Farming Simulator 15 – סיקור גרסת הזהב של המשחק

לכבוד יציאת גרסת הזהב של Farming Simulator 15 בסוף אוקטובר, קיבלתי לידיי את העותק המיוחד לסקירה ואני חייב לומר שיצאתי מרוצה. לראשונה יצא לי לשחק במשחק שדווקא לא הייתי נלהב במיוחד לקראתו, אבל בסוף התהליך הופתעתי לטובה ואת הסיבות לכך תמצאו בסקירה ממש כאן למטה.

קצת פרטים לגבי הסדרה הלא כל כך ארוכה בסך הכל:
סדרת Farming Simulator כוללת מספר משחקים כאשר הראשון שבהם יצא ב-14 באפריל 2008 והם שוחררו באופן דו שנתי(למעט גרסאות 2014 וגם 2016 ששוחררו לסמארטפונים) עד לימינו אנו שבהם שוחרר Farming Simulator 15 שגרסת הזהב שלו יצאה רק לאחרונה לרגל שנה ליציאת המשחק וגם Farming Simulator 16. משחק נוסף בסדרה שזכה למעין גרסת זהב הוא Farming Simulator 13 שלאחר שנה משחרורו המקורי שוחרר עדכון גדול מאוד עבורו שיחד עם המשחק המלא זכה לכינוי של גרסת טיטניום של המשחק. בכל הנוגע למבנה המשחק, Focus Home Interactive(מפיצת המשחק) וגם Giants Software(המפתחת) שמרו יחסית בקנאות על המבנה שכלל לאורך רוב הסדרה מצב משחק מרובה משתתפים ברשת וגם מצב משחק לשחקן יחיד שתמיד כלל קריירה ובחלק מהמקרים גם משימות. עד כה הסדרה ידעה עליות ומורדות, אבל אין ספק ששנת 2015 היא הזדמנות טובה להגיע לראש טבלת משחקי הסימולציה, או לפחות לספק חווית משחק טובה שתתחרה במשחקי סימולציה אחרים שמספקים גם הם חווית משחק טובה(אם כי קצת מוזרה בחלק מהמקרים, אם במקרה יצא לכם להפוך ללחם).

Farming Simulator 15

הדבר הראשון שנדבר עליו הוא כמובן המשחקיות של המשחק ואופן התאמתו לשחקנים חדשים – בראש ובראשונה המשחק מותאם בצורה מצויינת לשחקנים חדשים למרות שהוא יצא כבר בלא מעט גרסאות שלו וגם השנה יצא מדריך שלם למשחק, אשר כולל 12 חלקים, ומפה אחת שתחילת הדרך בה בנוייה כמדריך לשחקן המתחיל עם כל המידע הנדרש לגבי עבודת האדמה במשחק, איסוף התבואה, האכלת בעלי החיים וכו'. כך שאם אף פעם לא יצא לכם לבקר בחווה ואין לכם מושג איך להאכיל פרות מבלי להרעיל אותן, הסירו דאגה מבילכם, דאגו לכם במקרה הזה.

אז מדריך יש, והוא מכסה את רוב נדבכי המשחק, אבל האם הוא גם שווה קנייה מבחינת המשחקיות? ובכן, תלוי את מי שואלים. כשמדובר במשחקי סימולציה נדרשת סבלנות וכן, לא כל אחד מתחבר לקונספט הזה. אבל בשביל שנשכיל ונבין יותר אני אסביר לגבי המשחק – הגיוון בכלי הרכב הוא עצום וזה דבר נהדר, תמיד יש לאן לשאוף, תמיד יהיה כלי רכב טוב יותר שתרצו להשיג במקום הרכב הנוכחי בשביל להגדיל את היעילות. השימוש ברכבים הוא פשוט מצויין ומדוייק, תואם את המציאות אך גם יחסית קל להפעלה וזה נחמד מאוד. כל שלב ושלב בתהליך עבודת האדמה קיים, לא דילגו על כלום, ויש לי חדשות בשבילכם – לכל שלב רכב משלו ומגבלות משלו שמקשים על החיים הרבה יותר ממה שאתם חושבים. בחלק מהמקרים תצטרכו יותר לשים לב היכן עברתם והיכן לא, לעיתים המיכל מתמלא ויש לרוקן אותו, והרשימה עוד ארוכה.

Farming Simulator 15

דבר נוסף שמאוד נחמד במישור הזה הוא שאם כבר חוואי אז חוואי אמיתי. אל תסתפקו רק בעבודת האדמה המפרכת, ואם יש צורך בכך, שיכרו עובדים נוספים לחלק מהעבודות, על מנת להתפנות לדבר נוסף ולא פחות חשוב – טיפול בבעלי החיים. בסך הכל יש לכם את היכולת לגדל 3 סוגים של חיות – כבשים, פרות ותרנגולות, כל אחד והיתרונות שלו(על כך אדבר בפסקה הבאה). הטיפול בחיות מאוד ריאליסטי וגם הוא ממש לא פשוט, בעיקר כשזה מגיע להכנת אוכל לבעלי החיים, אם כי בהחלט ניתן להתרגל לתהליך כך שהוא הופך לקליל הרבה יותר בהמשך הדרך.

אז הבטחתי לדבר על היתרונות של בעלי החיים בפסקה הזו. ובכן, אדבר גם על זה, אבל לא רק על זה. למה הכוונה? במשחק מערכת כלכלית שלמה ומורכבת והערך של כל רכיב במשחק עשוי לרדת ולהעלות, באופן יותר ופחות קיצוני, וככל שתשכילו לקרוא את הסטטיסטיקות יותר ותבינו לאן נושבת הרוח בשוק, מצבכם יהיה טוב יותר ויותר. כך שהתפוקה של תרנגולת עשוייה לצמוח בתקופה מסויימת בזמן שדווקא תפוקת הפרה תצנח בשוק, ולא משנה איזו חיה עולה יותר. לכן אל תזלזלו, התכונה הזו לא סתם נמצאת שם, עבדו עלייה קשה מאוד ואני מוכרח להודות שזה דבר שמכניס עניין למשחק שעשוי להיות משעמם בעקבות השיטתיות על פיה צריך לעבוד השחקן יום יום עם עלות החמה השקם בבוקר ועד לצאת הכוכבים מאוחר בערב.

Farming Simulator 15

כמה מילים לסיכום – משחקיות מצויינת שמחייבת אותך להיות חוואי מכל הבחינות ולהצטיין בהכל, אתה לא יכול לנטוש את הפרות ולצפות שרק בעזרת התבואה החווה שלך תכלכל את עצמה, כי זה לא יעבוד. בנוסף לכך המערכת הכלכלית מצויינת והכרחית לשבירת שיגרת העבודה המשעממת במשחק, אך אין ספק שהיא לא לגמרי מחפה על היותו של המשחק אחד כזה שהוא לא לגמרי מלא עניין ומושך, ככה שיש צורך בחיבור אמיתי לז'אנר הסימולציה ואולי אפילו לעבודת האדמה.

כעת אדבר על גרפיקת המשחק ועל הסאונד בו. כאן העבודה בהחלט סבירה סביב הגרפיקה – כלי הרכב נראים בסדר גמור, והדבר היותר מרשים בנוגע למשחק הוא הגיוון בו, כאשר בכל רכב שמרו המפתחים על רמת גימור וריאליסטיות די טובה. במשחק כלי רכב וכלים חקלאיים של חברות כמו למבורגיני, ליבהר, לינדר וכו'. נוסף על כלי הרכב במשחק גם הכלים השונים(ויש הרבה כאלו) נראים די טוב וניכר כי הושקעה עבודה על מלאכת הבנייה שלהם, ושוב, העובדה הזו מרשימה במיוחד לנוכח הגיוון האדיר במשחק בתחום הזה.

Farming Simulator 15

נוסף על כך כל 3 החוות שניתן לשחק בהן נראות נהדר, גם הבית של החוואי, גם המתקנים השונים וגם השבילים והשדות, הכל בנוי כהלכה ורואים שמדובר בחוות מושקעות מאוד מבחינה גרפית, אם תסתכלו על בעלי החיים תראו שגם הם די מושקעים, אך כאן יש פחות גיוון וזה קצת חבל לי, ולמרות זאת התוכן הקיים הוא באמת טוב ויש לכל חיה את הייחודיות שלה, זה בטוח, גם במראה וגם בתפוקה.

לסיום אדבר על הסאונד במשחק ואז אסכם בכמה מילים לגבי האיכות הכללית. הסאונד די טוב, יש נעימות רקע נחמדות בתפריטי המשחק ואני חייב להודות שחסרים לי מעט שירי קאנטרי ברקע, אך מחפה על זה הגיוון באפקטים המוזיקליים במשחק – לכל רכב צלילים משלו, ולכל כלי עבודה סאונד ייחודי ואיכותי משלו, וכמובן שלא תשמעו את הפרה פועה, ואני חייב להודות שנחמד מאוד לשמוע גם את החיות(אך מזל גדול עוד יותר שלא ניתן להעביר ריחות במשחק, סביר להניח שלא היה מדובר בחוויה מאוד ידידותית). בסך הכל בגזרת הסאונד והגרפיקה המשחק פעל כהלכה, כל המודלים במשחק תוכננו כמו שצריך והטקסטורות שלהם הולבשו עליהם בצורה מושלמת, וכמו כן יש מנגינות רקע חמודות בתפריטי המשחק וסאונד ייחודי לכל מכשיר, חיה ורכב – עבודה בהחלט טובה.

Farming Simulator 15

לסיכום – Farming Simulator 15 הוא משחק שדורש סבלנות רבה מן המשתמש, אך במידה ואתם מתחברים לסגנון הזה של המשחקים לא תתאכזבו, אם אתם מחפשים פורטמ חדש אני בספק אם זה בשבילכם, מומלץ לנסות לתפוס את ההווי במשחק דרך הסיקור ולצפות בסרטונים לפני שתבחרו במשחק הזה עבורכם או כמתנה לחבר או בן משפחה. בסך הכל עבודה טובה על משחקיות, גרפיקה וסאונד ובהחלט יש מקום למילים חמות בנושא הזה.

 

Farming Simulator 15

משחקיות - 7
גרפיקה - 7.5
סאונד - 7

7.2

נחמד

User Rating: Be the first one !

אודות Lidor

השאר\י תגובה