Farming Simulator 19 סיקור משחק עכשיו בתוספת חיות

המשחק Farming Simulator 19 הובטח כאחת מחוויות החקלאות המעמיקות ביותר שיש לסדרה להציע עד כה, ללא ספק עמוק והעומק הזה מביא איתו הרבה קשיים

לדוד ג’וני הייתה חווה, אי אה אי אה הו, ולחווה קראו Farming Simulator 19 אי אה אי אה או, ובחווה היה הכל בערך מתרנגול ועד פרה (עם כבשים וחזירים ביניהם), עצים כאן עצים שם וכמובן שדות אינסופיות בעמק המלא שמחה עם כל המשפחה.

המשחק Farming Simulator 19 (כפי שציינתי קודם) הובטח כאחת מחוויות החקלאות המעמיקות ביותר שנחווה עד כה, ובצדק. לא רק גידולים גידלתם ורוממתם, גם בעלי חיים גידלתם ורוממתם, והם סיפקו לכם את תוצריהם הרבים.

חיי החקלאי אינם נוצצים, מרהיבים, מלאים בחן וביופי אבל אלו חיים ללא ספק מהמספקים ביותר שאפשר לבקש כשזה מגיע לתוצאות סופיות, תוצאות שאתם יכולים לראות, להרגיש, לנשום ולהיות גאים בתוצר שלכם.
מי שלא מכיר אותי עד עכשיו אז שלום, אני ג’וני ואני חקלאי בגליל המערבי ואני ככל הנראה חקלאי יותר טוב במציאות מאשר בעולם הווירטואלי, הסיקור שאתם עומדים לקרוא יסביר לכם בדיוק למה אני מתכוון.
הקריטריונים שאני אפרט לכם יגעו קצת מהכל, ואולי אפילו חוות דעת אישית כחקלאי אמיתי לחקלאי כמעט אמיתי.

נראות וגרפיקה

מבחינת גרפיקה, המשחק יכל להיראות הרבה יותר טוב, ללא ספק, אבל היות ומדובר בסימולטור אפשר לתת לזה ציון עובר (ושב). הכל נראה כמו גרפיקה של לפני כמה שנים אבל בתור נקודת ציון לשבח, כמות הפרטים שהושקעו על כלי הרכב והכלים השונים מעולה בהחלט.
כלי הרכב, הטרקטורים והכלים החקלאיים השונים והמגוונים, לפי דעתי קיבלו את הדגש הגרפי של המשחק, והעיצובים אכן טובים מאוד ומדויקים מאוד, אז יש קצת אור בקצה המנהרה המעוותת הזו.

בהינתן כי מדובר במשחק שיש בו מבנים, והמבנים האלה כן באים בשימוש מסוים, הייתי רוצה קצת יותר מקופסת קרטון שזרקו עליו טקסטורה שימשוך לי קצת את העין…לצערי לא היה. העצים נראים כמו קשים שהדביקו עליהם פאה ירוקה וטקסטורת עץ שלא מרגישה אמיתית למרות הנסורת שעפה לקראתנו (סכנה בטיחותית בעליל, אין לנסר עצים בלי משקפי מגן!).

היה אפשר להשקיע קצת יותר בסביבה ובמבנים למרות שהמשחק כן התמקד ברכבים והכלים עצמם (שנראים אש חבל על הזמן, יותר טוב ממה שיש לי בעבודה).

שמע, מוזיקה, רעשים ורחשים

אתם חקלאים, בעיירונת קטנה באמצע שום מקום, הכל שקט ורגוע עד שהרכבת מגיעה, ההוא צופר, הטרקטור עובד והחיות משמיעות קולות. כל דבר במשחק יש את הרעש שלו, החזיר עושה אוינק, הפרה עושה מווווו, הטרקטור עושה טרק טרק טרק טרק והכלים עושים vrooooooom ועוד כל מיני קולות שמתאימות לסביבה חקלאית. מוזיקה כמעט ולא תרגישו, למעט התפריט הראשי (ראו הוזהרתם הוא רועש מאוד) שם תשמעו את נגני הבית שמנגנים מוזיקה חקלאים קאנטרי משובחת.
מה שכן, אם אתם רוצים רגע של שלווה להתנתק מהעולם ולהקשיב לטבע, קחו את עצמכם לאזור נידח של המפה ותהנו מקולות הטבע היפהפים.

אני לא מצפה למוזיקת רקע אינטנסיבי כמו במשחקים אחרים אז מה שהיה, היה סבבה לגמרי ומתאים באופן עקרוני למשחק שכל המהות שלו הוא סימולטור חקלאים.

מהלך המשחק

אני חקלאי במציאות ולמדתי הרבה דברים לאורך השנים, אבל עקומת למידה תלולה ואינטנסיבית של Farming Simulator 19 לא חשבתי שאכיר. בכנות זו הפעם הראשונה שאני משחק משהו מהסדרה הזו ולקח לי הרבה זמן להבין מה אני עושה ואיפה, למרות שיש מדריך כתוב ומדריך שמסביר במהלך משחק…עדיין היה קצת קשה להבין מה הולך לאן ואיפה.
המשחק נותן לכם לבחור משלושה מצבי משחק שונים, מצב ראשון הוא סטנדרטי וקליל שנותן לכם להתחיל עם שטח וכמה כלים (כאן תלמדו בעצם איך לשחק את המשחק), המצב השני נותן לכם כמות כסף עצומה, בלי אדמות או כלים אבל יד חופשית לאיך תעצבו את החווה הראשונה שלכם, המצב השלישי מאין מצב “קשה” אתם מתחילים עם פחות כסף, בלי אדמות, בלי כלים…בלי כלום חוץ מהכסף ואתם צריכים להתמודד עם מחירי שוק מסובכים- יש תחושה של מציאות של ימינו אנו.

אחד הדברים שנחשפתי אליהם במהלך המשחק הוא השליטה המסורבלת של הכלים, אני שיחקתי עם עכבר ומקלדת וייתכן שזה תרם לתחושה המגושמת. בין כה וכה הנהיגה גם קצת הפריעה לי והוסר יכולת להרוס את הרכב שלי כשאני מתנגש בעץ או ברכב אחר במהירות של 120 קמ”ש קצת לקחה מהמציאות המובטחת.
עדיין כיף לנהוג לכל מקום.

נחזור רגע לקופסאות הקרטון אה סליחה לבית שלכם, לאסם שלכם, למחסן הדגן שלכם, גם את אלה אתם תצטרכו לרכוש ולנצל לשימושכם היום יומי. עכשיו שגם בעלי חיים הצטרפו למערכה תצטרכו לבנות גם להם מכלאה ולדאוג למשק החי שלכם כמה שיותר, ככל שתדאגו להם יותר ככה הם יחזירו לכם עם אהבה אינסופית ואחלה מוצרים שתוכלו למכור לעיירה או למי שמעוניין לרכוש. חיית משק שאי אפשר לוותר עליה בחווה הוא ללא ספק הסוס. הסוס לקח מעמד מכובד במשחק הזה והוא לא מיועד רק למסחר, הרבעה וגידול אלא הופך הסוס לכלי הרכיבה הנאמן שלכם שיאפשר לכם לעשות סיבוב בחווה שלכם באופן טבעי יותר מאשר עם רכב רועש.

האם זה חקלאות אמיתית?

אי אפשר להגיד באופן חד משמעי, ההבדל בין חקלאות אמיתית לחקלאות במחשב הם שונים בגרעין שלהם.
האם אני הרגשתי חקלאות במשחק, כן יש בזה  את הנישה החקלאית הרצויה ובתור משחק סימולטור חקלאות הוא ללא ספק טוב.

כמה מילים לסכם את האירוע, מדובר במשחק סימולטור מושקע מאוד בתחום הרכבים, טרקטורים, כלים, חיות והעשייה החקלאית. יכלו להשקיע קצת יותר באגף הגרפיקה לתת תחושה קצת יותר עמוקה של מציאות וויזואלית אבל מי שרוצה את החוויה החקלאית מהנוחות של המחשב בבית, תשקלו את המשחק בחיוב.

Farming Simulator 19

משחקיות - 5
גרפיקה - 3.5
שמע - 6
חקלאות סימלטורי - 7.8

5.6

ככה ככה

משחק סימולטור חקלאות שאכן נותן את החקלאות, לא נותן את המציאות הפיזיקלית ומפספסת בגרפיקה...אם זאת סימולטור לא רע בכלל

User Rating: 0.44 ( 1 votes)

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

השאר\י תגובה