סרטנים, בכל מקום! – ביקורת המשחק Fight Crab

Fight Crab הוא משחק משעשע ומהנה שמספק תמורה נהדרת ואתגר משובח, אך האם מדובר במשחק ששווה את הזמן שלכם? בואו נגלה!

אני חייב לציין שלא חשבתי מעולם שאגיע לסקר משחק שעוסק בסרטנים ענקיים נלחמים בעוד סרטנים ענקיים, אבל הנה אני כאן מספר לכם מה חשבתי על המשחק המאוד מוזר Fight Crab!

בתור התחלה לא ממש הגעתי עם ציפיות למשחק הזה, ובעיקר שמתי עליו את העין שלי בעקבות זה שהוא נראה הזוי מאוד ושונה מאוד מנוף המשחקים שיצא לי לשחק באחרונה.
אז איך Fight Crab הגיח לעולם אתם שואלים? ובכן, מסתבר שקהילת מפתחי המשחקים פיתחה ז’אנר חדש לחלוטין של משחקי מחשב והוא “Meme Games”, שהם משחקים המבוססים על סרטונים תמונות ו-Memes ויראלים ששברו את הרשת בתקופה כזו או אחרת של המין האנושי. Fight Crab מתבסס על GIF ויראלי ודי מוכר להרבה אנשים של סרטן המחזיק סכין. לכאורה GIF די טיפשי שרק אפשר לצחוק עליו, אבל מסתבר שמישהו החליט שה-GIF הזה הוא בסיס רעיון נהדר למשחק מחשב שלם.

GIF אחד המבסס משחק מחשב שלם

אז אם עדיין לא הבנתם, ב-Fight Crab אתם שולטים בסרטן המחזיק שלל כלי נשק ונלחם בשלל סרטנים אחרים בשלבים שונים.

בתחילת הדרך הרגשתי שהמשחק מאוד פשוט, ושאין בו יותר מידי אלמנטים. כמו כן המראה הכללי שלו מיד משך אליי את הדעה שמדובר במשחק לא רציני, כך שלא ציפיתי לקבל מהמשחק יותר מידי עומק.
להפתעתי הרבה המשחק התגלה כמשחק די עמוק, כאשר הוא כולל מספר לא קטן של סרטנים לבחירה הנעים בגדלים שונים ובצורות שונות לצד ארסנל שלם של כלי נשק שניתן להצמיד לכל אחת מהצבתות של הסרטן שלכם. כמו כן כל סרטן מגיע עם סט נתונים שונה הניתן לשדרוג, ניתן לפתוח נשקים חדשים על ידי צבירת נקודות ועוד שלל אלמנטים נוספים שמשום מה הופכים את המשחק הזה למהנה ולסוג של משחק תפקידים משעשע ומוצלח.

מערכת הקרבות של המשחק די פשוטה. כל סרטן יכול להחזיק נשק לבחירתו (וכן, ניתן להחזיק שני נשקים בו זמנית שזה מעולה בפני עצמו), כאשר ניתן להרים נשקים שונים במהלך הקרב במידה וחפץ מסוים נופל מהיד שלכם או שמצאתם חפץ שימושי יותר לנצל במהלך הקרב. לכל סרטן יש מד אחוזים שעולה בכל פגיעה, וככל שמד האחוזים גבוה יותר, כך עוצמת המכות המגיעות אל הסרטן שלכם תהיה גבוהה יותר. מטרת המשחק היא להפוך את הסרטן היריב על גבו למשך כ-3 שניות (בדיוק כמו בכל משחק אגרוף קלאסי), וכאשר תעשו את זה תתקדמו בשלב. בכל שלב יש סרטן בוס גדול, שעשוי להגיע עם נשקים חזקים ואפילו עם צבא סרטנים קטן שיעמוד לשירותו, כך שהאתגר שהמשחק יכול לספק לכם הוא דווקא אלמנט שהמשחק עושה לא רע.

המשחק בתחילתו די פשוט ולא חוויתי יותר מידי בעיות, אך כשהגעתי לשלבים מאוחרים יותר במשחק הרגשתי ללא ספק את רמת הקושי העולה, כאשר הסרטנים שנלחמים מולי נעשו לחזקים יותר ולמאתגרים יותר. אציין כאן שאהבתי מאוד את מערכת הסיוע שהמשחק מציע שמופעלת כאשר תיפסלו מספר פעמים. לאחר מספר פסילות המשחק יציע לכם “חבר סרטן” שיסייע לכם בקרב. אהבתי מאוד לראות את הסיוע מגיע בכיוון של כוח אש נוסף מאשר החלשה של נתוני היריב או הגברת הנתונים של הסרטן האישי שלי.

משחק Fight Crab

אז בפועל יש לנו מכניקות משחק די מוצלחות, אך לצערי הביצוע עצמו לא ממש בשמיים. כאן חשוב לציין שעותק המשחק לביקורת הובא אליי לקונסולת ה-Nintendo Switch, כך שמלבד למשחקיות עצמה ישנו גם אלמנט הביצועים של המשחק על גבי הקונסולה.
נתחיל מהשליטה שממש לא עושה את עבודה כראוי בלשון המעטה. היא מרגישה מאוד מאוד זולה ומאוד לא מאוזנת, והיו לא מעט פעמים שלא ממש הבנתי מה קורה במהלך המשחק והרגשתי שהפקודות שלי לא ממש ממשות את עצמן. את הסרטן עצמו ניתן להזיז באמצעות מקשי ה-D-Pad, כאשר לחיצה כפולה על כיוון מסוים מאפשרת לסרטן שלכם לזוז מהר יותר באותו הכיוון. כל אחת מהצבתות נשלטת על ידי ג’ויסטיק אחד (צבת ימין על ידי ג’ויסטיק ימין וצבת שמאל על ידי ג’ויסטיק שמאל), וכפתורי ה-ZR ו-ZL מאפשרות לשלוח אגרוף מאחת הצבתות או להשתמש בנשק שאותה צבת מחזיקה. על הנייר מדובר במפת מקשים די סבירה אך בפועל היא מאוד מאוד צולעת.

לצד השליטה והמשחקיות עצמה יש את הביצועים על גבי הסוויץ’. ובכן כאן הסיפור קצת יותר מעודד, כאשר המשחק רץ די בסדר על הסוויץ’ עצמו, בין אם מדובר במצב נייד ובין אם במצב נייח. יחד עם זאת כן היו מקרים בהם חוויתי ירידות בפריימים, בעיקר במקרים בהם יש המון אובייקטים על המסך באותו הרגע או במקרים בהם יש הרבה אפקטים ורעש. בסופו של דבר הביצועים עצמם סבירים ומתקבלים בהחלט. בתחום הגרפיקה המשחק נראה נהדר בשני מצבי המשחק, הוא מציע אזורים יפים לשחק בהם וסרטנים מפורטים למדי. כל סרטן נראה ומרגיש אחרת, וזה ללא ספק אתגר בפני עצמו לזכור ולהבין איך כל סרטן עובד היות וכל אחד מהסרטנים שונים זה מזה.

מלבד למצב המשחק לשחקן יחיד ישנו מצב משחק מרובה משתתפים. במצב משחק זה נוכל להתחרות ראש בראש עם חברים במצב קרב הדומה למצב הקרב של מצב המשחק לשחקן יחיד. בסופו של דבר הייתי מגדיר את המולטיפלייר תחת הכובע “מהנה עם האנשים הנכונים”, בעיקר כי הוא ממש מוזר ושונה מרוב חוויות המשחק של היום ואני בטוח שיש כאלה שמאוד יתחברו להזיה שהמשחק הזה מסוגל לספק ואני בטוח שיש כאלה שלא יאהבו אותה בכלל. אישית שיחקתי במשחק ראש בראש עם חבר על ספה אחת ומלבד לחיצה בלתי מבוקרת על שלל כפתורים כן עף הרבה צחוק ברקע, שזה תמיד מבורך.

לסיכום, Fight Crab הוא אמנם לא משחק השנה או משחק העשור, אבל כן מדובר במשחק מהנה למדי שמסוגל לספק שעות של הנאה בפורמט שאמנם נראה לא רציני אך בפועל מספק את התמורה, ההנאה וכן האתגר בצורה טובה. אם אתם מחפשים משחק שונה וייחודי לשחק לבד או עם חברים, Fight Crab יכול בהחלט להיות אופציה נהדרת בשבילכם.

*המשחק Fight Crab זמין כבר היום לרכישה על גבי ה-PlayStation 4, Nintendo Switch וכן המחשב האישי.

*עותק לביקורת הובא על ידי Mastiff. סוקר על גבי ה-Nintendo Switch.

Fight Crab

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

משחק משעשע ומאתגר עם המון המון סרטנים!

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה