קודם כל משפחה – סיקור הסרט "למצוא את דורי"

רגע אחרי שהקיץ התחיל, ברחנו אשתי ואני אל המזגנים התעשייתיים של בתי הקולנוע להתקרר מהחום וליהנות מסרטי הילדים החדשים שהגיעו ובראשם: "למצוא את דורי" של פיקסר (מבית דיסני)

למצוא את דורי 2אלו הרשמים שלנו.

אז איך יודעים שהקיץ הגיע? כולם בים משחקים תופסת עם מדוזות? או בקניון מתחננים לאמא לעוד משחק\בורגר\שקל\פלאפון חדש? או מעוכים על מזגנים? לא. לפי סרטי ילדים בקולנוע, אותם סרטים שמיועדים לילדים אבל ממש לא, אלא יותר למבוגרים. ברגע שיוצאים לאור סרטי "הילדים" של הגדולים באולפנים אז יודעים שהנה הקיץ הגיע. עכשיו אפשר לשחרר את הילדים מבתי הספר ישר אל הים, אל המדוזות, אל הקניונים ואל המזגנים וכמובן – אל הקולנוע.

שנה אחרי מאורעות "למצוא את נמו", או 13 בשנה בחיים האמתיים, אנו חוזרים אל הדגיגים שלימדו אותנו שבשביל משפחה אנחנו נעשה הכל ונתגבר על כל פחד שיעלה בדרך. הפעם אנחנו מצטרפים אל מי שהייתה ה"סייד קיק" או כוכבת המשנה "דורי" (המדובבת ע"י אלן דג'נרס הענקית) שסובלת מבעיית זיכרון לטווח קצר (זאת אומרת שהיא לא זוכרת כלום) שפתאום נזכרת שיש לה משפחה והיא מתגעגעת אליהם בטירוף. בכל פעם היא נחשפת למשהו שמעורר בה זיכרון רדום והיא נחושה למצוא את הוריה לא משנה מה. בעקבותיה יוצאים נימו (מהסיבוב הקודם) ואבא שלו מרלין (המדובב ע"י אלברט ברוקס) שכבר הפך למומחה באיתור נעדרים.
במהלך חיפושיה הסופר מצחיקים וגם מרגשים, פוגשת דורי מספר דמויות שעוזרות לה במסע ובהן:

  • האנק התמנון שרק רוצה שיעזבו אותו בשקט המדובב ע"י הגאון אד אוניל, המוכר כאל באנדי מ"נשואים פלוס".
  • דסטיני הכרישה העיוורת המדובבת ע"י קייטלין אולסון המצחיקה, כוכבת "השמש זורחת בפילדלפיה"
  • ביילי, לוויתן הבלוגה שאיבד את הביטחון העצמי ואת הסונאר שלו, המדובב ע"י טיי בוראל מ"משפחה מודרנית"
  • סיגורני וויבר

מלבד דמויות אלו, דורי והחברים פוגשים עוד מגוון ענק של יצורים הדוחפים קדימה את העלילה ועוזרים (או שלא) לדורי להגיע אל מחוז חפצה.

כל סרט ילדים תמיד מסתיים במוסר השכל, במשהו כזה שהילדים אמורים ללמוד והמבוגרים צריכים לזכור כי זה כבר נשכח, הפעם אנו למדים ש– אין כמו משפחה וגם חברים הופכים למשפחה.
אנו לומדים יחד עם דורי להעריך את האחר, את המוגבלות שלו ושכל אחד הוא משהו מיוחד אפילו אם יש לו עוד 1000 דומים.

מעבר לזה שהסיפור מלמד אותנו שיעור חשוב בחיים, אנו מקבלים אותו עטוף בהרים של בדיחות לקטנים ולגדולים, קטעי סלפסטיק, גאגים ומשחקי מילים מעולים ומושלמים ובעצם כל מה שצריך בשביל לגרום גם לזאטוט שצופה בסרט להתגלגל מצחוק, וגם להורה להיחנק מהפופקורן בגלל מה שקורה. בנוסף, הסרט לא יכול להיות מושלם אם לא יוסיפו לו גם קטעים סוחטי דמעות שגורמים ללא מעט (א)נשים באולם להזיל דמעה של התרגשות. ותאמינו לי, הסרט הזה היה מלא בקטעים כאלה אך עדיין נשמר איזון טוב. מצד שני, לא פעם אנו מקבלים מנה גדושה "מדי" של קטעים כאלה וזה מרגיש שזה מאט קצת הסרט, ולפעמים אותן בדיחות שנועדו להקל את האווירה מיד אחרי (שבדרך כלל הן החדות ביותר) או קטעי "תפנית בעלילה" שמגיעים כתוצאה ממה שראינו – הולכים לאיבוד וחבל.

כמו שאמרתי, 13 שנה עברו וחלפו מאז "נמו" ובהתאם לאבולוציה הדיגיטלית שמתרחשת אל מול העיניים שלנו, הסרט הזה מציג לנו את השלב הבא בעולם הויזאולי-דיגיטלי, אנחנו נחשפים לעולם מרהיב של אנימציה ממוחשבת שטרם ראינו. החל משפע הפריטים שמרכיבים כל סצנה, דרך הריאליזם של תנועת המים, הבועות, הסביבה החיצונית המרהיבה ועד הפרטים הפצפונים שהם תווי פנים, צמחיית תחתית הים, מגוון יצורי הים ועוד ועוד ועוד! פשוט חגיגה אמיתית לעין שגורמת לצופה לתהות לא פעם אם זה אנימציה או צילום אמיתי. אל תוך זה תוסיפו גם דיבוב שנעשה כמו שצריך עם צוות שחקנים מעולה שניתן להרגיש בייחוד ובאיכות של כל שחקנית ושחקן בדמות המשוחקת.

שורה תחתונה – "למצוא את דורי" זה סרט המשך שהוא לא סרט המשך טיפוסי, לקחו דמות משנית, תפרו לה סיפור ועולם והתוצאה מדהימה. הסרט מצחיק, מרגש ומהמם המתאים באמת לכל המשפחה.

https://youtu.be/UGWv91YZua4

למצוא את דורי

ציון סופי - 9

9

מתאים לכל המשפחה

"למצוא את דורי" זה סרט המשך שהוא לא סרט המשך טיפוסי, לקחו דמות משנית, תפרו לה סיפור ועולם והתוצאה מדהימה. הסרט מצחיק, מרגש ומהמם המתאים באמת לכל המשפחה.

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה