הפנטזיה הגמורה – סיקור לגרסת ה-Royal Edition של Final Fantasy XV

האם אחרי שנה וחצי סוף סוף קיבלנו את גרסת Final Fantasy XV שחיכינו לה עם ה-Royal Edition?

המשחק הראשון שאותו סיקרתי באתר היה Final Fantasy XV ומאז אותו סיקור הרגשתי צורך לחזור למשחק שבזמנו איכזב אותי ולהסתכל עליו באור חדש עם פחות ציפייה. ה-Royal Edition זו ההזדמנות שלי.

האם עכשיו, אחרי כמות מסיבית של עדכונים והגרסה המעודכנת המלאה של המשחק, אני סוף סוף קיבלתי את משחק ה-Final Fantasy אליו חיכיתי כל כך הרבה שנים? המשיכו לקרוא וגלו מה חדש בגרסה האחרונה של Final Fantasy XV.

עוד מנוקטיס וחברים

כמו בסיקור המקורי שלי, אני עדיין מאוד אוהב את הדמויות- נוקטיס וחבורתו הם פרוטגוניסטים נהדרים לעקוב אחריהם וזה כיף לראות אותם מתפתחים ומשתנים עם הזמן. כמו בשאר המשחקים של הכותר, אנחנו מקבלים דמויות שנראות ונשמעות נהדר ושישאירו עלינו רושם לעוד הרבה שנים.

אם לא שיחקתם עוד בגרסה המקורית, אתם ושומרי הראש שלכם מנסים להחזיר את הממלכה שירשתם מאביכם מידי האמפריה הנבזית ששולטת בכל העולם בזרועה ברזל קרה. הסיפור הוא די ישיר ופשוט, אבל אני עדיין מרגיש שהשחקן נחשף ליותר מדי דמויות ושמות של מקומות שבלי לצפות בסרט Kingsglave וסדרת האנימה Brotherhood יהיה לו די קשה לעקוב אחרי מי זה מי. בנוסף, אני עדיין מרגיש שחלק מהסצנות היותר רגשיות של הסיפור עדיין מצוינות מבחינת משחק, מוזיקה ותצוגה, אבל חסרות הרבה מהרגש שהן יכלו להיות בגלל חוסר אינטרקציה בין נוקטיס וחלק מהדמויות.

מה שכן, ה-Royal Edition מוסיף מספר קרבות ודיאלוג לשלבים האחרונים של המשחק שמאוד מגדילים את המטען הרגשי של סוף המשחק, במיוחד אם שיחקתם בסיפורי הצד של שומרי הראש של נוקטיס שבחבילות ההרחבה. יחד עם זאת, ה-Royal Edition מוסיף למשחק מספר משימות צד וקרבות בוסים מרהיבים שמוסיפים המון לאפיות של הסיפור וגורמים לסוף המשחק להרגיש הרבה יותר משמעותי ממה שהוא היה בגרסה המקורית.

למרות שעדיין אני לא הכי מוצא את עצמי מתחבר רגשית לסיפור של Final Fantasy XV כמו שהתחברתי ל-Final Fantasy 7 ו-Final Fantasy X, המשימות הנוספות והקרבות הנוספים מצליחים לגרום לי אשכרה להתרגש לקראת סוף המשחק  וזה נחמד שאנחנו מקבלים גרסה גדולה יותר של העיר Insomnia לחקור.

עולם גדול יותר

אחד המאפיינים החזקים של Final Fantasy XV זה העולם הפתוח שלו וב-Royal Edition העולם רק עוד יותר פתוח ונגיש. הרבה שחקנים התלוננו שהמכונית האהובה של המשחק ה-Regalia לא יכולה לצאת מהכבישים המקובעים של העולם, אבל כעת, אחרי משימת צד, ה-Regalia יכולה להכנס למצב 4X4 ולסוע במרחבים היפיפיים של העולם של Final Fantasy XV.

חוץ מהשידרוג של הרכב, היאכטה גם יכולה כעת לשוט בים הפתוח והשליטה בה היא די נוקשת אבל פשוטה למדי. רק חבל שזה לא מספק יותר מדי חוויות משחק נוספות חוץ מנקודות דיג חדשות, תנועה זורמת יותר בין האזורים השונים של העולם, שנותן לנו להבין איפה כל מקום בעולם של Final Fantasy XV, ומספר משימות צד מגניבות.

זה נחמד שעכשיו אנחנו זוכים לחוות את העולם Final Fantasy XV במלואו אבל לדעתי ההחלטה להפוך את ה-Regalia לרכב שטח לא הרגיש לי כל כך הכרחי. אני פשוט הרגשתי שלמקומות שהרכב לא יכול להגיע אפשר להשתמש בצ’וקובו האהובים, אבל כעת שאפשר לסוע עם הרכב לכל מקום, אני לא מוצא ממש שימוש להשכיר צ’וקובו.

The More You Know

תוספת שבהחלט מתקבלת בברכה בתפריט המשחק זה האינציקלופדיה, שכעת מתמלאת במידע חדש על כל היצורים, מקומות ודמויות מהעולם הקסום של המשחק. למרות שאני לרוב נגד הצורך לקרוא כדי להבין את העלילה של משחק, האינציקלופדיה היא דרך נהדרת להוסיף עוד קצת מידע לגבי ההיסטוריה של מה שקרה והיצורים היחודיים שמאכלסים את עולם זה. אם הסרט וסדרת האנימה לא עשו את העבודה עבורכם.

המחיר

אז כמו כל חבילת הרחבה צריך להסתכל על המחיר ואני חייב להגיד שהמחיר הוא מצוין, באופן מפתיע מחברת Square Enix. מחיר של 15 דולר בשביל מספר קרבות בוסים, אזור חדש וכלי רכב חדשים זה לא רע בכלל. אבל במקרה ולא קניתם את המשחק בעבר, ה-Royal Edition הוא אפילו יותר מציאה בגלל שזו הגרסה המלאה של Final Fantasy XV שהיינו אמורים לקבל לפני שנה וחצי. אבל אני כן חושב ששחקנים שרכשו כבר את ה-Season Pass היו צריכים לקבל את הגרסה הזו של המשחק בחינם או לפחות במחיר מוזל.

מה שבטוח, ה-Windows Edition שווה את המחיר בגלל שזו הפעם הראשונה ששחקני המחשב האישי זוכים לשחק ב-Final Fantasy XV וזו הגרסה האולטימטיבית של המשחק.

סיכום

גרסת ה-Royal Edition וה-Windows של Final Fantasy XV הן המשחק שלו חיכינו. חברת Square Enix הראתה שהיא מקשיבה לתלונות השחקנים ונתנה לנו מספר שינויים קלים שמצליחים להפוך את Final Fantasy XV ממשחק טוב למשחק אפי ששוואה את ההמתנה הארוכה.

The Royal Edition & The Windows Edition

ציון סופי - 9

9

מעולה

הגרסה החדשה של Final Fantasy XV היא המשחק אליו חיכינו. אם עד עכשיו לא הייתם בטוחים שמשחק התפקידים של Square Enix שווה את זה, הגרסה הזו של המשחק מביאה לנו את המשחק בצורתו הטובה ביותר עם בוסים אפים וכלי תחבורה משודרגים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה