשה שם. הקבוצה שלי מתכננת הרבה דברים לכנס הזה ואנחנו מתרגשים מכך. כל שנה אנחנו מנסים להפוך את התצוגה שלנו לטובה יותר והשנה נביא הרבה הפתעות לשולחן המסיבה".
 8. סדרת משחקי Saints Row הייתה שקטה לזמן די גדול אחרי הרחבת Gat Out Of Hell ל-Saints Row 4, וזו הייתה רק הרחבה – עבר הרבה זמן מאז שראינו סיפור מלא בסדרה, אך כל זה כנראה ישתנה השנה, כאשר Deep Silver שקנתה את הזכויות למשחק מ-THQ לאחר שהתפרקה, רומזת שהיא כנראה תעשה הכרזה גדולה לשנה ב-E3. בראיון שנערך עם MCV, המנכ"ל קלמנץ קונדראטיץ אמר ש-"יש לנו הרבה משחקים על הראש ואנחנו מחכים ל-E3, שנהיה נוכחים שם עם הכרזה די גדולה". עם הכוח שיש עכשיו בעולם הגיימינג, Saints Row 5 יכול להיות משהו מדהים, ואין ספק שכולנו מחכים בציפייה רבה אל התצוגה שלה.
 9. את המשחק הבא בסדרת משחקי Call of Duty נראה ב-E3 השנה, והתצוגה תיערך כנראה במסיבת העיתונאים של Sony. לפי Activision, ביוני הם הולכים להציג משחקיות מתוך הכותר הבא של Infinity Ward. החברה אף הוסיפה "אנחנו מצפים לשתף פרטים מרגשים במיוחד עם הכותר הבא בסדרת Call of Duty בשותפות יחד עם חברינו ב-PlayStation. אנחנו גאים להיות השנה בכנס זה, אך לא יהיה לנו בו דוכן משל עצמנו". זה לא מפתיע במיוחד אם נתחשב במערכת היחסים של Activision ושל Sony שגרמה להרחבה של Black Ops 3 להיות בלעדית לזמן מה עבור ה-PS4.
 10. EA תערוך תצוגות משלה בלונדון ובלוס אנג'לס יומיים לפני שכנס E3 מתחיל, וכנראה היא תחליף את תצוגותיה ב-E3 בתצוגות אלה. בשונה ממה שעשתה בעבר, EA תערוך את מסיבת העיתונאים שלה ב-12 ביוני. "אנחנו לוקחים את המחויבות שלנו לשים את השחקנים בעדיפות הראשונה על ידי יצירה של חווית משחק סביבם. אירוח של אירוע משלנו מאפשר לנו להתחבר ישירות עם השחקנים וליצור חוויה משמעותית עבורם. בלוס אנג'לס, לשחקנים תהיה גישה למשחקים ביום שני, ונפתח את האירוע לתעשייה ביום שלישי, ונאפשר לאנשים שבאזור להצטרף אל החוויה ולראות את המשחקים שלנו" אמר נציג של EA. בנוסף לכך, החברה אמרה כי "חלק מהמשחקים הגדולים של השנה" יהיו באירועי המשחק החופשי שלה, כאשר בלוס אנג'לס הם יערכו ב-Club Nokia במשך של שלושה ימים, ובלונדון הם יערכו ב-The Mermaid רק ב-12 ביוני. אלה שיגיעו יוכלו לנסות דמואים שונים, יהיו תחרויות, הופעות אורח מיוחדות ועוד, בזמן שהציבור יכול להירשם דרך האתר הרשמי שלה.

מה אתם מצפים ל-E3? האם אתם מחכים לכנס בציפייה רבה? הישארו מחוברים אלינו כדי לקבל מידע נוסף על הכנס והדברים שמסביב לו!

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה